Spoločnosť Lindex venovala 1,2 mil. eur na boj proti rakovine prsníka

Už po jedenásty rok sa spoločnosť Lindex spoločne so svojimi zákazníkmi podujala bojovať proti rakovine prsníka. Tento rok sa na výskum rakoviny prsníka podarilo vyzbierať 1,2 miliónov eur. V priebehu jedenástich rokov tak spoločnosť Lindex už prispela sumou cez 8,1 miliónov eur. Tieto peniaze sa použijú najmä na financovanie výskumu rakoviny a zvyšovanie povedomia o rakovine prsníka a verejného povedomia o dôležitosti tejto problematiky.

Tento rok spoločnosť Lindex spolupracovala s britským dizajnérom Matthewom Williamsonom, pričom 10 % z predaja jeho kolekcie s jedinečným dizajnom putovalo na tento účel. K dobrému výsledku do značnej miery prispel aj ružový náramok a tričko s podpisom tohto britského dizajnéra, ako aj ružová stužka z dielne Helene a Elsy Billgrenových z organizácie Pink Ribbon, ktorej boli vyzbierané prostriedky venované.

„Som naozaj hrdý na sumu, ktorou sme spoločne s našimi zákazníkmi prispeli na boj proti tejto chorobe. Medzi zamestnancami a zákazníkmi spoločnosti Lindex, ktorých stretávam v našich predajniach, je množstvo žien, preto som veľmi rád, že môžeme nejako pomôcť. Takáto pomoc je mi naozaj blízka a zároveň tvorí dôležitú súčasť spoločenskej zodpovednosti spoločnosti Lindex,“ hovorí Göran Bille, výkonný riaditeľ spoločnosti Lindex.
 
Vo Švédsku bola táto zbierka oficiálne zakončená televíznym galavečerom s názvom Spoločne proti rakovine, kde manažérka spoločnosti Lindex pre Švédsko Elisabeth Peregi hrdo odovzdala sumu 6,7 milióna švédskych korún, ktorú spoločnosť Lindex vyzbierala. Výsledkom kampane a televízneho galavečera bol nový rekord 63,5 milióna korún, ktoré sa podarilo vyzbierať, v porovnaní s minuloročnou sumou 49 miliónov.

Na Slovensku bude vyzbieraná suma venovaná na projekty Ligy proti rakovine,spojené s bojom s rakovinou prsníka.

Ďalšie obrázky kolekcie , ako aj obrázky s vysokým rozlíšením, nájdete v Newsroom spoločnosti Lindex  
Novinky! Prihláste sa na odber tlačových správ spoločnosti Lindex a sledujte nás na sociálnej sieti!

Ak chcete získať ďalšie informácie, obráťte sa, prosím, na: Jana Hrušovská, Lindex, jana.hrusovska@lindex.com

Lindex je jedným z popredných európskych módnych reťazcov s viac ako 470 obchodmi na 16 trhoch. Našou obchodnou koncepciou je ponúkať inšpirujúcu a cenovo dostupnú módu. Sortiment výrobkov spoločnosti Lindex zahŕňa celý rad módnych koncepcií v oblasti dámskych odevov, detských odevov a spodného prádla pre ženy, ktoré sa zaujímajú o módu. Spoločnosť Lindex je súčasťou skupiny Stockmann uvedenej na zozname fínskych spoločností. Na Slovensku nájdete Lindex aktuálne v 4 predajniach: OC Polus Bratislava, OC Mlyny Nitra, OC Laugarício Trenčín, OC Mirage Žilina, alebo v internetovej predajni na stránkach www.lindex.com Viac informácií o aktuálnej kolekcií Lindex,  nájdete na www.lindex.com

About Us

Lindex is one of Europe's leading fashion company, with approximately 460 stores in 18 markets and sales online. Lindex offers inspiring and affordable fashion for the fashion interested and conscious woman. The assortment includes several different concepts within women's wear, kids' wear, lingerie and cosmetics. Lindex is growing, both in own channels and together with global fashion platforms. Lindex sustainability promise is to make a difference for future generations by empowering women, respecting the planet and ensuring human rights. Lindex is a fully owned subsidiary of STOCKMANN plc. More information is available at www.lindex.com

Subscribe

Media

Media