TOMORROW autorstwa Josefin Runquist

Report this content

W sierpniu firma Lindex ogłosiła nazwisko zwycięzcy konkursu na najlepszy projekt i kolekcję, ogłoszonego dla absolwentów Szwedzkiej Szkoły Włókienniczej. A teraz wprowadzamy TOMORROW - miejską i stylową kolekcję kapsułową, zaprojektowaną przez zwyciężczynię, Josefin Runquist.

- Ludzie są przeważnie w ruchu, więc stworzyłam ubrania właśnie do tego celu. Poprzez naturalny ruch, moja kolekcja ożywa, przedstawiając nieoczekiwaną objętość i zupełnie nową ekspresję. Trzonem kolekcji jest to, co dzieje się z odzieżą, gdy się poruszamy - to co widzisz, nie zawsze jest tym, co dostajesz - mówi projektantka Josefin Runquist.

TOMORROW Josefin Runquist to kolekcja kapsułowa, składająca się z 7 unikalnych i modnych elementów o czystym kroju i ponadczasowej linii. Plisy z podwójnej tkaniny oraz kontrast czerni i bieli, potęgują przyciągający efekt, a malinowa czerwień stanowi dodatkowy akcent.

Lindex jest głównym sponsorem dyplomowego pokazu mody, od czterech lat współpracując ze Szkołą Włókienniczą w Borås. Jest to jedna z najbardziej uznanych w Szwecji szkół wyższych kształcących specjalistów w branży tekstylnej i projektantów. Lindex wspiera ich edukację swoją znajomością procesu projektowania oraz profesjonalizmem z perspektywy handlowej.

- Będąc nowym projektantem w branży mody, ciężko zostać zauważonym i docenionym. Jako międzynarodowa firma odzieżowa, Lindex ma obowiązek wydobywania nowych talentów na światło dzienne, a ta współpraca to nasz sposób na pobudzanie tego procesu - mówi Annika Hedin, szefowa Działu Projektowania w Lindex.

Kolekcja Tomorrow Josefin Runquist pojawi się 12. lutego w limitowanej serii na lindex.com oraz w wybranych sklepach w Szwecji, Finlandii, Wielkiej Brytanii i Czechach.

Więcej informacji oraz zdjęcia w większej rozdzielczości znajdą Państwo w części Lindex Newsroom  
Aktualności! Zapisz się na listę odbiorców informacji prasowych z Lindex i śledź nasze poczynania na portalach społecznościowych.

Aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z: Jana Hrusovska, Lindex, jana.hrusovska@lindex.com

Subscribe