LIQUI MOLY na ceste k rekordnému roku

November bol najsilnejším mesiacom v histórii spoločnosti

December 2016 - Obchod prekvitá: LIQUI MOLY, nemecký výrobca motorových olejov a prísad uzavrel november s najvyšším mesačným obratom vo svojej histórii. V minulom mesiaci sme dosiahli hodnotu 45,5 milióna eur. Spoločnosť LIQUI MOLY už teraz pri obrate 453 miliónov v priebehu prvých jedenástich mesiacov prekonala obrat z minulého roka.

Tento výsledok dotvára obraz celkovo úspešného roku 2016. Už v marci a apríli sme v účtovných knihách zaznamenali nové mesačné rekordy. V novembri sme v tomto roku už po tretí raz prekonali rekord v obrate. Jeho výška 45,5 miliónov eur predstavuje nárast o 20 percent v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka. Doterajší ročný obrat vo výške 453 miliónov eur je v medziročnom porovnaní o desať percent vyšší a presiahol aj celoročný obrat roka 2015.

„Úspech a neúspech nezávisia len od šťastia či smoly, ide skôr o postoj ľudí. Schopnosť spolupracovať je pri dosahovaní cieľov dôležitá. V novembri ako aj v predchádzajúcich mesiacoch sme to dokázali“, povedal riaditeľ LIQUI MOLY Ernst Prost. „Od januára duplo na plyn všetkých 800 spolupracovníkov. A pri už tak vysokom tempe sa nám podarilo koncom roka ešte pridať“, dodal Ernst Prost. „Spoločnosť rastie a je v skvelej kondícii.“

Prejavuje sa to aj na počte zamestnancov. Na pobočkách v Nemecku vzniklo takmer 50 nových pracovných miest. V USA sa náš tím v priebehu tohto roka zväčšil takmer dvojnásobne. A na najväčšom exportnom trhu v Rusku sme udržali stabilné výnosy aj napriek kríze na Ukrajine a veľkému oslabeniu rubľa. Napriek Brexitu zaznamenávame rastúci trend aj vo Veľkej Británii. Tiež sme tam prijali nových zamestnancov.

Ďalším dôvodom úspešného smerovania je podľa Prosta diverzifikácia pomocou rozšírenia sortimentu v oblasti automobilového priemyslu. Systematicky sme obsadili príbuzné oblasti svojej obchodnej činnosti. Tak sa približne pred dvoma rokmi výrazne rozšíril sortiment produktov pre motorky a uviedli sme na trh výrobky radu Marine. Ponúkame množstvo nových produktov aj pre stavebné stroje. Dokonca u nás nájdete produkty určené špeciálne pre veterány a lietadlá. Takýto prenos poznatkov funguje dobre, pretože základné technické požiadavky sú veľmi podobné: Spaľovacie motory, mazania, odstraňovanie usadenín, starostlivosť a ochrana pred opotrebovaním.

Ernst Prost: „V konečnom dôsledku máme však pri svojom obchodnom modeli aj kopec šťastia. Spaľovacie motory sú na celom svete - a všetky treba mazať. Počet osobných a nákladných automobilov nezadržateľne rastie. Niet divu, že môžeme svoje obchodné činnosti realizovať celosvetovo. Jedným zo šťastných faktorov nášho úspechu je aj skutočnosť, že pochádzame z krajiny, kde má výroba áut veľkú tradíciu. Naša pozitívne vnímaná značka má teda navyše aj punc „Made in Germany“, ktorý je bezpochyby dôležitý. Úlohou predajnej siete je, aby sa po celom svete neplnili motory olejmi Shell, BP alebo Castrol, ale práve olejmi značky LIQUI MOLY.“

Peter Szarafinski
Leiter Öffentlichkeitsarbeit Ausland
Head of Media Relations International
 
Phone:   +49 731 1420-189
Mobil:   +49 151 16207701
Fax:   +49 731 1420-82
Peter.Szarafinski@liqui-moly.de

LIQUI MOLY GmbH
Jerg-Wieland-Straße 4 | 89081 Ulm | GERMANY

O LIQUI MOLY
Spoločnosť LIQUI MOLY ponúka na celom svete jedinečný široký sortiment takmer 4000 chemických výrobkov pre automobilový priemysel: motorové oleje a prísady, tuky a pasty, spreje a ošetrovacie prostriedky pre automobily, lepiace a tesniace látky. Spoločnosť LIQUI MOLY bola založená v roku 1957 a vyrába iba v Nemecku. Tam má nesporne vedúce postavenie na trhu v oblasti prísad a je volená stále znova za najlepšiu značku oleja. Firma vedená majiteľom Ernstom Prostom predáva svoje výrobky vo viac než 120 krajinách a mala v uplynulom roku obrat 441 miliónov eur.

Media

Media