NAJWAŻNIEJSZE TRENDY JESIENNE W LINDEX

Tej jesieni więcej mówimy o ważnych elementach i kluczowych zjawiskach niż o konkretnych trendach w modzie - zwraca uwagę Nina Starck, szefowa Działu Projektowania w Lindex. Jako najważniejsze ogólne orientacje w jesiennych kolekcjach Lindex, Nina wymienia te trzy - miękkość, zmysłowa moc i niezobowiązujący luksus. Oprócz nich, Nina Starck wymienia następujące zjawiska, które będą miały priorytetowe znaczenie w świecie mody w nadchodzącym sezonie jesiennym - maksymalizacja, powierzchnie, zestawy, bloki, nadruki tekstowe i liczbowe, szarość i złamana biel

Miękkość - wszystko co miękkie, delikatne, spokojne i luźne. W tym sezonie jakość stanowi esencję mody. Wszystko jest gładkie, ciepłe, przytulne i miłe. Zmysłowa moc - jesienną modę inspiruje zabawa z tym, co męskie i super kobiece. Kobiety pożyczają elementy z męskiej szafy - np. proste, eleganckie spodnie. Łączą je z czymś wyjątkowo kobiecym, jak koronkowy stanik, nadając wizerunkowi naprawdę zmysłowy wygląd. Niezobowiązujący luksus - moda porusza się w spokojniejszym, bardziej wyluzowanym kierunku, z wygodą w centrum zainteresowania. Ten swobodny trend charakteryzują niezobowiązujący luksus i objętość, z detalami takimi, jak ozdoby i metaliczne nadruki. Maksymalizacja - chodzi o objętość. Tej jesieni myślimy w dużych kategoriach - na przykład grube dzianiny, spódnice maksi na szerokość lub długość.
Powierzchnie - wszystko, co jest przyjemne w dotyku. W jesiennych kolekcjach bardzo interesujemy się powierzchniami. Tkaniny są bardzo miękkie, czasami trochę włochate - mnóstwo futra, np. futrzane płaszcze, ale także detale. Z tymi wszystkimi miękkimi powierzchniami kontrastują powierzchnie bardziej surowe i szorstkie. Czasami trudno jest zdecydować, czy tkanina jest dzianiną, ale nie ma to znaczenia. Ważne jest wrażenie. Zestaw - tej jesieni będziemy ubierać się w zharmonizowane zestawy. Spódnica z dopasowaną bluzką to stylowy i komfortowy zestaw. Zestawy przedstawiają także bloki, utworzone z kontrastujących kolorów lub tkanin, co nadaje kreacjom nowoczesny i ekscytujący wygląd. Litery i cyfry - nadruki inspirowane kulturą hip-hop i modą ulicy. Nadają bardziej formalnym strojom nowoczesności. Szarość i złamana biel - to jedne z najważniejszych kolorów tej jesieni. Będą jeszcze bardziej interesujące w monochromatycznych zestawach - strój w szarościach lub złamanej bieli, bez żadnych akcentów.

Więcej informacji oraz zdjęcia w większej rozdzielczości znajdą Państwo w części Lindex Newsroom  
Aktualności! Zapisz się na listę odbiorców informacji prasowych z Lindex i śledź nasze poczynania na portalach społecznościowych.

Aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z: Jana Hrusovska, Lindex, jana.hrusovska@lindex.com

Lindex to jedna z wiodących europejskich sieci odzieżowych - posiada ponad 480 sklepów w 16 krajach. Nasza koncepcja biznesowa - Inspirująca moda po przystępnej cenie. Ubrania Lindex reprezentują różne koncepcje mody damskiej, mody dziecięcej oraz bielizny. Są skierowane do kobiet, które interesują się modą. Lindex jest częścią notowanej na giełdzie fińskiej grupy Stockmann. Więcej informacji znajdziesz na www.lindex.com