Spoločnosť Lindex ďakuje zákazníkom za ich finančné príspevky pre organizáciu WaterAid

Spoločnosť Lindex dnes oznamuje, že vďaka svojim zákazníkom vyzbierala čiastku 159 000 EUR určenú pre organizáciu WaterAid prostredníctvom svojej jarnej kampane #superrolemodel.

„Som hrdý na dôležité partnerstvo medzi spoločnosťou Lindex a organizáciou WaterAid a som veľmi vďačný za to, že spoločne s pomocou od našich zákazníkov môžeme prispieť k dôležitej práci, ktorú táto organizácia vykonáva s cieľom zlepšenia prístupu k hygienicky bezpečnej vode pre najchudobnejšie komunity na svete“, hovorí Ingvar Larsson, generálny riaditeľ spoločnosti Lindex.

Kampaň #superrolemodel s účasťou hviezdnych supermodeliek Christy Turlington Burns, Liya Kebede a Toni Garrn, ktoré sa okrem svojej práce supermodeliek značne venujú aj svetu okolo seba. Každá zriadila jednu z týchto organizácií: Every Mother Counts, Liya Kebede Foundation a Plan International-Because I am a Girl. Súčasťou kampane Lindex je podpora ich charitatívnej činnosti venovaním celého zisku z predaja limitovanej edície tričiek #superrolemodel.

Spoločnosť Lindex ďalej podporovala organizáciu WaterAid aj prostredníctvom svojich akcií „zaokrúhľovania“ vo svojich obchodoch. Počas viacerých nákupných akcií spoločnosť Lindex venovala 10 % zo všetkého predaja a zákazníci boli navyše nabádaní k tomu, aby navrhli svoje vlastné adeptky na #superrolemodels na Instagrame s príspevkom 1 za každú nomináciu.

Zodpovedné hospodárenie s vodou je pre spoločnosť Lindex dôležitou témou. Podporou záväzku WaterAid s cieľom zabezpečiť zlepšenie podmienok vodnej sanitácie v najchudobnejších komunitách sveta je prirodzeným rozvinutím angažovanosti spoločnosti Lindex v sociálnej oblasti.

Fakty o WaterAid
WaterAid je nezávislá medzinárodná organizácia, ktorá sa usiluje o zlepšenie života najchudobnejších komunít na svete zlepšením ich prístupu k hygienicky bezpečnej vode. Od roku 2014 je spoločnosť Lindex partnerom organizácie WaterAid, ktorá pôsobí na 26 územiach na celom svete. Ide o súčasť jej angažovanosti sa v oblasti trvalo udržateľného rozvoja, najmä z dôvodu jej textilnej výroby, ktorá spotrebováva veľké množstvo vody, čo je nevyhnutnou podmienkou jej obchodnej činnosti,ale najmä preto, že prístup k čistej vode je nevyhnutný pre ľudský život.

Ďalšie informácie,  ako aj obrázky s vysokým rozlíšením, nájdete v Newsroom spoločnosti Lindex  
Novinky! Prihláste sa na odber tlačových správ spoločnosti Lindex a sledujte nás v sociálnych médiách

Ak chcete získať ďalšie informácie, obráťte sa, prosím, na: Jana Hrušovská, Lindex, jana.hrusovska@lindex.com

Lindex je jedným z popredných európskych módnych reťazcov s viac ako 480 obchodmi na 16 trhoch. Našou obchodnou koncepciou je ponúkať inšpirujúcu a cenovo dostupnú módu. Sortiment výrobkov spoločnosti Lindex zahŕňa celý rad módnych koncepcií v oblasti dámskych odevov, detských odevov a spodného prádla pre ženy, ktoré sa zaujímajú o módu. Spoločnosť Lindex je súčasťou skupiny Stockmann uvedenej na zozname fínskych spoločností. Na Slovensku nájdete Lindex aktuálne v 6 predajniach: OC Polus Bratislava, OC Bory Bratislava, OC Mlyny Nitra, OC Laugarício Trenčín, OC Mirage Žilina,OC Optima Košice, alebo v internetovej predajni na stránkach www.lindex.com Viac informácií o aktuálnej kolekcií Lindex,  nájdete na www.lindex.com

About Us

Lindex is one of Europe's leading fashion company, with approximately 460 stores in 18 markets and sales online. Lindex offers inspiring and affordable fashion for the fashion interested and conscious woman. The assortment includes several different concepts within women's wear, kids' wear, lingerie and cosmetics. Lindex is growing, both in own channels and together with global fashion platforms. Lindex sustainability promise is to make a difference for future generations by empowering women, respecting the planet and ensuring human rights. Lindex is a fully owned subsidiary of STOCKMANN plc. More information is available at www.lindex.com

Subscribe

Media

Media