LIQUI MOLY spěje k rekordnímu roku

Report this content


Listopad byl nejsilnějším měsícem v historii firmy

Prosinec 2016 – Obchody jedou: Německý výrobce motorových olejů a aditiv LIQUI MOLY uzavřel listopad s nejvyšším měsíčním obratem ve své historii. V uplynulém měsíci bylo dosaženo 45,5 milionů eur. S obratem 453 milionů eur nyní společnost LIQUI MOLY překonala svůj obrat za minulý rok už během prvních jedenácti měsíců.

Tento výsledek zapadá do obrazu nadmíru úspěšného roku 2016. Už za březen a duben vykazovaly účetní údaje vždy nové měsíční rekordy. Měsíc listopad nyní jako třetí v tomto roce přeřadil na nový obratový rekord. 45,5 milionů eur představuje nárůst o 20 procent oproti stejnému měsíci v předchozím roce. Dosavadní roční obrat ve výši 453 milionů eur činí o deset procent více než obrat za stejné období v předchozím roce, a dokonce více než obrat za celý rok 2015.

„Úspěch a neúspěch nezávisí jen na štěstí nebo smůle, je také otázkou přístupu lidí. Důležitá je schopnost spolupracovat a jít za svým cílem. V listopadu i předchozích měsících jsme to dokázali,“ řekl šéf LIQUI MOLY, Ernst Prost. „Od ledna neustále přidává plyn všech 800 spolupodnikatelů. A navzdory už i tak vysokému tempu se v závěrečném spurtu tohoto roku podařilo ještě přidat,“ uvedl Ernst Prost. „Firma roste a skvěle vzkvétá.“

A to se odráží také na počtu zaměstnanců. Na pobočkách v Německu vzniklo téměř 50 nových pracovních míst. Tým v USA se v tomto roce téměř zdvojnásobil. A na největším exportním trhu, v Rusku, se obraty dokázaly udržet stabilní i přes krizi na Ukrajině a strmý pád rublu. Navzdory Brexitu vykazují ukazatele ve Velké Británii růst. Také zde byl zaměstnán nový personál.

Jako další důvod úspěšného kurzu uvádí Prost diverzifikaci prostřednictvím rozšíření sortimentu mimo oblast automotive. Systematicky byly pokryty další související oblasti obchodní činnosti. Přibližně před dvěma lety byl výrazně posílen sortiment motocyklových produktů a letos byla vypuštěna také řada Marine. Nabízí se množství nových produktů pro stavební stroje. Dokonce máme vlastní produktové řady i pro veterány a letadla. Využívání znalostí v dalších oblastech velmi dobře funguje, protože zásadní technické požadavky jsou stále podobné: spalovací motory, mazání, odstraňování usazenin, péče a ochrana před opotřebením.

Ernst Prost: „S naším obchodním modelem máme ale navíc velké štěstí. Vždyť spalovací motory se používají po celém světě – a všechny se musejí mazat. Počty osobních a nákladních automobilů nadále nebrzděně rostou. Není divu, že nyní dokážeme obchodovat kolem dokola celého glóbusu. Šťastnou náhodou je pro nás bez pochyby i to, že pocházíme ze země automobilové výroby. Už tak pozitivní dojem z naší značky výrazně posiluje také proslulá kvalita „Made in Germany“. Úkolem pro náš prodej tak zůstává „jen“ postarat se o to, aby se motory po celém světě neplnily oleji Shell, BP nebo Castrol, ale takovými, jaké nabízí LIQUI MOLY.“

Peter Szarafinski
Leiter Öffentlichkeitsarbeit Ausland
Head of Media Relations International
 
Phone:   +49 731 1420-189
Mobil:   +49 151 16207701
Fax:   +49 731 1420-82
Peter.Szarafinski@liqui-moly.de

LIQUI MOLY GmbH
Jerg-Wieland-Straße 4 | 89081 Ulm | GERMANY

O společnosti LIQUI MOLY
LIQUI MOLY nabízí celosvětově jedinečně široký sortiment chemie pro auta s přibližně 4 000 výrobků: motorové oleje a aditiva, maziva a pasty, spreje a autokosmetiku, lepicí a těsnicí materiály. Společnost LIQUI MOLY, založená v roce 1957, vyvíjí a vyrábí výhradně v Německu. V oblasti aditiv je zde nespornou jedničkou na trhu a je stále znovu volená jako nejlepší značka olejů. Firma řízená majitelem Ernstem Prostem prodává své produkty ve více než 120 zemích a v minulém roce docílila obratu ve výši 441 milionů eur.

Media

Media