LIQUI MOLY zůstává nejoblíbenější značkou oleje v Německu

Čtenáři čtyř velkých automagazínů zvolili i v letošním roce nejlepší značkou LIQUI MOLY

Duben 2017 – Čtyři ankety, čtyři tituly, jedna série: LIQUI MOLY je v Německu nejoblíbenější značkou oleje. Stejně jako v předchozích letech se čtenáři čtyř velkých německých automagazínů rozhodli v anketě o nejlepší značku oleje pro LIQUI MOLY. „Když jsme v roce 2011 obsadili obě dvě nejvyšší příčky, nečekali jsme, že tím začíná série vítězství,“ říká Ernst Prost, výkonný ředitel společnosti LIQUI MOLY.

Od prvního titulu před sedmi lety stál podnik vyrábějící maziva na nejvyšším stupínku už šestadvacetkrát. Tento úspěch se opakoval i v odborných médiích. Tam vyhrála společnost LIQUI MOLY další ankety čtenářů. Mezitím už získala více než 30 titulů. „Ve vnímání řidičů a odborníků nejsme žádným zázrakem jednoho hitu, ale sériovým vítězem na špici hitparády,“ zdůraznil Ernst Prost. Pro něj jsou každoroční čtenářské ankety důležitým obrazem nálady.

Každý rok se čtyři nejvýznamnější automagazíny ptají svých čtenářů, jaká jsou podle jejich názoru nejlepší auta a produkty pro automobily. S anketou začal časopis „Auto Motor und Sport“, s 2,8 miliony čtenářů druhý největší časopis v Německu. Čtenáři hlasují pro LIQUI MOLY jako nejlepší značku v kategorii maziv nepřetržitě již od roku 2011. V kategorii pečujících prostředků obsadila společnost LIQUI MOLY druhou příčku. Následoval časopis Auto Zeitung se stejnými výsledky: sedmý rok po sobě první místo v kategorii maziv a druhá příčka v kategorii pečujících prostředků.

Pak představil výsledky největší časopis pro fanoušky automobilů v Německu: O „nejlepších značkách ve všech třídách“ mohly rozhodovat 3,4 miliony čtenářů časopisu „Auto Bild“. Po šesté za sebou zvolili značku LIQUI MOLY vítězem kategorie „Dobrá maziva pro automobil“.

Velký úspěch korunoval magazín „Motor Klassik“. I čtenáři speciálního zájmového časopisu ocenili LIQUI MOLY titulem Nejlepší značka v kategorii maziv. A rovněž nepřetržitě již od roku 2012.

„Důvěra asi osmi milionů čtenářů není náhoda, rozhodně ne v tak dlouhém časovém úseku. Je to výsledek tvrdé a důsledné práce,“ říká Ernst Prost. K ní patří i budování známosti značky. „Sponzorství v motoristickém sportu je pro nás samozřejmostí. Naše působení v této oblasti dále rozšiřujeme a angažujeme se i při mezinárodních zimních sportovních akcích, aby naše značka zůstávala v povědomí po celý rok“. V květnu bude mít společnost LIQUI MOLY reklamu na mistrovství světa v hokeji, které se bude konat v Německu a ve Francii.

Ernst Prost: „I v budoucnu chceme zůstat číslem jedna. Neboť výsledky anket se sledují s velkým zájmem i na dalších trzích a jsou důležitým stavebním kamenem na naší cestě stát se světovou značkou.“

Peter Szarafinski
Leiter Öffentlichkeitsarbeit Ausland
Head of Media Relations International
 
Phone:     49 731 1420-189
Mobil:     49 151 16207701
Fax:     49 731 1420-82
Peter.Szarafinski@liqui-moly.de

LIQUI MOLY GmbH
Jerg-Wieland-Straße 4 | 89081 Ulm | GERMANY

O společnosti LIQUI MOLY
LIQUI MOLY nabízí celosvětově jedinečně široký sortiment chemie pro auta s přibližně 4 000 výrobků: motorové oleje a aditiva, maziva a pasty, spreje a autokosmetiku, lepicí a těsnicí materiály. Společnost LIQUI MOLY, založená v roce 1957, vyvíjí a vyrábí výhradně v Německu. V oblasti aditiv je zde nespornou jedničkou na trhu a je stále znovu volená jako nejlepší značka olejů. Firma řízená majitelem Ernstem Prostem prodává své produkty ve více než 120 zemích a v roce 2016 docílila obratu ve výši 489 milionů eur.

About Us

With around 4,000 items, LIQUI MOLY offers a global, uniquely broad range of automotive chemicals: Motor oils and additives, greases and pastes, sprays and car care, glues and sealants. Founded in 1957, LIQUI MOLY develops and produces exclusively in Germany. There it is the undisputed market leader for additives and is repeatedly voted the best oil brand. The company led by Ernst Prost sells its products in more than 120 countries and generated 489m euros in sales in 2016.

Media

Media

Documents & Links