Profesionální řešení výměny filtru do dieselových motorů

Díky aditivu pro filtry do dieselových motorů Pro-Line od společnosti LIQUI MOLY mohou servisní dílny zvýšit své výnosy a spojení se zákazníky

Září 2017 - Filtry do dieselových motorů patří k typickým servisním dílům na vozidle, které se pravidelně musejí měnit. Intervaly výměny stanovují výrobci automobilů. Většinou se filtr mění během pravidelných prohlídek vozidla. Německý specialista na motorové oleje a aditiva, firma LIQUI MOLY, vyvinula aditivum, které patří ke každé profesionální výměně filtrů.

Pří výměně filtru do dieselových motorů se nesmí do systému dostat žádný vzduch, protože jinak by nemohlo dojít k vytvoření tlaku a opotřebení vstřikovacího čerpadla by se výrazně zvyšovalo. A ochrana čerpadla je u dieselových motorů velice důležitá. Zpravidla probíhá vstřikování s 2000 bary. Proto musí být filtr naplněn kapalinou. Zpravidla je to asi 300 mililitrů motorové nafty. Tu si servisy neúčtují, ale během roku náklady na ní postupně narůstají. Společnost LIQUI MOLY vyřešila tento problém aditivem do filtrů dieselových motorů Pro-Line.

Tento nový profi produkt se plní do filtru. „Zde se daná příměs koncentruje a okamžitě pročistí vstřikovací systém a trysky“, vysvětluje David Kaiser. David řídí u společnosti LIQUI MOLY oblast výzkumu & vývoje. Toto aditivum obsahuje také látku, která usnadňuje mazání. Ta je důležitá v případě, kdy se v systému nacházejí vzduchové bublinky. Ty mohou poškodit mazací film oleje. Tato látka usnadňující mazání tomu však zabrání. Cetan booster, který je zde rovněž obsažen, snižuje cukání vozidla a rovněž optimalizuje startování motoru. Celkově je používání motoru o poznání klidnější. Do většiny filtrů pro dieselové motory se vejde 300 mililitrů. Zbytek z 500 mililitrové nádoby se doplní do nádrže, kde dochází v malých dávkách k dalšímu pročišťování.

„Díky tomuto aditivu je výměna filtru podstatně jednodušší, čistší a dokonce zdravější“, říká David Kaiser. Některé servisy plní naftu pomocí palivového čerpadla, kde je dávkování dosti komplikované. Následné čištění po výměně filtru je často nezbytné - a to je zbytečné a dokonce nezdravé, protože motorová nafta je pravděpodobně rakovinotvorná.

Pro servisy je aditivum do filtrů dieselových motorů Pro-Line další možností zvýšení zisků a spojení se zákazníky, pokud budou daný produkt prodávat jako novou součást služeb během pravidelných prohlídek vozidla; tento produkt způsobuje, že se palivo v motoru lépe spaluje a z dlouhodobého hlediska přispívá k tomu, že motor zůstává déle funkční. „Kromě toho se může daný servis odlišit díky tomuto čištění motorové nafty od svých konkurentů“, říká David Kaiser.

Peter Szarafinski
Leiter Öffentlichkeitsarbeit Ausland
Head of Media Relations International
 
Phone:   +49 731 1420-189
Mobile:   +49 151 16207701
Fax:   +49 731 1420-82
Peter.Szarafinski@liqui-moly.de

LIQUI MOLY GmbH
Jerg-Wieland-Straße 4 | 89081 Ulm | GERMANY

O společnosti LIQUI MOLY
LIQUI MOLY nabízí celosvětově jedinečně široký sortiment chemie pro auta s přibližně 4 000 výrobků: motorové oleje a aditiva, maziva a pasty, spreje a autokosmetiku, lepicí a těsnicí materiály. Společnost LIQUI MOLY, založená v roce 1957, vyvíjí a vyrábí výhradně v Německu. V oblasti aditiv je zde nespornou jedničkou na trhu a je stále znovu volená jako nejlepší značka olejů. Firma řízená majitelem Ernstem Prostem prodává své produkty ve více než 120 zemích a v roce 2016 docílila obratu ve výši 489 milionů eur.

Media

Media