LIQUI MOLY yine karşılaştırmalı değerlendirme rekoru kırdı

Ağustos’ta rekor: Motor yağı ve katkısı uzmanı şirket, aylık ciroda ilk kez olarak 50 milyon Euro çıtasını aştı

Eylül 2017 – yaz, güneş, zirve. Temmuz ayı Almanya’da sıcaklık rekorunu kırdı. Ağustos ayıysa LIQUI MOLY’ye ciro rekoru getirdi: 50 milyon Euro. Bu rakam, Alman motor yağı ve katkısı uzmanı şirketin 60 yıllık geçmişindeki bütün aylık sonuçları geride bıraktı. LIQUI MOLY’nin Yönetim Kurulu Başkanı Ernst Prost, “Tam da tatil döneminde bu kadar olağanüstü bir sonuç elde etmek gerçekten dikkate değer,” diyor.

Şirket Mart ayında 50 milyon Euro ciroya çok yaklaşmış, 800.000 Euro gerisinde kalmıştı. Bu rakam yine de rekor kırmaya yetti. Oysa şimdi yeni bir rekor, öncekini tarihe gömdü bile. Alınan sonuç zaten kendi içinde özel bir başarı ama bunun hangi koşullar altında gerçekleştirildiği göz önüne alınırsa LIQUI MOLY’nin başkanı için ne kadar alışılmadık bir başarının söz konusu olduğu anlaşılabilir. Normalde çok daha sakin geçen yaz aylarında değil de sektörün klasik güçlü mevsimleri olan baharda ve sonbaharda yeni bir zirve değerine ulaşılması çok da şaşırtıcı olmazdı. Bu dönemde yaklaşık 800 çalışanın neredeyse dörtte biri tatildeydi. “Burada söz konusu olan sadece daha yüksek ciro değil, ciddi şekilde daha fazla çalışma ve performans. Sonuçta ekstra iş emirlerinin ve ek siparişlerin işleme konması, üretilmesi, satışa hazırlanması ve yükleme yapılması gerekiyordu.”

LIQUI MOLY yıllardır sürekli büyüme gösteriyor. Geçtiğimiz sekiz yıl boyunca şirketin cirosu iki kattan fazla arttı. Bu belki sıradan sanılabilecek bir gelişme. Ancak gerçekte hiç de öyle değil. Ernst Prost: “Sürekli olarak, daha önce kaydettiğimiz rekor değerlerin üzerine çıkmaya çalışıyoruz. Tam bir tatil ayı olan Ağustos’ta şimdiye kadarki en etkileyici sonuçları almayı başardık.” Geçen yılın aynı dönemine kıyasla neredeyse 10 milyon Euro daha yüksek ciro ve yüzde 20 büyüme oranı. Prost, bu üstün başarıda payı olan herkese saygılarını sundu ve teşekkür etti. Karşılaştıracak olursak, bu Ağustos ayında alınan ciro sonucu, LIQUI MOLY’nin 25 yıl önceki yıllık cirosundan bile yüksek. Şimdi bütün ekip heyecanla sonbahara hazırlanıyor.

Peter Szarafinski
Leiter Öffentlichkeitsarbeit Ausland
Head of Media Relations International
 
Phone:   +49 731 1420-189
Mobil:   +49 151 16207701
Fax:   +49 731 1420-82
Peter.Szarafinski@liqui-moly.de

LIQUI MOLY GmbH
Jerg-Wieland-Straße 4 | 89081 Ulm | GERMANY

LIQUI MOLY hakkında
LIQUI MOLY yaklaşık 4000 ürünüyle, otomotiv kimyasalları alanında dünya çapında benzersiz derecede kapsamlı bir ürün yelpazesi sunuyor: motor yağları ve motor katkıları, gresler ve pastalar, spreyler ve otomobil bakım ürünleri, yapıştırıcılar ve sızdırmazlık maddeleri. 1957 yılında kurulan LIQUI MOLY bütün geliştirme ve üretim süreçlerini sadece Almanya içinde gerçekleştiriyor. Almanya'da motor katkıları alanında rakipsiz pazar lideri olan şirket, tüketiciler tarafından her yıl yeniden en iyi yağ markası olarak seçiliyor. Aynı zamanda sahibi olan Ernst Prost yönetimindeki şirket, ürünlerini 120'nin üzerinde ülkede satışa sunuyor. Şirketin 2016 yılındaki yaptığı ciro 489 milyon Euro.

Media

Media