LIQUI MOLY kış sporlarına sponsorluk yapmaya devam ediyor

Report this content

Motor yağı ve motor katkısı üreticisi şirket, önümüzdeki iki sezon boyunca milyonluk sponsorluğunu tekrarlayacak

Ekim 2017 – LIQUI MOLY kışa doymuyor. Havalar soğuduğunda Alman motor yağı ve motor katkısı uzmanı şirketin ürünleri gerçek potansiyellerini ortaya koyuyor. Şirketin logosu, dünya çapında kış sporu etkinliklerinde göz önünde olacak. Önümüzdeki iki sezon boyunca da bu böyle devam edecek. Şirket ayrıca yeni spor dallarını da repertuarına katıyor ve milyonlarca Euro yatırım yaparak, kış sporlarında şimdiye kadarki reklam yatırımlarını açık arayla geride bırakıyor.

Mayıs ayında Almanya ve Fransa’da gerçekleştirilen buz hokeyi dünya şampiyonasında LIQUI MOLY ilk kez reklam ortağı olarak sahada boy göstermişti. Şirketin, yılın en büyük kış sporları etkinliğine sponsor olarak katkıda bulunması o kadar güzel tepkiler aldı ki şirket önümüzdeki yıl Danimarka’da yapılacak dünya şampiyonasında ve 2019’da Slovakya’da da sponsorluk yapmaya karar verdi.

Buz pateni sürat yarışı ve bu yarışın özel bir disiplini olan kısa pist yarışı, ilk kez LIQUI MOLY’nin kış sporları sponsorluk kapsamına giriyor. LIQUI MOLY Pazarlama Müdürü Peter Baumann, “Geçtiğimiz birkaç yıl boyunca bu spor etkinliklerinin bize medyada görünürlük açısından sağladığı avantaj müthiş oldu. O yüzden, bu yolda yürümeye devam etme karar verdik,” diyor. Eklenen yeni spor dallarıyla bu sayı daha da artacak.

Bu etkinlikler ayrıca, kış sporlarında hemen akla gelmese de LIQUI MOLY için önemli olan pazarlarda büyük bir potansiyel vadediyor; örneğin Güney Kore ve Çin. 2018’deki buz pateni kısa mesafe sürat yarışı karşılaşmaları Çin’in Changchun kentinde yapılacak. 2017’nin Kasım ayındaki kısa pist yarışlarındaysa dört dünya kupası müsabakasının ikisi Shanghai ve Seoul kentlerinde gerçekleşecek. 2018/19 sezonundaki dünya şampiyonalarının yapılacağı yerlerse henüz belli değil. Pazarlama müdürü, “Ama bunlardan bazılarının yine Asya’da yapılacağı kesin. Bu bölge, bizim için olağanüstü büyük büyüme potansiyeli sunan bir bölge,” diyor.

LIQUI MOLY Eylül’den Mayıs’a kadar sürecek olan iki kış sporları sezonundaki müsabakaların 226 gününde aralıksız olarak temsil edilecek. “Motor sporları etkinliklerimiz kış tatilindeyken LIQUI MOLY başka sahnelerde boy gösterecek. Böylece markamız, spor karşılaşmalarında ve medyadaki görünürlüğünü neredeyse kesintisiz olarak sürdürecek. Aynı zamanda marka bilinirliğimizi motor sporlarının dışında da artırmaya devam etmiş olacağız.”

LIQUI MOLY’nin sponsor olarak katılacağı müsabakalar şunlar:

 • 2017/18 ve 2018/19 FIS Karışık Kuzey Disiplini Kayak Dünya Kupası
 • 2017/18 ve 2018/19 FIS Kayakla Atlama Dünya Kupası
 • RAW AIR 2018 ve 2019 (Kayakla Atlama Dünya Kupası’nın bir bölümü)
 • 2017/18 ve 2018/19 AUDI FIS Kayak Dünya Kupası
 • 2018 FIS Kayakla Uçma Dünya Şampiyonası
 • 2018 ve 2019 Buz Hokeyi Dünya Şampiyonaları
 • 2017/18 ISU Buz Pateni Sürat Yarışı Dünya Kupası ve Şampiyonaları
 • 2017/18 ve 2018/19 ISU Kısa Pist Dünya Kupası ve Şampiyonaları
 • 2017/18 ve 2018/19 BMW IBSF Bob + Skeleton Kızak Dünya Kupası ve Dünya Şampiyonası
 • 2019 FIS Kuzey Disiplini Kayak Dünya Şampiyonası

Dünya şampiyonalarının yapılacağı yerlerden şimdiden belli olanlar şöyle:

 • Avrupa’da: Almanya, Slovenya, İtalya, Hollanda, Andora, Danimarka, Norveç, İsveç, Finlandiya, Avusturya, Macaristan, İsviçre, Beyaz Rusya ve Rusya
 • Kuzey Amerika’da: ABD ve Kanada
 • Asya’da: Çin, Güney Kore

Peter Baumann: “Kış sporlarına sponsorluk yapıyoruz, çünkü seçtiğimiz spor dallarının tüm dünyada sıkı takipçileri var. Bu sayede etkinliklerin yapıldığı yerdeki insanlara ve medya aracılığıyla daha geniş kitlelere ulaşarak LIQUI MOLY markasını daha iyi tanıtma olanağı buluyoruz.”

Peter Szarafinski
Leiter Öffentlichkeitsarbeit Ausland
Head of Media Relations International
 
Phone:   +49 731 1420-189
Mobile:   +49 151 16207701
Fax:   +49 731 1420-82
Peter.Szarafinski@liqui-moly.de

LIQUI MOLY GmbH
Jerg-Wieland-Straße 4 | 89081 Ulm | GERMANY

LIQUI MOLY hakkında
LIQUI MOLY yaklaşık 4000 ürünüyle, otomotiv kimyasalları alanında dünya çapında benzersiz derecede kapsamlı bir ürün yelpazesi sunuyor: motor yağları ve motor katkıları, gresler ve pastalar, spreyler ve otomobil bakım ürünleri, yapıştırıcılar ve sızdırmazlık maddeleri. 1957 yılında kurulan LIQUI MOLY bütün geliştirme ve üretim süreçlerini sadece Almanya içinde gerçekleştiriyor. Almanya'da motor katkıları alanında rakipsiz pazar lideri olan şirket, tüketiciler tarafından her yıl yeniden en iyi yağ markası olarak seçiliyor. Aynı zamanda sahibi olan Ernst Prost yönetimindeki şirket, ürünlerini 120'nin üzerinde ülkede satışa sunuyor. Şirketin 2016 yılındaki yaptığı ciro 489 milyon Euro.