LIQUI MOLY je aj naďalej najobľúbenejšou značkou oleja v Nemecku

Čitatelia štyroch veľkých nemeckých motoristických časopisov zvolili LIQUI MOLY aj tento rok za svoju najobľúbenejšiu značku

Apríl 2017 - štyri prieskumy, štyri víťazstvá, jedna séria: LIQUI MOLY je najobľúbenejšia značka oleja v Nemecku. Podobne ako v predchádzajúcich rokoch, aj tentoraz si čitatelia veľkých motoristických časopisov vybrali LIQUI MOLY ako najlepšiu značku oleja. „Keď sme sa v roku 2011 po prvýkrát umiestnili na oboch najvyšších miestach, netušili sme, že sme tým začali sériu víťazstiev“, povedal Ernst Prost, konateľ LIQUI MOLY.

Od prvého víťazstva pred siedmimi rokmi sa tento výrobca mazacích prostriedkov až 26-krát vyšplhal na najvyššiu priečku. Tento úspech sa preniesol aj do špecializovaných médií. V nich vyhrala LIQUI MOLY ďalšie čitateľské ankety. Celkovo získala spoločnosť viac ako 30 ocenení. „Vodiči a odborná verejnosť nás nevnímajú ako jednosezónnu záležitosť, ale považujú nás za dlhodobo etablovaného lídra rebríčka“, zdôraznil Ernst Prost. Dlhoročné čitateľské ankety podľa neho ukazujú, aká nálada vládne medzi zákazníkmi.

Štyri najvýznamnejšie motoristické časopisy sa každoročne pýtajú svojich čitateľov, aké sú podľa nich najlepšie autá a s nimi súvisiace produkty. Celé to začal „Auto Motor und Sport“, druhý najväčší motoristický časopis v Nemecku s 2,8 miliónmi čitateľov. Čitateľov sa pravidelne pýtajú na najlepšie značky v kategórii mazacích prostriedkov a LIQUI MOLY víťazí s veľkým predstihom nepretržite od roku 2011. A v ošetrovacích prostriedkoch skončila LIQUI MOLY na druhom mieste. Nasleduje Auto-Zeitung s rovnakým výsledkom: Už siedmy rok po sebe sa spoločnosť umiestnila na prvom mieste medzi mazacími prostriedkami a medzi ošetrovacími prípravkami jej patrí druhá priečka.

Potom prišli na rad výsledky z najväčšieho nemeckého časopisu pre automobilových nadšencov: 3,4 milióna čitateľov časopisu „Auto Bild“ rozhodlo o „najlepších značkách vo všetkých kategóriách.“  LIQUI MOLY získala šiesty raz po sebe prvé miesto v kategórii „Dobré mazacie prostriedky pre auto“.

Zlatým klincom bol však magazín „Motor Klassik“. Jeho čitatelia ocenili spoločnosť LIQUI MOLY v kategórii mazacích prostriedkov titulom Best Brand (najlepšia značka). A to všetko nepretržite od roku 2012.

„Dôvera okolo ôsmich miliónov čitateľov nie je náhodná a už vôbec nie počas takého dlhého obdobia. Je to výsledok našej vytrvalej a dôslednej práce“, hovorí Ernst Prost. Patrí sem aj budovanie povedomia o značke. „Sponzorstvo v motoristickom športe je pre nás samozrejmosťou. Rozširujeme záber a angažujeme sa aj na medzinárodných zimných športových podujatiach, aby naša značka bola v priebehu roka viditeľná po celom svete.“ V máji bude LIQUI MOLY partnerom Majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji, ktoré sa uskutočnia v Nemecku a Francúzsku.

Ernst Prost: „Chceme zostať jednotkou aj v budúcnosti. Pretože výsledky prieskumov sledujú s veľkým záujmom aj iné trhy na svete a predstavujú dôležitý míľnik na našej ceste k dosiahnutiu statusu svetovej značky.“

Peter Szarafinski
Leiter Öffentlichkeitsarbeit Ausland
Head of Media Relations International
 
Phone:   +49 731 1420-189
Mobil:   +49 151 16207701
Fax:   +49 731 1420-82
Peter.Szarafinski@liqui-moly.de

LIQUI MOLY GmbH
Jerg-Wieland-Straße 4 | 89081 Ulm | GERMANY

O LIQUI MOLY
Spoločnosť LIQUI MOLY ponúka na celom svete jedinečne široký sortiment takmer 4000 chemických výrobkov pre automobilový priemysel: motorové oleje a prísady, tuky a pasty, spreje a ošetrovacie prostriedky pre automobily, lepiace a tesniace látky. Spoločnosť LIQUI MOLY bola založená v roku 1957 a vyrába výlučne v Nemecku. Tam má nesporne vedúce postavenie na trhu v oblasti prísad a býva opakovane volená za najlepšiu značku oleja. Firma vedená majiteľom Ernstom Prostom predáva svoje výrobky vo viac než 120 krajinách a v roku 2016 zaznamenala obrat 489 miliónov eur.

About Us

With around 4,000 items, LIQUI MOLY offers a global, uniquely broad range of automotive chemicals: Motor oils and additives, greases and pastes, sprays and car care, glues and sealants. Founded in 1957, LIQUI MOLY develops and produces exclusively in Germany. There it is the undisputed market leader for additives and is repeatedly voted the best oil brand. The company led by Ernst Prost sells its products in more than 120 countries and generated 489m euros in sales in 2016.

Media

Media

Documents & Links