Zlepšené výsledky pre spoločnosť Lindex za prvý štvrťrok 2021

Report this content

Spoločnosť Lindex dnes prezentuje svoju priebežnú správu a vykazuje zlepšenie výsledkov za prvý štvrťrok 2021. K posilneniu výsledkov prispel pokračujúci rýchly digitálny rozvoj, lepšie marže a opatrenia na zníženie nákladov. 

Prevádzkový výsledok* spoločnosti Lindex za Január-Marec 2021 vzrástol o 33 mil. SEK a dosiahol sumu -146 mil. SEK (-179 mil. SEK). Upravený prevádzkový výsledok spoločnosti Lindex sa zvýšil o 88 mil. SEK a dosiahol sumu -91 mil. SEK (-179 mil. SEK) Na posilnených výsledkoch sa prejavil efekt rýchleho digitálneho rozvoja, lepších marží a opatrení na zníženie nákladov spoločnosti pôsobiacej v oblasti módy. 

„Napriek náročnému vstupu do roku 2021 s pretrvávajúcimi výzvami pre naše kamenné obchody, s periodickým uzatváraním na väčšine našich predajných trhov, obmedzeniami a zníženou prevádzkou, spoločnosť Lindex zlepšuje svoj upravený prevádzkový výsledok za prvý štvrťrok v porovnaní s rokom 2019, ako aj s rokom 2020. Pozitívny vývoj ukazuje, že naše kroky a snaha boli úspešné a že v nich kľúčovú úlohu zohrala veľká flexibilita, prínos a odhodlanie všetkých zamestnancov,” hovorí generálna riaditeľka Susanne Ehnbåge. 

Celkový objem predaja spoločnosti Lindex za prvý štvrťrok klesol o 1,8 percent v miestnych menách a o 5,8 percent v SEK. Celkový objem predaja v marci však významne vzrástol o 43,4 percent v miestnych menách a o 38,0 percent v SEK. Silný rast spoločnosti pôsobiacej v oblasti módy pokračoval na online úrovni s prírastkom 193 percent za štvrťrok. Celkový objem digitálneho predaja dosiahol 28,7 percent objemu predaja spoločnosti Lindex za prvý štvrťrok v porovnaní s 9,2 percentami za rovnaké obdobie minulý rok.  

Spoločnosti Lindex vykazuje za prvý štvrťrok lepší nárast predaja než samotného trhu vo všetkých severských krajinách. 

„Naďalej sme získavali trhové podiely na všetkých našich severských predajných trhoch a náš mimoriadne oceňovaný a udržateľnejší detský sortiment bol najsilnejšou obchodnou oblasťou spoločnosti Lindex s nárastom predaja o 13 percent v rámci štvrťroka. Náš online predaj sa v priebehu prvého štvrťroka takmer strojnásobil a v porovnaní s rovnakým obdobím roku 2019 vzrástol dokonca až štvornásobne, čo je fantastický vývoj. Digitálny rozvoj sa skutočne posilnil a my budeme v budúcnosti pokračovať v našich strategických investíciách, aby sme našim zákazníkom priniesli ešte inšpiratívnejší zážitok pri nakupovaní”, hovorí Susanne Ehnbåge.  

Rozvoj nových obchodných príležitostí je dôležitou súčasťou spoločnosti pôsobiacej v oblasti módy. Partnerstvo s novou značkou spodnej bielizne Closely, kde je spoločnosť Lindex hlavným vlastníkom, je toho príkladom. 

„Rozvíjame našu ponuku so zameraním na potreby zákazníka a pritom pokračujeme v príprave a skúmaní udržateľnejších a inovatívnejších obchodných modelov. Naše partnerstvo so značkou Closely je vzrušujúcim príkladom toho, ako dokážeme vytvárať nové obchodné príležitosti založené na silných stránkach spoločnosti Lindex. V marci uviedla značka Closely na trh svoj nový sortiment podprseniek, ktorý prekročil očakávania a celkový objem predaja sa počas jedného mesiaca strojnásobil. Keď sa pozerám do budúcnosti, musím uznať, že doba je naďalej neistá, ale som presvedčená, že my, ako spoločnosť Lindex, vďaka našej flexibilite, pohotovosti a úžasnému odhodlaniu všetkých našich zamestnancov, ostaneme naďalej silnou spoločnosťou, ktorá je pripravená udržať si svoje dobré postavenie aj v budúcnosti,” hovorí Susanne Ehnbåge. 

* Prevádzkový výsledok a upravený prevádzkový výsledok spoločnosti Lindex sú uvedené bez leasingových zmlúv normy IFRS16. 

Pre viac informácií kontaktujte:

Jana Hrušovská
Marketing & PR Central Europe
E-mail: jana.hrusovska@lindex.com

Spoločnosť Lindex je jednou z popredných európskych módnych spoločností s približne 460 obchodmi na 19 trhoch a online predajom po celom svete prostredníctvom obchodných partnerstiev s tretími stranami. Spoločnosť Lindex ponúka inšpirujúcu a cenovo dostupnú módu, pričom jej sortiment zahŕňa niekoľko rôznych konceptov v rámci dámskych odevov, detských odevov, spodnej bielizne a kozmetiky. Vyšším cieľom spoločnosti Lindex je inšpirovať a posilniť postavenie žien. Prísľubom udržateľnosti spoločnosti Lindex je priniesť zmenu pre budúce generácie, a to posilnením postavenia žien, ohľaduplným prístupom k planéte a zabezpečením ľudských práv. Vlastníkom spoločnosti Lindex je skupina STOCKMANN. Viac informácií je dostupných na www.lindex.com

Subscribe

Media

Media