„WE Women by Lindex“ suurendab tarneahelas soolist võrdõiguslikkust

Report this content

Lindexis on naised alati fookuses ning naistel on oluline roll ka moeettevõtte kogu tarneahelas. Lindex kasutab naiste võimestamiseks mitmeid viise, „WE Women by Lindex“ on üks mitmest algatusest.


Programmiga „WE Women by Lindex“ seisab Lindex soolise võrdõiguslikkuse ja kaasavate töökohtade loomise eest moeettevõtte ülemaailmes tarnahelas, samuti selle eest, et anda naistele meestega võrdsed võimalused oskuste arendamiseks. Programmi kaudu suurendatakse tarnijate juhtkondade teadlikkust ja teadmisi soolistes küsimustes, pöörates erilist tähelepanu naiste tervisele ja turvalisusele ning tegevustele, millaga suurendada naiste osakaalu juhtivatel kohtadel ja vähendada palgalõhesid.

„Tahame, et kõik meie väärtusahelasse kuuluvad naised saaksid kasutada oma täit potentsiaali. Selle eelduseks on kaasavate ja võrdsete töökohtade loomine ning selleks oleme tarneahelas käivitanud programmi „We women by Lindex“. Tänu meie tarnijate pühendunud koostööle oleme saavutanud suurepäraseid tulemusi, kuid see on vaid teekonna algus ja jäänud on veel palju teha. Haarde suurendamiseks ja veelgi rohkemate naisteni jõudmiseks kutsume „WE women“ programmist osa võtma ka teisi moetööstuse olulisi tegijaid, et saaksime võrdsete võimaluste probleemiga koos tegeleda,” ütleb Anna-Karin Dahlberg, Lindexi jätkusuutlikkuse juht.

Lindex käivitas „WE Women by Lindex“ projekti 2017. aastal koostöös GIZ-iga. Siiani on projektiga jõutud rohkem kui 70 000 naiseni Lindexi ülemaailmses tarneahelas Bangladeshis, Indias ja Myanmaris. Moeettevõtte eesmärk on, et 2025. aastaks oleks tarnijad, kes moodustavad Lindexi tootmisest 80%, „WE Women by Lindex“ programmi läbinud ja töötaksid aktiivselt soolise võrdõiguslikkuse nimel.

Mis on GIZ? Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit GmbH ehk lühendatult GIZ on föderaalne ettevõte, mis tegutseb kogu maailmas ja tegeleb rahvusvahelise koostööga jätkusuutliku arengu edendamise alal. GIZ teeb arengukoostööd Saksa majanduskoostöö ja -arengu föderaalministeeriumi (BMZ) ülesandel programmi develoPPP.de raames.

Lisateabe saamiseks võtke ühendust:

Kaisa Vaher
PR & Communication Executive
Tel: +372 5695 1633
E-mail: 
Kaisa.Vaher@lindex.com

Lindex on oma 460 kauplusega 18 turul Euroopa üks juhtivaid moekette. Lindexi ärikontseptsioon on pakkuda moeteadlikele naistele inspireerivat ja tasukohast moodi. Kaubavalik sisaldab erinevaid naiste- ja lasterõivaste kollektsioone, aluspesu ja kosmeetikat. Lindex on kasvamas, seda nii oma kanalites kui ka koos ülemaailmse moe platvormiga. Lindex´i jätkusuutlik lubadus on teha muudatus järgmise generatsiooni jaoks - inspireerides naisi, austades planeeti ning pidades kinni inimõigustest. Lindex on Soome börsil noteeritud Stockmann grupi tütarettevõte. Täpsemat teavet leiate veebilehelt http://lindex.com/ee

Subscribe

Media

Media