Najczystszy barwnik indygo na rynku w Lindex Better Denim

Report this content

Obecnie blisko 90 procent jeansowego asortymentu Lindex farbujemy najczystszym barwnikiem indygo dostępnym na rynku – lepszym dla środowiska i pracowników. Czystsza produkcja jeansów stanowi element dążenia marki Lindex do celu, jakim jest sprawienie do roku 2020, aby 80 procent wszystkich procesów było bardziej ekologicznych.

– Pracujemy nad zmniejszaniem negatywnego wpływu na środowisko na wszystkich etapach produkcji jeansu – od włókna do gotowego wyrobu. Jesteśmy dumni z tego, że wykonaliśmy milowy krok w procesie barwienia, która odpowiada za większą część negatywnego wpływu zarówno na pracowników, jak i na środowisko. Będziemy kontynuowali nasze dążenie do celu, a w przyszłości pojawi się więcej wspaniałych nowości – mówi Anna-Karin Dahlberg, Manager ds. ekologii produkcji w Lindex.

Prawie 90 procent jeansowego asortymentu Lindex barwimy z użyciem roztworu DyStar Indigo Vat 40%. Jest to najczystszy barwnik indygo dostępny na rynku. Stosowanie DyStar Indigo Vat 40% jest lepsze dla ludzi pracujących w fabrykach, jak również dla środowiska. Proces barwienia ma mniejszy wpływ na środowisko, ponieważ zużywa mniej wody, energii i substancji chemicznych. Barwnik indygo ma postać płynną, co eliminuje występowanie pyłu w produkcji. Proces jest przeprowadzany w układzie zamkniętym, co znacznie redukuje kontakt pracowników fabryki z chemikaliami.

Aby otrzymać więcej informacji, prosimy o kontakt:

Jana Hrušovská

Lindex, E-mail: jana.hrusovska@lindex.com

Lindex jest jednym z liderów europejskich sieci odzieżowych, posiadającym ok. 480 salonów sprzedaży w 17 krajach. Koncepcja handlowa firmy Lindex polega na oferowaniu inspirującej i dostępnej mody dla kobiet, zainteresowanych najnowszymi trendami. Asortyment firmy obejmuje kilka linii mody damskiej, dziecięcej, bielizny osobistej i kosmetyków. Czterdzieści dwa procent wyrobów firmy jest produkowanych z
wykorzystaniem źródeł odnawialnych. Lindex zobowiązał się, że do 2020 roku podwyższy ten udział do osiemdziesięciu procent. Slogan firma „We make fashion feel good” zawiera jasną deklarację, czym Lindex się zajmuje i co gwarantuje. Lindex wchodzi w skład grupy Stockmann zarejestrowanej w Finlandii. Więcej informacji można znaleźć na stronie
www.lindex.com

Subscribe

Media

Media