LIQUI MOLY’ye yeni ödül

Report this content

Almanya’daki Sport Auto dergisinin okurları LIQUI MOLY’yi ilk kez en iyi yağ markası olarak seçti

Ekim 2017 – Şirket bu yıl yaptığı atılımla zirveye tırmandı. LIQUI MOLY, Alman Sport Auto dergisinin okurları arasında yapılan ve en iyi yağ markasının hangisi olduğunun sorulduğu anketlerde şimdiye kadar hep ikinci geliyordu. Bu orta boy şirket bu kez okur tercihlerine göre zirveye yerleşti.

LIQUI MOLY’nin Pazarlama Müdürü Peter Baumann, “Bu, bizim için büyük bir onur,” diyor. “Özellikle, işini hiç fark ettirmeden motorun içinde yerine getiren motor yağı gibi bir teknolojik üründe, otomobil sürücüsünün markaya güvenebilmesi çok önemli.” LIQUI MOLY ayrıca bakım maddeleri kategorisinde üçüncülükten ikinciliğe yükseldi. LIQUI MOLY’nin, Sport Auto dergisinin motor sporları tutkunu okurlarının gözünde zirveye yerleşmesinde mutlaka motor sporlarında yaptığı sponsorlukların da payı vardır.

Auto Sport dergisinin verdiği ödül, LIQUI MOLY’nin kazandığı ilk okur anketi değil. Bu yılın bahar ayında Auto Bild, Auto Motor und Sport, Auto Zeitung ve Motor Klassik dergilerinin okurları LIQUI MOLY’yi en iyi yağ markası olarak seçmişti. Peter Baumann, bu orta boy şirketin, okur anketlerinde sektörün devleri arasından sıyrılmasının “sıradan bir şey” olmadığına değiniyor. “Bu başarı, otomobil sürücülerine kesinlikle üstün kalitede ürünler sunabilmek için tek tek hepimizin çok sıkı çalışması sayesinde elde edildi.”

Peter Szarafinski
Leiter Öffentlichkeitsarbeit Ausland
Head of Media Relations International
 
Phone:   +49 731 1420-189
Mobile:   +49 151 16207701
Fax:   +49 731 1420-82
Peter.Szarafinski@liqui-moly.de

LIQUI MOLY GmbH
Jerg-Wieland-Straße 4 | 89081 Ulm | GERMANY

LIQUI MOLY hakkında
LIQUI MOLY yaklaşık 4000 ürünüyle, otomotiv kimyasalları alanında dünya çapında benzersiz derecede kapsamlı bir ürün yelpazesi sunuyor: motor yağları ve motor katkıları, gresler ve pastalar, spreyler ve otomobil bakım ürünleri, yapıştırıcılar ve sızdırmazlık maddeleri. 1957 yılında kurulan LIQUI MOLY bütün geliştirme ve üretim süreçlerini sadece Almanya içinde gerçekleştiriyor. Almanya'da motor katkıları alanında rakipsiz pazar lideri olan şirket, tüketiciler tarafından her yıl yeniden en iyi yağ markası olarak seçiliyor. Aynı zamanda sahibi olan Ernst Prost yönetimindeki şirket, ürünlerini 120'nin üzerinde ülkede satışa sunuyor. Şirketin 2016 yılındaki yaptığı ciro 489 milyon Euro.

Media

Media