Novinky od LIQUI MOLY pro Opel, Vauxhall a General Motors

Special Tec DX1 je speciální olej pro nové benzinové motory značek Opel, Vauxhall a General Motors

Říjen 2017 – LIQUI MOLY uvádí na trh speciální olej Special Tec DX1, který potřebují nové benzinové motory značek Opel, Vauxhall a General Motors. Kromě obvyklých úloh motorového oleje – mazání, čištění, chlazení a chránění před korozí – řeší tento olej ještě jeden speciální problém.

Některé downsizing motory, ale také některé větší vysokokompresní motory s přímým vstřikováním trpí zvýšeným rizikem předčasného zapalování při nízkých otáčkách (LSPI – low speed pre-ignition). Směs benzinu se vzduchem se při něm sama od sebe zapaluje ve spalovací komoře ještě před vznikem zápalné jiskry. To může vést ke klepání motoru, a v důsledku toho i k vážnému poškození motoru. Tento fenomén ještě není tak úplně pochopený. Znečištění uvnitř motoru hraje také svou roli stejně jako špatná kvalita pohonné látky. A zjistilo se, že toto riziko se dá snížit pomocí speciálního motorového oleje. Proto značky Opel, Vauxhall a General Motors přikazují pro určité modely používání takového oleje.

Takovým speciálním olejem je LIQUI MOLY Special Tec DX1. Splňuje normu Dexos 1 Generation 2 společnosti General Motors. Také další výrobci aut, jako Chrysler, Ford, Kia, Honda, Hyundai, Mazda, Nissan a Toyota, požadují pro některé ze svých modelů olej s těmito vlastnostmi. Olej Special Tec DX1 je vhodný výhradně pro určité benzinové motory a nesmí se používat v dieselových motorech.

Jedná se o speciální olej, který u některých motorů předchází problémům se zapalováním – a to ukazuje, že motorové oleje v dnešní době dávno nejsou libovolně zaměnitelnými mazivy, ale vysoce specializovanými, tekutými náhradními díly, které se musejí přesně hodit pro daný motor.

Peter Szarafinski
Head of Media Relations International
Phone:   +49 731 1420-189
Mobile:   +49 151 1620 7701
Peter.Szarafinski@liqui-moly.de
LIQUI MOLY GmbH | Jerg-Wieland-Straße 4 | 89081 Ulm | GERMANY

O společnosti LIQUI MOLY
LIQUI MOLY nabízí celosvětově jedinečně široký sortiment chemie pro auta s přibližně 4 000 výrobků: motorové oleje a aditiva, maziva a pasty, spreje a autokosmetiku, lepicí a těsnicí materiály. Společnost LIQUI MOLY, založená v roce 1957, vyvíjí a vyrábí výhradně v Německu. V oblasti aditiv je zde nespornou jedničkou na trhu a je stále znovu volená jako nejlepší značka olejů. Firma řízená majitelem Ernstem Prostem prodává své produkty ve více než 120 zemích a v roce 2016 docílila obratu ve výši 489 milionů eur.

About Us

With around 4,000 items, LIQUI MOLY offers a global, uniquely broad range of automotive chemicals: Motor oils and additives, greases and pastes, sprays and car care, glues and sealants. Founded in 1957, LIQUI MOLY develops and produces exclusively in Germany. There it is the undisputed market leader for additives and is repeatedly voted the best oil brand. The company led by Ernst Prost sells its products in more than 120 countries and generated 489m euros in sales in 2016.

Subscribe

Media

Media