Společnost Lindex hlásí nejvyšší prodej vůbec a rekordní výsledky

Report this content

Společnost Lindex dnes zveřejňuje předběžnou zprávu za čtvrté čtvrtletí a celý rok 2021 a hlásí nejvyšší prodej vůbec a nejlepší upravený provozní výsledek od svého vzniku. Prodej společnosti Lindex roste na všech prodejních kanálech a ve všech obchodních oblastech.

Provozní výsledek společnosti Lindex* za rok 2021 se zvýšil o 114 % a činil 690 milionů švédských korun, což je ve srovnání s lety 2020 a 2019 víc než dvojnásobek (323 milionů švédských korun v roce 2020, 340 milionů švédských korun v roce 2019). Provozní výsledek společnosti Lindex* za rok 2021 se zvýšil o 132 % a činil 748 milionů švédských korun (323 milionů švédských korun v roce 2020, 370 milionů švédských korun v roce 2019).

Dnes hlásíme nejvyšší prodej naší společnosti vůbec, a to jak za čtvrté čtvrtletí, tak za celý rok 2021, a také nejlepší upravený roční výsledek, který jsme za 68letou historii společnosti Lindex zažili. Je to úžasný úspěch, kterého dosahujeme díky odhodlání, zaměření se na zákazníka a úsilí, které vynaložil náš skvělý personál,“ uvádí výkonná ředitelka Susanne Ehnbåge.

Prodej společnosti Lindex během čtvrtého čtvrtletí v místních měnách vzrostl o 25,5 % a ve švédských korunách o 25,4 %. V porovnání se stejným obdobím v roce 2019 se prodej zvýšil o 8,8 % v místních měnách. Prodej za celý rok 2021 se zvýšil o 16,8 % v místních měnách a o 15,9 % ve švédských korunách. V porovnání s celým rokem 2019 se prodej zvýšil o 4,1 % v místních měnách a společnost Lindex vykázala vyšší růst prodeje, než byl růst trhu ve všech severských zemích.

Online růst této módní společnosti nadále sílil a za rok 2021 vykazuje růst o 47,0 %. Digitální prodej dosáhl 20,6 % celkového prodeje společnosti Lindex za rok 2021. Pro srovnání, loňský výsledek dosahoval 15,6 % a pro rok 2019 jsme zaznamenali 6,6 %.

„Podařilo se nám zvýšit prodej ve všech kanálech i obchodních oblastech, a to navzdory stále trvajícím omezením a pravidelným uzávěrkám některých trhů, které působí problémy našim kamenným prodejnám. Rok jsme zakončili úspěšně, s růstem prodeje v posledním čtvrtletí přes 25 %. To, že jsme dokázali zvýšit prodej a výsledek v porovnání s rokem 2019, tedy rok před začátkem pandemie, jasně ukazuje naší sílu. Jsem pyšná na to, čeho jsme ve společnosti Lindex společně dosáhli,“ zakončuje Susanne Ehnbåge.

Za poslední rok učinila společnost Lindex velký pokrok ve svém závazku k udržitelnosti a přechodu na bezodpadovou produkci. Rozvoj nových obchodních příležitostí je pro činnost módní firmy klíčový, stejně jako investice společnosti Lindex do technologií femtech.

„Náš vstup do odvětví technologií femtech se značkou Female Engineering je pro nás zajímavou investicí, díky které můžeme s technologií a inovací vyvíjet naši nabídku zaměřenou na potřeby žen a vytvořit nové příležitosti pro udržitelný růst. Na této cestě chceme dosáhnout velkých cílů jako globální, značková a udržitelná módní společnost. Abychom během přeměny našeho podnikání na udržitelnější a ziskovější, což je součástí naší dlouhodobé strategie, mohli stále dosahovat výrazného růstu, plánujeme v následujících letech podniknout rozsáhlé strategické investice. Půjde o důležité investice, které nám zajistí odolnost v tomto stále se měnícím průmyslu, aby naše společnost zůstala silná a udržela si skvělou pozici i v budoucnu,“ prohlašuje Susanne Ehnbåge.

*Provozní výsledek a upravený provozní výsledek společnosti Lindex jsou vykazovány s výjimkou leasingových smluv IFRS16.

Pro více informací kontaktujte:

Jana Hrušovská
Marketing & PR Central Europe
E-mail: jana.hrusovska@lindex.com

Lindex je jednou z předních evropských módních společností s více než 450 prodejnami v 19 zemích a s celosvětovým online prodejem prostřednictvím spolupráce s třetími stranami. Společnost Lindex nabízí inspirativní a dostupnou módu a doplňky, které zahrnují několik různorodých konceptů ohledně dámského a dětského oblečení, spodního prádla i kosmetiky. Vyšším cílem společnosti Lindex je inspirovat ženy kdekoliv na světě a zlepšit jejich postavení. Svým příslibem udržitelnosti chce Lindex udělat něco pro budoucí generace – konkrétně podporou žen, respektováním planety a zasazováním se za lidská práva. Vlastníkem společnosti Lindex je skupina STOCKMANN. Více informací je dostupných na www.lindex.com

Subscribe

Media

Media