Spoločnosť Lindex vybrala v súťaži, ktorú usporadúva pre budúcich návrhárov, najlepší návrhársky koncept

Súťaže sa zúčastnili absolventi textilnej školy v meste Borås. Spomedzi nich bol vybraný víťaz najlepšieho návrhárskeho zámeru a kolekcie. Prehliadka výtvorov absolventov a vyhlásenie víťaza sa konali na módnom podujatí Fashion Week Stockholm. Víťazom sa stala Evelin Kägo, ktorá získala cenu za svoju kolekciu nazvanú „Vnímanie farieb“.

Spoločnosť Lindex sa angažuje v oblasti podpory ešte doteraz neetablovaných návrhárov a v rámci tejto aktivity udeľuje cenu za najlepšiu kolekciu. Víťaz získa grant v hodnote 50 000 SEK.

„Byť víťazkou grantu spoločnosti Lindex za najlepší nápad na poli dizajnu je fantastický pocit. Kľúč k mojej kolekcii predstavuje vzťah medzi pletenými a potlačenými vrstvami v odevoch, rovnako ako skúmanie spôsobu, akým sa farby ovplyvňujú navzájom medzi sebou,“ hovorí víťazka Evelin Kägo 

Spoločnosť Lindex je hlavným sponzorom módnej prehliadky výtvorov absolventov a jej spolupráca s textilnou školou v Boråse trvá už päť rokov. Textilná škola v meste Borås je jednou z najuznávanejších švédskych univerzít, ktoré sa zameriavajú na výučbu a výskum v oblasti textilu a dizajnu. Lindex podporuje vzdelávanie s dôrazom na získanie vedomostí o návrhárskom procese a profesionálny prístup z perspektívy maloobchodu.

Porota je zložená z tímu spoločnosti Lindex, ktorý sa zaoberá vedením dizajnu a nákupu. V čele tohto tímu stojí vedúca oddelenia dizajnu Annika Hedin. Motivácia rozhodnutia poroty: „Kolekcia, ktorá je z vizuálneho hľadiska energická a sýta a vyznačuje sa nádhernou rovnováhou medzi transparentnými a plnými povrchmi. Vzhľad má experimentálny, umelecký a farebný charakter.“

Spoločnosť Lindex začne svoju spoluprácu s Evelin Kägo na jeseň. Z tejto spolupráce vzíde spoločná návrhárska kolekcia s názvom „Tomorrow“ (Zajtrajšok), ktorá bude uvedená na trh začiatkom roka 2017. „Spolupráca so spoločnosťou Lindex mi umožňuje pracovať s mojimi návrhmi vo väčšom meradle a predstaviť odevy z mojej tvorby širokému publiku,“ hovorí Evelin Kägo

Pôjde už o tretiu kolekciu Tomorrow, ktorú spoločnosť Lindex uvedie na trh. Cieľom tejto iniciatívy je podporovať nových návrhárov a v spolupráci s nimi vytvárať jedinečné kolekcie.

„Práca Evelin, ktorá spočíva v experimentovaní s cieľom dosiahnuť špeciálne efekty pomocou farieb a pohybu, na nás urobila obrovský dojem. Skutočne sa veľmi tešíme na to, že spolu s ňou vytvoríme vzrušujúcu kolekciu,“ hovorí Annika Hedin, vedúca oddelenia dizajnu v spoločnosti Lindex.

foto: Evelin Kago/Agnes Strand

Ďalšie obrázky kolekcie Denim, ako aj obrázky s vysokým rozlíšením, nájdete v Newsroom spoločnosti Lindex  
Novinky! Prihláste sa na odber tlačových správ spoločnosti Lindex a sledujte nás na sociálnej sieti!

Ak chcete získať ďalšie informácie, obráťte sa, prosím, na: Jana Hrušovská, Lindex, jana.hrusovska@lindex.com

Lindex je jedným z popredných európskych módnych reťazcov a prevádzkuje cca 480 obchodov v 17 krajinách. Obchodným konceptom firmy Lindex je ponúkať inšpiratívnu a dostupnú módu ženám, ktoré sa o ňu zaujímajú. Sortiment firmy pozostáva z niekoľkých rôznych konceptov dámskej módy, detskej módy, spodnej bielizne a kozmetiky. Viac ako päťdesiat percent produktov firmy je vyrobených z obnoviteľných zdrojov a Lindex sa zaviazal, že do roku 2020 to bude plných 80 %. Komunikačný koncept „We make fashion feel good“ jasne vyjadruje, čo Lindex robí a za čím si stojí. Lindex je súčasťou skupiny Stockmann registrovanej vo Fínsku. Viac informácií sa dozviete na www.lindex.com.

About Us

Lindex is one of Europe's leading fashion brands, with approximately 470 stores in 17 markets and sales online. Lindex offers inspiring and affordable fashion for the fashion interested and conscious woman. The assortment includes several different concepts within women's wear, kids' wear, lingerie and cosmetics. Lindex is growing, both in own channels and together with global fashion platforms. Lindex sustainability promise is to make a difference for future generations by empowering women, respecting the planet and ensuring human rights. Lindex is part of the Finnish-listed Stockmann Group. More information is available at www.lindex.com

Subscribe

Media

Media