Dağ başında içiniz rahat olsun

LIQUI MOLY, ATV’ler için yeni bir motor yağı sunuyor

Mayıs 2017 – Kısaca ATV adı verilen arazi taşıtları, her türlü arazide kullanılabilecek şekilde tasarlanmıştır. Alman motor yağı ve motor katkısı uzmanı LIQUI MOLY, ATV, dört tekerlekli motosikletler ve UTV araçlar için, ATV 4T 5W-50 motor yağını geliştirdi. Yol dışında kullanılan araçlar motoru çok daha fazla zorladığından bu, özel bir yağ.

ATV’ler, dört tekerlekli motosikletler ve UTV araçlar asfalt yolda da kullanılabilir. Ama bunları dağda taşta kullanmanın keyfi başkadır. Arazi araçlarının asıl zevki, arazide tozu toprağa katmaya başladığınızda çıkar. David Kaiser, dananın kuyruğunun koptuğu noktanın tam da burası olduğunun altını çiziyor. Kaiser, LIQUI MOLY’de Araştırma ve Geliştirme ve Uygulama Teknikleri bölümlerinin şefi: “Toz ve kum, motora giren kir miktarını, dolayısıyla motordaki aşınmayı artırır.”

Sürüş sırasındaki hava akımı da yağın geliştirilmesinde rol oynayan diğer bir faktör oldu. Arazide bu araçlar nispeten yavaş gider. O yüzden, motordan geçen hava akımı da azalır. David Kaiser, “Bu nedenle, aracın asfalt yolda sürülmesine kıyasla arazide soğutma çok daha kötü olur ve motor yağına binen termik çok daha yüksektir,” açıklamasını yapıyor.

LIQUI MOLY, ATV 4T 5W-50 motor yağını, işte bu aşırı gerekliliklere uygun bir profilde tasarladı. Örneğin katkı maddesi bileşenleri, en aşırı zorlanmalarda bile motoru aşınmaya karşı koruyacak ve en iyi şekilde bakımını sağlayacak şekilde oluşturuldu. Böylece araçlar her zaman araziye hazır durumda olacak.

Onaylar
API SN; JASO MA2

Peter Szarafinski
Leiter Öffentlichkeitsarbeit Ausland
Head of Media Relations International
 
Phone:   +49 731 1420-189
Mobil:   +49 151 16207701
Fax:   +49 731 1420-82
Peter.Szarafinski@liqui-moly.de

LIQUI MOLY GmbH
Jerg-Wieland-Straße 4 | 89081 Ulm | GERMANY

LIQUI MOLY hakkında
LIQUI MOLY yaklaşık 4000 ürünüyle, otomotiv kimyasalları alanında dünya çapında benzersiz derecede kapsamlı bir ürün yelpazesi sunuyor: motor yağları ve motor katkıları, gresler ve pastalar, spreyler ve otomobil bakım ürünleri, yapıştırıcılar ve sızdırmazlık maddeleri. 1957 yılında kurulan LIQUI MOLY bütün geliştirme ve üretim süreçlerini sadece Almanya içinde gerçekleştiriyor. Almanya'da motor katkıları alanında rakipsiz pazar lideri olan şirket, tüketiciler tarafından her yıl yeniden en iyi yağ markası olarak seçiliyor. Aynı zamanda sahibi olan Ernst Prost yönetimindeki şirket, ürünlerini 120'nin üzerinde ülkede satışa sunuyor. Şirketin 2016 yılındaki yaptığı ciro 489 milyon Euro.

Media

Media