Najčistejšia indigová farba na trhu v rámci kampane spoločnosti Lindex s názvom Better Denim

V súčasnosti sa takmer 90 % sortimentu odevov z džínsoviny spoločnosti Lindex farbí najčistejšou indigovou farbou na trhu. Táto farba predstavuje lepšie riešenie z hľadiska ochrany životného prostredia a zdravia ľudí, ktorí s ňou pracujú. Čistejšia výroba džínsoviny predstavuje súčasť dráhy výroby odevov z džínsoviny, na ktorú sa spoločnosť Lindex vydala, a nášho cieľa, že do roku 2020 sa 80 percent všetkých odevov od spoločnosti Lindex bude vyrábať pomocou udržateľnejších procesov.

„Vo všetkých častiach našej výroby, t. j. od vlákien až po hotový výrobok, sa snažíme o zmenšovanie stopy, ktorú zanechávame na životnom prostredí. Sme hrdí na to, že sme v oblasti procesov farbenia, ktoré predstavujú veľkú časť vplyvu na robotníkov aj životné prostredie, vykonali tento veľký krok. V dráhe čistejšej výroby odevov z džínsoviny budeme pokračovať a v pláne máme ešte ďalšie skvelé veci,“ hovorí Anna-Karin Dahlbergová, manažérka pre udržateľnosť výroby v spoločnosti Lindex.

Na farbenie takmer 90 % sortimentu odevov z džínsoviny spoločnosti Lindex sa používa najčistejšia indigová farba na trhu s názvom DyStar Indigo Vat 40% Solution. Používanie farby DyStar Indigo Vat 40% Solution predstavuje lepšiu voľbu z hľadiska ochrany zdravia ľudí pracujúcich v továrni, rovnako ako pokiaľ ide o ochranu životného prostredia. Pri tomto procese farbenia sa šetrí množstvo spotrebovanej vody, energie a chemických látok a preto má tento proces menší vplyv na životné prostredie. Indigová farba je kvapalina, ktorá odstraňuje všetok prach vo výrobe. Tento proces prebieha v uzavretom systéme, ktorým sa výrazne obmedzuje kontakt továrenských robotníkov s chemickými látkami.

Ak si chcete pozrieť ďalšie snímky aj s vyšším rozlíšením, navštívte Lindex Newsroom .
Sledujte naše novinky! Prihláste sa na odber prehľadu správ o spoločnosti Lindex a sledujte Lindex v sociálnych médiách.

Ak chcete získať ďalšie informácie, obráťte sa, prosím, na:

Jana Hrušovská, E-mail: jana.hrusovska@lindex.com

Lindex je jedným z popredných európskych módnych reťazcov a prevádzkuje cca 480 obchodov v 17 krajinách. Obchodným konceptom firmy Lindex je ponúkať inšpiratívnu a dostupnú módu ženám, ktoré sa o ňu zaujímajú. Sortiment firmy pozostáva z niekoľkých rôznych konceptov dámskej módy, detskej módy, spodnej bielizne a kozmetiky. Viac ako päťdesiat percent produktov firmy je vyrobených z obnoviteľných zdrojov a Lindex sa zaviazal, že do roku 2020 to bude plných 80 %. Komunikačný koncept „We make fashion feel good“ jasne vyjadruje, čo Lindex robí a za čím si stojí. Lindex je súčasťou skupiny Stockmann registrovanej vo Fínsku. Viac informácií sa dozviete na www.lindex.com.

About Us

Lindex is one of Europe's leading fashion company, with approximately 460 stores in 18 markets and sales online. Lindex offers inspiring and affordable fashion for the fashion interested and conscious woman. The assortment includes several different concepts within women's wear, kids' wear, lingerie and cosmetics. Lindex is growing, both in own channels, franchise and together with global fashion platforms. Lindex sustainability promise is to make a difference for future generations by empowering women, respecting the planet and ensuring human rights. Lindex is a fully owned subsidiary of STOCKMANN plc. More information is available at www.lindex.com

Subscribe

Media

Media