LIQUI MOLY yine Almanya'nın en sevilen yağ markası

Dört büyük Alman otomobil dergisinin okurları bu yıl da LIQUI MOLY'yi lider seçti

April 2017 – Dört anket, dört unvan; yine, yeni, yeniden: LIQUI MOLY, Almanya'nın en sevilen yağ markası. Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi, dört büyük Alman otomobil dergisinin okurları en iyi yağ markası anketinde LIQUI MOLY'yi birinci seçti. LIQUI MOLY'nin yönetim kurulu başkanı Ernst Prost, "2011'de ilk iki galibiyetimizi aldığımızda tekrar tekrar kazanmayı beklemiyorduk," diyor.

Yağ üreticisi, yedi yıl önce kazandıkları ilk unvandan beri 26 kez birincilik kürsüsüne çıktı. Bu başarı, sektör yayınlarında da tekrarlandı. LIQUI MOLY dergilerin oylamalarında okurlardan gitgide daha fazla oy alıyor. Kazandığı unvanların sayısı şu anda çoktan 30'u geçti. Ernst Prost, "Otomobil sürücülerinin ve sektörün gözünde yıldızı bir anda parlayan saman alevi gibi değiliz. Aksine, üst üste aldığımız galibiyetlerle sağlam bir şekilde listenin doruğuna oturduk," yorumunu yapıyor. Prost'a göre, yıllık okur anketleri, önemli bir imaj göstergesi.

Önde gelen otomobil dergilerinden dördü her yıl okurlarına, onlara göre en iyi otomobillerin ve otomobille ilgili en iyi ürünlerin hangileri olduğunu soruyor. Bu yıl açılışı, 2,8 milyon okura ulaşan ve Almanya'nın en büyük ikinci otomobil dergisi olan "Auto Motor und Sport" yaptı. En iyi markaların sorulduğu okurlar, yağlar kategorisinde büyük çoğunluk oyuyla LIQUI MOLY'yi seçti – üstelik 2011'den beri aralıksız olarak her yıl üst üste. Bakım ürünleri kategorisinde LIQUI MOLY, ikinci sıraya yerleşti. Ardından Auto-Zeitung dergisinin aldığı sonuç da tıpatıp aynıydı: Yağlar kategorisinde yedi yıl art arda birincilik, bakım ürünleri kategorisindeyse ikincilik.

Daha sonra otomobil meraklıları arasında Almanya'nın en büyük dergisinin sonuçları açıklandı: 3,4 milyon "Auto Bild" okuru, "bütün sınıflardaki en iyi markaları" seçti. Okurlar "iyi otomobil yağları" kategorisinde LIQUI MOLY'yi birinciliğe getirdi.

Son noktayı koyan, "Motor Klassik" dergisi oldu. Bu özel ilgi alanı dergisinin okurları da LIQUI MOLY'yi yağlar kategorisinde yine Best Brand (En İyi Marka) ödülüyle onurlandırdı. Şirket bu ödülü de 2012'den beri kesintisiz olarak her yıl kazanıyor.

Ernst Prost, "Yaklaşık sekiz milyon okurun güveni tesadüf değildir. Hele bu kadar uzun bir süre boyunca. Bu, sıkı ve sebatlı bir çalışmanın ödülü," diyor. Büyüme ve marka bilinirliği de bunun bir parçası. "Motor sporlarında sponsorluk yapmak bizim için vazgeçilmez. Tam gaz yola devam edip, markamızın tüm yıl boyunca dünya çapında göz önünde olması için, uluslararası kış sporları şampiyonalarına da aktif katılımda bulunuyoruz." LIQUI MOLY'nin reklamları Mayıs ayında, Almanya ve Fransa'da gerçekleştirilecek olan Dünya Buz Hokeyi Şampiyonası'nda boy gösterecek.

Ernst Prost: "Gelecekte de bir numara olmaya devam etmek istiyoruz. Çünkü anket sonuçları başka pazarlarda da büyük ilgiyle izleniyor ve bir dünya markası haline gelme yolculuğumuzda önemli bir adım oluşturuyor."

Peter Szarafinski
Leiter Öffentlichkeitsarbeit Ausland
Head of Media Relations International
 
Phone:   +49 731 1420-189
Mobil:   +49 151 16207701
Fax:   +49 731 1420-82
Peter.Szarafinski@liqui-moly.de

LIQUI MOLY GmbH
Jerg-Wieland-Straße 4 | 89081 Ulm | GERMANY

LIQUI MOLY hakkında
LIQUI MOLY yaklaşık 4000 ürünüyle, otomotiv kimyasalları alanında dünya çapında benzersiz derecede kapsamlı bir ürün yelpazesi sunuyor: motor yağları ve motor katkıları, gresler ve pastalar, spreyler ve otomobil bakım ürünleri, yapıştırıcılar ve sızdırmazlık maddeleri. 1957 yılında kurulan LIQUI MOLY bütün geliştirme ve üretim süreçlerini sadece Almanya içinde gerçekleştiriyor. Almanya'da motor katkıları alanında rakipsiz pazar lideri olan şirket, tüketiciler tarafından her yıl yeniden en iyi yağ markası olarak seçiliyor. Aynı zamanda sahibi olan Ernst Prost yönetimindeki şirket, ürünlerini 120'nin üzerinde ülkede satışa sunuyor. Şirketin 2016 yılındaki yaptığı ciro 489 milyon Euro.

About Us

With around 4,000 items, LIQUI MOLY offers a global, uniquely broad range of automotive chemicals: Motor oils and additives, greases and pastes, sprays and car care, glues and sealants. Founded in 1957, LIQUI MOLY develops and produces exclusively in Germany. There it is the undisputed market leader for additives and is repeatedly voted the best oil brand. The company led by Ernst Prost sells its products in more than 120 countries and generated 489m euros in sales in 2016.

Media

Media

Documents & Links