LIQUI MOLY pod střechu skupiny Würth

Report this content

Ernst Prost prodává svou skupinu podniků smíšenému koncernu s hodnotou několika miliard

Prosinec 2017 – LIQUI MOLY bude mít nového vlastníka. S přelomem roku prodává výkonný ředitel Ernst Prost své podíly na společnosti skupině Würth. „Tímto krokem zajistím existenci společnosti LIQUI MOLY, až já sám už jednou nebudu u kormidla,“ říká Ernst Prost. Nadále zůstává jednatelem skupiny propojených podniků.

Společnost LIQUI MOLY je zdravou firmou: vysoký podíl vlastního kapitálu a i v letošním roce opět nový rekordní obrat. „Chtěl jsem toto opatření učinit v klidu, v situaci, kdy se nám daří, a ne se rozhodovat za nepříznivých podmínek,“ vysvětluje Ernst Prost.

Se skupinou Würth ho pojí dlouhý vztah. Již téměř 20 let je skupina Würth tichým společníkem LIQUI MOLY – již tehdy jako pojistka proti nepříznivé situaci. Skupina Würth s více než 70 000 zaměstnanci a obratem 12,5 miliard eur je sice nesrovnatelně větší než LIQUI MOLY, ale rovněž je rodinným podnikem. Ernst Prost: „Proto vím, že LIQUI MOLY je ve skupině Würth v dobrých rukách.“

Kromě změny majitele k jiným změnám nedochází. Společnost LIQUI MOLY zůstává samostatným podnikem v rámci skupiny Würth, Ernst Prost zůstává jednatelem a ani pro zaměstnance se nic nemění. „Kdo mě zná, ví, že zaměstnanci jsou u mě na prvním místě,“ říká Ernst Prost. „Byl by nesmysl v této úspěšné cestě posledních letech něco měnit. Všechno půjde stejně jako dřív – jen pod větší střechou, která poskytne větší ochranu.“

Peter Szarafinski
Head of Media Relations International
Phone:   +49 731 1420-189
Mobile:   +49 151 1620 7701
Peter.Szarafinski@liqui-moly.de
LIQUI MOLY GmbH | Jerg-Wieland-Straße 4 | 89081 Ulm | GERMANY

O společnosti LIQUI MOLY
LIQUI MOLY nabízí celosvětově jedinečně široký sortiment chemie pro auta s přibližně 4 000 výrobků: motorové oleje a aditiva, maziva a pasty, spreje a autokosmetiku, lepicí a těsnicí materiály. Společnost LIQUI MOLY, založená v roce 1957, vyvíjí a vyrábí výhradně v Německu. V oblasti aditiv je zde nespornou jedničkou na trhu a je stále znovu volená jako nejlepší značka olejů. Firma řízená majitelem Ernstem Prostem prodává své produkty ve více než 120 zemích a v roce 2016 docílila obratu ve výši 489 milionů eur.