Soutěž společnosti Lindex pro budoucí návrháře určila nejlepší designový koncept

Z absolventů textilní školy Borås School of Textiles byl vybrán vítěz v soutěži o nejlepší designový nápad a kolekci. Absolventská show a vyhlášení vítěze proběhlo v rámci akce Fashion Week, jež se konala ve Stockholmu. Vítězkou se stala Evelin Kägo, které tento úspěch zajistila její kolekce s názvem „Vnímání barev“.

Cena za nejlepší kolekci tvoří součást závazku společnosti Lindex podporovat nové tváře v oblasti návrhářství. Vítěz obdrží grant ve výši 50 000 švédských korun.

„Mám z vítězství a získání grantu společnosti Lindex za nejlepší nápad na poli designu skvělý pocit. Tím hlavním v mé kolekci je vztah mezi pletenými a potištěnými vrstvami látek oděvů, stejně jako snaha prozkoumat to, jak barvy ovlivňují jedna druhou,“ říká vítězka

Porota soutěže se skládala z členů týmu manažerů nákupu a designu společnosti Lindex, a v jejím čele stála ředitelka designového oddělení Annika Hedin. A co bylo důvodem rozhodnutí poroty? „Kolekce, která je vizuálně opulentní a plná energie a vyznačuje se něžnou rovnováhou mezi barevnými a průhlednými plochami. Její vzhled je experimentální, umělecký a barevný.“

Půjde o již třetí kolekci Tomorrow, kterou Lindex přinese na pulty svých prodejen. Účelem této iniciativy je podpořit nové návrháře a společně s nimi vytvářet jedinečné kolekce.

„Jsme Evelininým experimentátorstvím a tím, jak pomocí barev a pohybu dosahuje speciálních efektů, naprosto uchváceni. Moc se těšíme, že s ní vytvoříme skutečně úžasnou kolekci,“ říká Annika Hedin, ředitelka designového oddělení společnosti Lindex.

foto:  Agnes Strand

Pro více a vysoké rozlišení obrazu, navštivte Lindex Newsroom

Novinky! Přihlásit se k odběru tiskových zpráv Lindex a sledovat nás v sociálních médiích


Pro více informací prosím kontaktujte: Jana Hrušovská, Lindex, jana.hrusovska@lindex.com

Lindex je jedním z předních evropských módních řetězců a provozuje cca 480 obchodů v 17 zemích. Obchodním konceptem firmy Lindex je nabízet inspirativní a dostupnou módu ženám, které se o ni zajímají. Sortiment firmy sestává z několika různých konceptů dámské módy, dětské módy, spodního prádla a kosmetiky. Padesát procent produktů firmy je vyrobeno z obnovitelných zdrojů a Lindex se zavázal, že do roku 2020 to bude plných 80 %. Komunikační koncept „We make fashion feel good“ jasně vyjadřuje, co Lindex dělá a za čím si stojí. Lindex je součástí skupiny Stockmann registrované ve Finsku. Více informací se dozvíte na www.lindex.com.

Subscribe

Media

Media