Spoločnosť Lindex podporuje Medzinárodný deň žien – uctí si svoje textilné pracovníčky

8. marca spoločnosť Lindex podporí Medzinárodný deň žien uctením si textilných pracovníčok a podporou iniciatívy HERhealth. Ide o iniciatívu, ktorá poskytuje vzdelávanie a školenia v oblasti zdravia pre textilné pracovníčky. Spoločnosť Lindex venuje 10 % z predaja dosiahnutého 8. marca iniciatíve HERhealth.

Náš biznis v spoločnosti Lindex funguje iba vďaka ženám. Väčšina našich zákazníkov, zamestnancov a textilných pracovníkov vyrábajúcich naše odevy sú ženy. Chceme osláviť Medzinárodný deň žien spoločne s našimi zákazníčkami a zamestnankyňami a uctiť si ženy, ktoré vyrábajú naše odevy“, hovorí Sara Winroth, manažérka pre udržateľnosť výroby v spoločnosti Lindex.

Spoločnosť Lindex spolupracuje s iniciatívou HERhealth od roku 2012 na zlepšovaní podmienok textilných pracovníčok. HERhealth je iniciatíva, ktorá sa riadi princípmi spoločenskej zodpovednosti podnikov. Iniciatíva poskytuje textilným pracovníčkam vzdelávanie a školenia v oblasti zdravia, aby zvýšila ich povedomie o zdravotných problémoch a prístupe k zdravotnej starostlivosti. Odkedy spoločnosť Lindex spolupracuje s iniciatívou HERhealth, 13 000 žien v Bangladéši, Indii a Pakistane dostalo vzdelanie a absolvovalo školenia v oblasti zdravia.

„HERhealth je pre spoločnosť Lindex srdcu blízka iniciatíva. Prispievame už mnoho rokov a dostávame sa k čoraz väčšiemu počtu žien, venujeme 10 % z predaja uskutočneného počas Medzinárodného dňa žien iniciatíve HERhealth“, hovorí Sara Winroth, manažérka pre udržateľnosť výroby v spoločnosti Lindex.

Tento príspevok sa použije na projekty HERhealth v Bangladéši, Číne, Indii a Mjanmarsku. O partnerstve spoločnosti Lindex a iniciatívy HERhealth si prečítate viac tu.

Ďalšie obrázky aktuálnej kolekcie, ako aj obrázky s vysokým rozlíšením, nájdete v Newsroom spoločnosti Lindex  
Novinky! Prihláste sa na odber tlačových správ spoločnosti Lindex a sledujte nás v sociálnych médiách

Ak chcete získať ďalšie informácie, obráťte sa, prosím, na: Jana Hrušovská, Lindex, jana.hrusovska@lindex.com

Lindex je jedným z popredných európskych módnych reťazcov a prevádzkuje cca 480 obchodov v 17 krajinách. Obchodným konceptom firmy Lindex je ponúkať inšpiratívnu a dostupnú módu ženám, ktoré sa o ňu zaujímajú. Sortiment firmy pozostáva z niekoľkých rôznych konceptov dámskej módy, detskej módy, spodnej bielizne a kozmetiky. Viac ako päťdesiat percent produktov firmy je vyrobených z obnoviteľných zdrojov a Lindex sa zaviazal, že do roku 2020 to bude plných 80 %. Komunikačný koncept „We make fashion feel good“ jasne vyjadruje, čo Lindex robí a za čím si stojí. Lindex je súčasťou skupiny Stockmann registrovanej vo Fínsku. Viac informácií sa dozviete na www.lindex.com.

Subscribe

Media

Media