Nový rekord v LIQUI MOLY

Nejlepší výsledek dosažen v srpnu: Specialista na oleje a aditiva poprvé dosáhl měsíčního obratu 50 milionů eur. Nový rekord

Září 2017 – léto, slunce, rekordní výsledek. Červenec přinesl do Německa rekordní teploty a srpen společnosti LIQUI MOLY rekordní obrat: 50 milionů eur. Tato hodnota zastínila všechny dosavadní měsíční výsledky 60leté historie německého specialisty na oleje a aditiva. „Dosáhnout takového výsledku právě v okurkové sezóně je velmi neobvyklé,“ řekl Ernst Prost, majitel a jednatel LIQUI MOLY.

Firma se obratu ve výši 50 milionů eur přiblížila už v březnu. Chybělo 800 000 eur. I tak to na rekord stačilo. Ale ten už je opět historií. Už jen samotný výsledek je velmi zajímavý, ale to, v jakých podmínkách byl dosažen, z něj podle ředitele společnosti dělá něco mimořádného. Na jaře a na podzim, v tomto oboru v silných ročních obdobích, s novým rekordem počítal, ale ne v obvykle klidném létě. Z téměř 800 zaměstnanců jich téměř čtvrtina byla na dovolené. „Nemluvíme tu jen o větším prodeji, ale o výrazně větším náporu práce a výkonu. Nakonec se musely založit, vyrobit, zkompletovat a expedovat extra zakázky a dodatečné objednávky.“

Společnost LIQUI MOLY roste už několik let. Za uplynulých osm let se její obrat více než zdvojnásobil. Vývoj, který by se dal snadno považovat za samozřejmost. Ale tak to není. Ernst Prost: „Stále se snažíme překonávat své rekordy. V srpnu, v hlavním měsíci dovolených, se nám podařil dosud nejpozoruhodnější kousek.“ O téměř 10 milionů eur větší obrat znamená ve srovnání se stejným obdobím v loňském roce nárůst o 20 procent. Tento špičkový výkon Ernst Prost vysoce ocenil a všem zúčastněným poděkoval. Pro srovnání: Obrat za letošní srpen je větší než roční obrat společnosti před 25 lety. Teď všichni s napětím očekávají, co přinese podzim.

Peter Szarafinski
Leiter Öffentlichkeitsarbeit Ausland
Head of Media Relations International
 
Phone:     49 731 1420-189
Mobil:     49 151 16207701
Fax:     49 731 1420-82
Peter.Szarafinski@liqui-moly.de

LIQUI MOLY GmbH
Jerg-Wieland-Straße 4 | 89081 Ulm | GERMANY

O společnosti LIQUI MOLY
LIQUI MOLY nabízí celosvětově jedinečně široký sortiment chemie pro auta s přibližně 4 000 výrobků: motorové oleje a aditiva, maziva a pasty, spreje a autokosmetiku, lepicí a těsnicí materiály. Společnost LIQUI MOLY, založená v roce 1957, vyvíjí a vyrábí výhradně v Německu. V oblasti aditiv je zde nespornou jedničkou na trhu a je stále znovu volená jako nejlepší značka olejů. Firma řízená majitelem Ernstem Prostem prodává své produkty ve více než 120 zemích a v roce 2016 docílila obratu ve výši 489 milionů eur.

Media

Media