WIOSNA 2014 W LINDEX

Początek nowego roku w modzie, sezon wiosenny, czeka nas po raz kolejny. Ciągły i ekscytujący rozwój mody to podstawa interpretowania nadchodzącego sezonu przez projektantów Lindex. Rezultat to liczne piękne kolekcje na nadchodzącą wiosnę.

- Rozpoczynanie pracy w nowym sezonie jest zawsze bardzo inspirujące. Wiosna roku 2014 nie jest wyjątkiem. Naprawdę wchodzimy w nową, twórczą erę. Tak wiele dzieje się w świecie mody, zwłaszcza jeśli chodzi o kroje i materiały. W tym kontekście uważam, że najważniejsze są powierzchnie i tekstury. Czasami niemal nie można zdecydować, czy to tkanina, czy dzianina. W niektórych przypadkach struktura została utworzona przez nadrukowany wzór - mówi Nina Starck, Dyrektor Działu Projektowania w Lindex.

Śmiałe grafiki

Za pomocą tej kolekcji, zespół projektantów zapewnia świeży start Nowego Roku, co wyraża się w śmiałej kolorystyce, wzorach i kształtach. Nowa linia współgra z ilością. Produkty ilościowe powstaną z trwałych tkanin, takich jak neopren i tkaniny łączone, które kontrastują z bardziej przejrzystymi i prześwitującymi materiałami. Paleta kolorów obejmuje czerń i biel, odcienie szarości oraz kolor jasnożółty i liliowy.Nadruki są w tym trendzie bardzo ważne, śmiałość wyraża się w pionowych pasach, kratach/siatkach i geometrycznych wzorach, a przewodnim nadrukiem zwierzęcym jest wąż. Kluczowe elementy to kurtki, spodnie - najlepiej o szerokim kroju - oraz/lub krótkie topy w kształcie litery T

Miękkie pastele

Ta kolekcja prezentuje paletę miękkich wiosennych pasteli - jakby na pastele nałożono filtr z Instagramu, który nadaje im modny i wyluzowany wygląd. Słowa kluczowe to miękkość i wybielenie na słońcu. Kolor szaro-beżowy podkreśla pastele i stanowi doskonałe uzupełnienie. Różne efekty sprania i nasycenia pigmentem tworzą ciekawe powierzchnie. Zwierzęce motywy, jak skóra tygrysa czy zebry, dodają pastelowym odcieniom świetnych wibracji.Krój jest luźny, wygodny i warstwowy. Łatwo się nosi - kurtka typu bomber w zestawieniu z ukochanymi dżinsami, sprana czerń i t-shirt oraz inne topy z modnymi nadrukami. Kluczowe elementy to narzucane blezery, kurtki z nadrukami, zwężane spodnie o chłopięcym kroju i koszulki z nadrukiem.

Sen o pustyni

Świeża interpretacja artystycznego trendu dla tej wiosny, eklektyczna mieszanka kultur stworzona do miejskiego stylu życia. Jest to bogata, pikantna opowieść w kolorach inspirowanych zachodem słońca i melodią pustyni: głęboka fuksja, czerwień, ciepły piasek i tytoń. Odcienie bieli rozjaśnią, a znoszony dżins dodaje kolekcji świeżości. Najważniejsze elementy tego trendu to kurtki o nowym kroju, kurtki koszulowe oraz kurtki z grubego płótna z ozdobami, swetry z frędzlami, spódnice w artystyczne wzory, ręcznie tkana dzianina i bluzy z haftem, jak również zawsze tak uwielbiane dżinsy o luźnym kroju. - Najważniejsze elementy tej wiosny to zdecydowanie kurtka i spodnie. Rolę kurtki może pełnić cokolwiek - mała bluza-kurtka bez guzików, a także dłuższa i bardziej obszerna kurtka. Spodnie tej wiosny również są bardzo ważne. Mamy wiele różnych rodzajów spodni, bez których nie da się obejść - szerokie, przycięte i w kształcie marchewki - aby wspomnieć o kilku. Spodnie mają wielkie znaczenie - naprawdę decydują o tym, jaką sylwetkę stworzysz.Tej wiosny porzucamy wszystkie przymusy, odkrywamy siebie na nowo i tworzymy własne zasady dotyczące kroju, koloru i materiałów - wszystko włączone w elementy nowej mody - mówi Nina Starck, Dyrektor Działu Projektowania w Lindex.

Więcej informacji oraz zdjęcia w większej rozdzielczości znajdą Państwo w części Lindex Newsroom  
Aktualności! Zapisz się na listę odbiorców informacji prasowych z Lindex i śledź nasze poczynania na portalach społecznościowych.

Aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z: Jana Hrusovska, Lindex, jana.hrusovska@lindex.com

Lindex to jedna z wiodących europejskich sieci odzieżowych - posiada ponad 470 sklepów w 16 krajach. Nasza koncepcja biznesowa - Inspirująca moda po przystępnej cenie. Ubrania Lindex reprezentują różne koncepcje mody damskiej, mody dziecięcej oraz bielizny. Są skierowane do kobiet, które interesują się modą. Lindex jest częścią notowanej na giełdzie fińskiej grupy Stockmann. Więcej informacji znajdziesz na www.lindex.com

About Us

Lindex is one of Europe's leading fashion brands, with approximately 470 stores in 17 markets and sales online. Lindex offers inspiring and affordable fashion for the fashion interested and conscious woman. The assortment includes several different concepts within women's wear, kids' wear, lingerie and cosmetics. Lindex is growing, both in own channels and together with global fashion platforms. Lindex sustainability promise is to make a difference for future generations by empowering women, respecting the planet and ensuring human rights. Lindex is part of the Finnish-listed Stockmann Group. More information is available at www.lindex.com