Spoločnosť Lindex predstavuje kampaň BetterDenim Now and Forewer

Jarná kampaň, v rámci ktorej sa do centra pozornosti dostáva udržateľnosť materiálov aj procesov. Od januára 2016 sa drvivá väčšina odevov z džínsoviny od spoločnosti Lindex vyrába z udržateľnej bavlny a procesy ich výroby sú z hľadiska úspory vody, energie a menšej spotreby chemikálií udržateľnejšie. Spoločnosť Lindex týmto novým radom odevov z džínsoviny pre ženy aj deti pokračuje v udávaní svojich štandardov.

„Sme veľmi hrdí na to, že pri väčšine všetkých našich odevov z džínsoviny sme zaviedli výrobné procesy, ktoré majú malý vplyv na životné prostredie. Ide o veľký krok k dosiahnutiu nášho cieľa, že do roku 2020 sa 80 percent všetkých odevov od spoločnosti Lindex musí vyrobiť pomocou udržateľnejších procesov“, hovorí Anna-Karin Dahlbergová, manažérka pre podporu výroby v spoločnosti Lindex.

Niektoré zo štýlov Better Denim sú úplne udržateľné; vyrábajú sa z ekologicky pestovanej bavlny s udržateľnými doplnkami a pomocou výrobných procesov zabezpečujúcich úsporu vody, energie a menšiu spotrebu chemikálií. Na všetkých 5-vreckových džínsoch je veľkosť vytlačená na páse, čím sa znižuje spotreba papiera vďaka tomu, že sa nepoužívajú hlavné štítky a štítky s veľkosťou. Úplne udržateľné odevy z džínsoviny majú visačky, ktoré sú vyrobené z recyklovaného papiera a pripevnené sú pomocou šnúrok z ekologicky pestovanej bavlny. Niektoré z džínsov sú ešte udržateľnejšie vďaka udržateľným doplnkom , akými sú zipsy, gombíky, nity a odznaky.

Spoločnosť Lindex v rámci kampane Better Denim predstavuje aj svoju úplne prvú položku vyrobenú pomocou upcyklácie – ide o tenisky vyrobené z opätovne použitej džínsoviny. Všetky súčasti tejto obuvi sú udržateľné vďaka džínsovine získavanej z opätovného použitia textílie po jej spotrebovaní. Zber tejto textílie sa organizuje prostredníctvom obchodov Lindex a jej triedenie zabezpečuje švédska organizácia Myrorna, ktorá sa zaoberá nakladaním s použitým tovarom. Tenisky z džínsoviny sa vyrábajú v rámci spolupráce medzi spoločnosťami Lindex, Myrorna a Fair Unlimited.

Kampaň spoločnosti Lindex s názvom Better Denim sa spustí vo všetkých obchodoch Lindex a na stránke lindex.com 17. februára. Obrázky kampane nájdete tu

*Upcyklácia, známa aj ako tvorivé opakované použitie, je proces transformácie vedľajších produktov a odpadových materiálov na nové materiály či produkty s vyššou kvalitou alebo vyššou environmentálnou hodnotou.

Fotograf: Joel Rhodin
CD: Mooks Hanifiah, agentúra Wednesday
Modelka: Cora Emmanuel
Štylistka: Morgan Pilcher
Vlasy: Erika Svedjevik
Líčenie: Linda Öhrström

Ďalšie obrázky aktuálnej kolekcie, ako aj obrázky s vysokým rozlíšením, nájdete v Newsroom spoločnosti Lindex  
Novinky! Prihláste sa na odber tlačových správ spoločnosti Lindex a sledujte nás v sociálnych médiách

Ak chcete získať ďalšie informácie, obráťte sa, prosím, na: Jana Hrušovská, Lindex, jana.hrusovska@lindex.com

Lindex je jedným z popredných európskych módnych reťazcov s viac ako 490 obchodmi na 18 trhoch. Našou obchodnou koncepciou je ponúkať inšpirujúcu a cenovo dostupnú módu. Sortiment výrobkov spoločnosti Lindex zahŕňa celý rad módnych koncepcií v oblasti dámskych odevov, detských odevov a spodného prádla pre ženy, ktoré sa zaujímajú o módu. Spoločnosť Lindex je súčasťou skupiny Stockmann uvedenej na zozname fínskych spoločností. Na Slovensku nájdete Lindex aktuálne v 8 predajniach: OC Polus Bratislava, OC Bory Bratislava, OC City Aréna Trnava, OC Mlyny Nitra, OC Laugarício Trenčín, OC Mirage Žilina, ForumOC Porad ,OC Optima Košice, alebo v internetovej predajni na stránkach www.lindex.com Viac informácií o aktuálnej kolekcií Lindex,  nájdete na www.lindex.com

About Us

Lindex is one of Europe's leading fashion company, with approximately 460 stores in 18 markets and sales online. Lindex offers inspiring and affordable fashion for the fashion interested and conscious woman. The assortment includes several different concepts within women's wear, kids' wear, lingerie and cosmetics. Lindex is growing, both in own channels, franchise and together with global fashion platforms. Lindex sustainability promise is to make a difference for future generations by empowering women, respecting the planet and ensuring human rights. Lindex is a fully owned subsidiary of STOCKMANN plc. More information is available at www.lindex.com