TOMORROW by Josefin Runquist

Spoločnosť Lindex predstavila v auguste v rámci Stockholm Fashion Week, výherkyňu súťaže o najlepší dizajn a kolekciu spomedzi absolventov Swedish School of Textiles. Teraz prichádza TOMORROW – urbanistická a štýlová kolekcia navrhnutá výherkyňou súťaže Josefin Runquist.

„Ľudia sú dynamické bytosti, a preto som vytvorila kolekciu práve s ohľadom na tento aspekt. Jednotlivé kúsky získavajú pri prirodzenom pohybe neočakávaný rozmer a úplne nový výraz. Podstatou kolekcie je to, čo sa stane s odevom, keď sa pohybujete – niekedy môže byť prvý dojem klamlivý,“ hovorí Josefin Runquist, návrhárka kolekcie.

TOMORROW by Josefin Runquist je kapsulovitá kolekcia 7 jedinečných a inovatívnych kúskov s čistým strihom a nadčasovými líniami. Sklady s dvojitou vrstvou látky, čierno-biele kontrasty podčiarkujúce pútavosť odevu a k tomu výrazná malinovočervená farba.

Lindex je hlavným sponzorom módnej prehliadky absolventov a už štyri roky spolupracuje s Textilnou školou v Boråse (Borås School of Textiles); jednou z najuznávanejších univerzít zaoberajúcich sa štúdiom a výskumom textilu a dizajnu. Lindex podporuje vzdelávanie s dôrazom na získanie vedomostí o návrhárskom procese a profesionálny prístup z perspektívy maloobchodu.

„Z pozície začínajúceho návrhára v módnom priemysle je ťažké sa presadiť a získať uznanie. Lindex ako medzinárodná módna spoločnosť zodpovedá za zviditeľnenie nových talentov a vďaka našej spolupráci dokážeme tento proces podporovať,“ hovorí Annika Hedin, vedúca oddelenia dizajnu v spoločnosti Lindex.

Kolekcia Tomorrow by Josefin Runquist bude predstavená v limitovanej edícii v online predajni na stránke lindex.com a vo vybraných predajniach vo Švédsku, Fínsku, Veľkej Británii a Českej republike od 12. februára. Na Slovensku bude kolekcia dostupná online na lindex.com

About Us

Lindex is one of Europe's leading fashion company, with approximately 460 stores in 18 markets and sales online. Lindex offers inspiring and affordable fashion for the fashion interested and conscious woman. The assortment includes several different concepts within women's wear, kids' wear, lingerie and cosmetics. Lindex is growing, both in own channels, franchise and together with global fashion platforms. Lindex sustainability promise is to make a difference for future generations by empowering women, respecting the planet and ensuring human rights. Lindex is a fully owned subsidiary of STOCKMANN plc. More information is available at www.lindex.com