LIQUI MOLY pod střechu skupiny Würth

Ernst Prost prodává svou skupinu podniků smíšenému koncernu s hodnotou několika miliard

Prosinec 2017 – LIQUI MOLY bude mít nového vlastníka. S přelomem roku prodává výkonný ředitel Ernst Prost své podíly na společnosti skupině Würth. „Tímto krokem zajistím existenci společnosti LIQUI MOLY, až já sám už jednou nebudu u kormidla,“ říká Ernst Prost. Nadále zůstává jednatelem skupiny propojených podniků.

Společnost LIQUI MOLY je zdravou firmou: vysoký podíl vlastního kapitálu a i v letošním roce opět nový rekordní obrat. „Chtěl jsem toto opatření učinit v klidu, v situaci, kdy se nám daří, a ne se rozhodovat za nepříznivých podmínek,“ vysvětluje Ernst Prost.

Se skupinou Würth ho pojí dlouhý vztah. Již téměř 20 let je skupina Würth tichým společníkem LIQUI MOLY – již tehdy jako pojistka proti nepříznivé situaci. Skupina Würth s více než 70 000 zaměstnanci a obratem 12,5 miliard eur je sice nesrovnatelně větší než LIQUI MOLY, ale rovněž je rodinným podnikem. Ernst Prost: „Proto vím, že LIQUI MOLY je ve skupině Würth v dobrých rukách.“

Kromě změny majitele k jiným změnám nedochází. Společnost LIQUI MOLY zůstává samostatným podnikem v rámci skupiny Würth, Ernst Prost zůstává jednatelem a ani pro zaměstnance se nic nemění. „Kdo mě zná, ví, že zaměstnanci jsou u mě na prvním místě,“ říká Ernst Prost. „Byl by nesmysl v této úspěšné cestě posledních letech něco měnit. Všechno půjde stejně jako dřív – jen pod větší střechou, která poskytne větší ochranu.“

Peter Szarafinski
Head of Media Relations International
Phone:   +49 731 1420-189
Mobile:   +49 151 1620 7701
Peter.Szarafinski@liqui-moly.de
LIQUI MOLY GmbH | Jerg-Wieland-Straße 4 | 89081 Ulm | GERMANY

O společnosti LIQUI MOLY
LIQUI MOLY nabízí celosvětově jedinečně široký sortiment chemie pro auta s přibližně 4 000 výrobků: motorové oleje a aditiva, maziva a pasty, spreje a autokosmetiku, lepicí a těsnicí materiály. Společnost LIQUI MOLY, založená v roce 1957, vyvíjí a vyrábí výhradně v Německu. V oblasti aditiv je zde nespornou jedničkou na trhu a je stále znovu volená jako nejlepší značka olejů. Firma řízená majitelem Ernstem Prostem prodává své produkty ve více než 120 zemích a v roce 2016 docílila obratu ve výši 489 milionů eur.

About Us

With around 4,000 items, LIQUI MOLY offers a global, uniquely broad range of automotive chemicals: Motor oils and additives, greases and pastes, sprays and car care, glues and sealants. Founded in 1957, LIQUI MOLY develops and produces exclusively in Germany. There it is the undisputed market leader for additives and is repeatedly voted the best oil brand. The company led by Ernst Prost sells its products in more than 120 countries and generated 489m euros in sales in 2016.