Spoločnosť Lindex podporuje Medzinárodný deň žien – uctí si svoje textilné pracovníčky

8. marca spoločnosť Lindex podporí Medzinárodný deň žien uctením si textilných pracovníčok a podporou iniciatívy HERhealth. Ide o iniciatívu, ktorá poskytuje vzdelávanie a školenia v oblasti zdravia pre textilné pracovníčky. Spoločnosť Lindex venuje 10 % z predaja dosiahnutého 8. marca iniciatíve HERhealth.

Náš biznis v spoločnosti Lindex funguje iba vďaka ženám. Väčšina našich zákazníkov, zamestnancov a textilných pracovníkov vyrábajúcich naše odevy sú ženy. Chceme osláviť Medzinárodný deň žien spoločne s našimi zákazníčkami a zamestnankyňami a uctiť si ženy, ktoré vyrábajú naše odevy“, hovorí Sara Winroth, manažérka pre udržateľnosť výroby v spoločnosti Lindex.

Spoločnosť Lindex spolupracuje s iniciatívou HERhealth od roku 2012 na zlepšovaní podmienok textilných pracovníčok. HERhealth je iniciatíva, ktorá sa riadi princípmi spoločenskej zodpovednosti podnikov. Iniciatíva poskytuje textilným pracovníčkam vzdelávanie a školenia v oblasti zdravia, aby zvýšila ich povedomie o zdravotných problémoch a prístupe k zdravotnej starostlivosti. Odkedy spoločnosť Lindex spolupracuje s iniciatívou HERhealth, 13 000 žien v Bangladéši, Indii a Pakistane dostalo vzdelanie a absolvovalo školenia v oblasti zdravia.

„HERhealth je pre spoločnosť Lindex srdcu blízka iniciatíva. Prispievame už mnoho rokov a dostávame sa k čoraz väčšiemu počtu žien, venujeme 10 % z predaja uskutočneného počas Medzinárodného dňa žien iniciatíve HERhealth“, hovorí Sara Winroth, manažérka pre udržateľnosť výroby v spoločnosti Lindex.

Tento príspevok sa použije na projekty HERhealth v Bangladéši, Číne, Indii a Mjanmarsku. O partnerstve spoločnosti Lindex a iniciatívy HERhealth si prečítate viac tu.

Ďalšie obrázky aktuálnej kolekcie, ako aj obrázky s vysokým rozlíšením, nájdete v Newsroom spoločnosti Lindex  
Novinky! Prihláste sa na odber tlačových správ spoločnosti Lindex a sledujte nás v sociálnych médiách

Ak chcete získať ďalšie informácie, obráťte sa, prosím, na: Jana Hrušovská, Lindex, jana.hrusovska@lindex.com

Lindex je jedným z popredných európskych módnych reťazcov a prevádzkuje cca 480 obchodov v 17 krajinách. Obchodným konceptom firmy Lindex je ponúkať inšpiratívnu a dostupnú módu ženám, ktoré sa o ňu zaujímajú. Sortiment firmy pozostáva z niekoľkých rôznych konceptov dámskej módy, detskej módy, spodnej bielizne a kozmetiky. Viac ako päťdesiat percent produktov firmy je vyrobených z obnoviteľných zdrojov a Lindex sa zaviazal, že do roku 2020 to bude plných 80 %. Komunikačný koncept „We make fashion feel good“ jasne vyjadruje, čo Lindex robí a za čím si stojí. Lindex je súčasťou skupiny Stockmann registrovanej vo Fínsku. Viac informácií sa dozviete na www.lindex.com.

About Us

Lindex is one of Europe's leading fashion company, with approximately 460 stores in 18 markets and sales online. Lindex offers inspiring and affordable fashion for the fashion interested and conscious woman. The assortment includes several different concepts within women's wear, kids' wear, lingerie and cosmetics. Lindex is growing, both in own channels, franchise and together with global fashion platforms. Lindex sustainability promise is to make a difference for future generations by empowering women, respecting the planet and ensuring human rights. Lindex is a fully owned subsidiary of STOCKMANN plc. More information is available at www.lindex.com

Subscribe

Media

Media