TOMORROW autorstwa Josefin Runquist

W sierpniu firma Lindex ogłosiła nazwisko zwycięzcy konkursu na najlepszy projekt i kolekcję, ogłoszonego dla absolwentów Szwedzkiej Szkoły Włókienniczej. A teraz wprowadzamy TOMORROW - miejską i stylową kolekcję kapsułową, zaprojektowaną przez zwyciężczynię, Josefin Runquist.

- Ludzie są przeważnie w ruchu, więc stworzyłam ubrania właśnie do tego celu. Poprzez naturalny ruch, moja kolekcja ożywa, przedstawiając nieoczekiwaną objętość i zupełnie nową ekspresję. Trzonem kolekcji jest to, co dzieje się z odzieżą, gdy się poruszamy - to co widzisz, nie zawsze jest tym, co dostajesz - mówi projektantka Josefin Runquist.

TOMORROW Josefin Runquist to kolekcja kapsułowa, składająca się z 7 unikalnych i modnych elementów o czystym kroju i ponadczasowej linii. Plisy z podwójnej tkaniny oraz kontrast czerni i bieli, potęgują przyciągający efekt, a malinowa czerwień stanowi dodatkowy akcent.

Lindex jest głównym sponsorem dyplomowego pokazu mody, od czterech lat współpracując ze Szkołą Włókienniczą w Borås. Jest to jedna z najbardziej uznanych w Szwecji szkół wyższych kształcących specjalistów w branży tekstylnej i projektantów. Lindex wspiera ich edukację swoją znajomością procesu projektowania oraz profesjonalizmem z perspektywy handlowej.

- Będąc nowym projektantem w branży mody, ciężko zostać zauważonym i docenionym. Jako międzynarodowa firma odzieżowa, Lindex ma obowiązek wydobywania nowych talentów na światło dzienne, a ta współpraca to nasz sposób na pobudzanie tego procesu - mówi Annika Hedin, szefowa Działu Projektowania w Lindex.

Kolekcja Tomorrow Josefin Runquist pojawi się 12. lutego w limitowanej serii na lindex.com oraz w wybranych sklepach w Szwecji, Finlandii, Wielkiej Brytanii i Czechach.

Więcej informacji oraz zdjęcia w większej rozdzielczości znajdą Państwo w części Lindex Newsroom  
Aktualności! Zapisz się na listę odbiorców informacji prasowych z Lindex i śledź nasze poczynania na portalach społecznościowych.

Aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z: Jana Hrusovska, Lindex, jana.hrusovska@lindex.com

About Us

Lindex is one of Europe's leading fashion company, with approximately 460 stores in 18 markets and sales online. Lindex offers inspiring and affordable fashion for the fashion interested and conscious woman. The assortment includes several different concepts within women's wear, kids' wear, lingerie and cosmetics. Lindex is growing, both in own channels and together with global fashion platforms. Lindex sustainability promise is to make a difference for future generations by empowering women, respecting the planet and ensuring human rights. Lindex is a fully owned subsidiary of STOCKMANN plc. More information is available at www.lindex.com

Subscribe