• news.cision.com/
  • LINDEX/
  • Společnost Lindex upozorňuje na Mezinárodní den menstruace a tabu o menstruaci samotné

Společnost Lindex upozorňuje na Mezinárodní den menstruace a tabu o menstruaci samotné

Report this content

Ve společnosti Lindex byla a vždy bude ženám věnována pozornost. Tato módní společnost pracuje mnoha různými způsoby na tom, aby podpořila a inspirovala ženy kdekoliv na světě. V rámci Mezinárodního dne menstruace, který připadá na 28. května, zdůrazňuje společnost Lindex toto důležité téma. Za každý menstruační kalíšek, který módní společnost Lindex prodá, daruje menstruační kalíšek pracovnicím v textilním průmyslu v zemích, kde společnost vyrábí. 

 

„Ve společnosti Lindex jsou pro nás ženy vším. Jejich potřeby jsou pro nás základem všeho, co děláme. I dnes je něco tak přirozeného, jako je menstruace, pro mnoho dívek a žen stále překážkou, což je nepřijatelné. Doufáme, že zdůrazňování Mezinárodního dne menstruace, stejně tak jako samotné povídání o menstruaci, bude pozitivní mít vliv na zboření stále přetrvávajícího tabu. Chceme, aby se všechny dívky a ženy cítily každý den v měsíci sebevědomě. Takový jednoduchý výrobek, jako je menstruační kalíšek, vám dopřeje svobodu dělat přesně to, co chcete, a kdykoli chcete,“ vysvětluje Linda Olsson, ředitelka globálního marketingového oddělení společnosti Lindex. 

Menstruační kalíšek je pohodlná a opakovaně použitelná menstruační ochrana šetrná k životnímu prostředí. Společnost Lindex nabízí menstruační kalíšky společnosti MonthlyCup vyrobené ve Švédsku, a to jak na webu lindex.com, tak ve všech švédských a norských prodejnách Lindex s kosmetickým zbožím. 

„Chceme, aby měly všechny ženy šanci naplnit svůj potenciál. Základem je zdraví a pohoda. Zakoupením menstruačního kalíšku od společnosti Lindex, zákazník pomůže další ženě – za každý prodaný menstruační kalíšek darujeme menstruační kalíšek pracovnicím v textilním průmyslu v jedné ze zemí, kde společnost vyrábí,“ říká Linda Olsson. 

Společnost Lindex s tímto tématem rozsáhle pracuje prostřednictvím řady výzkumných a rozvojových projektů, které se zaměřují na zlepšení menstruační ochrany. Strategické partnerství módní společnosti Lindex s organizací WaterAid je dalším příkladem projektů společnosti Lindex, které se v zemích, kde společnost vyrábí, zaměřují na podporu postavení žen. Tyto projekty zlepšují přístup ke zdravotně nezávadné vodě a hygienickým zařízením a také usilují o to, aby mladé ženy získaly vzdělání v oblasti hygieny a menstruace. 

 

Pro více informací kontaktujte:

Jana Hrušovská
Marketing & PR Central Europe
E-mail: jana.hrusovska@lindex.com

Lindex je jednou z předních evropských módních společností s více než 460 prodejnami v 19 zemích a s celosvětovým online prodejem prostřednictvím spolupráce s třetími stranami. Společnost Lindex nabízí inspirativní a dostupnou módu a doplňky, které zahrnují několik různorodých konceptů ohledně dámského a dětského oblečení, spodního prádla i kosmetiky. Vyšším cílem společnosti Lindex je inspirovat ženy kdekoliv na světě a zlepšit jejich postavení. Svým příslibem udržitelnosti chce Lindex udělat něco pro budoucí generace – konkrétně podporou žen, respektováním planety a zasazováním se za lidská práva. Vlastníkem společnosti Lindex je skupina STOCKMANN. Více informací je dostupných na www.lindex.com

Subscribe

Media

Media