LIQUI MOLY, Würth Grubu’nun çatısı altına giriyor

Report this content

Ernst Prost, kendi şirketler grubunu milyarlık çok endüstrili şirketler grubuna satıyor

Aralık 2017 – Artık LIQUI MOLY’nin yeni bir sahibi var. Şirketin yönetim kurulu başkanı Ernst Prost yılbaşında kendi şirket hisselerini Würth Grubu’na satıyor. Ernst Prost, “Böylece, başında ben olmasam bile LIQUI MOLY’nin kalıcılığını garanti altına aldım,” diyor. Prost, şirketler birliğinin yönetim kurulu başkanlığı görevine devam edecek.

LIQUI MOLY sapasağlam: yüksek özkaynak oranının yanı sıra bu yıl yeniden ciro rekoru kırdı. Ernst Prost, “Olumsuz koşullar altında karar vermek zorunda kalmamak için, durumumuz iyiyken sakin kafayla önlem almak istedim,“ diyor.

Şirket Würth Grubu’yla uzun süredir yakın ilişki içinde. Würth Grubu yaklaşık 20 yıldır LIQUI MOLY’nin hissedarı – o zamandan beri beklenmedik koşullara karşı güvence sağlıyor. Gerçi Würth Grubu 70.000’in üzerinde çalışanı ve 12,5 milyar Euro cirosuyla LIQUI MOLY’yle karşılaştırılamayacak kadar büyük bir şirketler grubu. Ancak LIQUI MOLY gibi o da bir aile şirketi. Ernst Prost: “Bu nedenle, LIQUI MOLY’nin Würth Grubu’nda emin ellerde olduğunu biliyorum.”

Arka planda gerçekleşen şirket sahipliği değişikliği dışında hiçbir şey değişmeyecek. LIQUI MOLY, Würth Grubu içinde bağımsız bir şirket olarak varlığını sürdürecek, Ernst Prost yine yönetim kurulu başkanlığını sürdürecek ve çalışanlar açısından da değişen bir şey olmayacak. Ernst Prost, “Beni tanıyanlar, iş ortaklarımı hep ön planda tuttuğumu bilir,” diyor. “Zaten son yılların başarı grafiği içinde herhangi bir değişiklik saçma olurdu. Her şey aynen şimdiye kadar olduğu gibi devam edecek – sadece, daha fazla koruma sağlayan, daha büyük bir çatı altında.”

Peter Szarafinski
Head of Media Relations International
Phone:   +49 731 1420-189
Mobile:   +49 151 1620 7701
Peter.Szarafinski@liqui-moly.de
LIQUI MOLY GmbH | Jerg-Wieland-Straße 4 | 89081 Ulm | GERMANY

LIQUI MOLY hakkında
LIQUI MOLY yaklaşık 4000 ürünüyle, otomotiv kimyasalları alanında dünya çapında benzersiz derecede kapsamlı bir ürün yelpazesi sunuyor: motor yağları ve motor katkıları, gresler ve pastalar, spreyler ve otomobil bakım ürünleri, yapıştırıcılar ve sızdırmazlık maddeleri. 1957 yılında kurulan LIQUI MOLY bütün geliştirme ve üretim süreçlerini sadece Almanya içinde gerçekleştiriyor. Almanya'da motor katkıları alanında rakipsiz pazar lideri olan şirket, tüketiciler tarafından her yıl yeniden en iyi yağ markası olarak seçiliyor. Aynı zamanda sahibi olan Ernst Prost yönetimindeki şirket, ürünlerini 120'nin üzerinde ülkede satışa sunuyor. Şirketin 2016 yılındaki yaptığı ciro 489 milyon Euro.