Společnost LIQUI MOLY překonává hranici půl miliardy eur ročního obratu

Report this content

Dalšího, tentokrát měsíčního rekordu, dosáhl německý specialista na mazací oleje a aditiva za měsíc listopad

Prosinec 2017 – Společnost LIQUI MOLY poprvé překračuje hranici půl miliardy eur ročního obratu. „V roce 2017 jsme tak dosáhli důležitého milníku,“ prohlásil Ernst Prost, generální ředitel německého specialisty na mazací oleje a aditiva. „A rok ještě neskončil.“ S obratem půl miliardy eur společnost LIQUI MOLY svůj roční obrat za posledních osm let více než zdvojnásobila.

Loni dosáhla obratu 489 milionů eur. Hranici 500 milionů eur překonala již začátkem prosince, a to díky mimořádně silnému listopadu. Obvykle v tomto měsíci poptávka klesá. Letos však k oslabení poptávky nedošlo, naopak listopad s 51,4 milionu eur vytvořil nový měsíční rekord.

Za úspěchem stojí několik důvodů. Jednak navzdory již tak silné pozici na trhu stoupá prodej na domácím trhu v Německu a Rakousku silněji, než se plánovalo. Za druhé plošně roste odbyt v zahraničí. Zde vysoce vyčnívají dvě země: Rusko a Čína.

Rusko je pro LIQUI MOLY tradičně nejdůležitějším exportním trhem. V posledních letech tam samozřejmě došlo k oslabení prodeje. Krize na Krymu, na Ukrajině, hospodářská krize a propad rublu zanechaly v prodejních číslech citelné stopy. Nyní se prodej v Rusku nejen vzpamatoval, ale již teď překonal dosavadní rekordní hodnotu z období před krizí. Druhým důležitým zákazníkem je Čína. Ve srovnání se stejným obdobím loňského roku zde společnost LIQUI MOLY zaznamenala za prvních jedenáct měsíců roku obrat vyšší o více než 50 %.

S těmito výsledky hledí Ernst Prost do budoucnosti s důvěrou. Společnost LIQUI MOLY rok co rok zaznamenává rostoucí tržby, a sice jako organický růst bez fúzí a akvizic. Ernst Prost: „Jsme tak silní, že rosteme z vlastní síly. Nabízíme totiž správné produkty, správnou kvalitu a správné služby.“

Peter Szarafinski
Head of Media Relations International
Phone:   +49 731 1420-189
Mobile:   +49 151 1620 7701
Peter.Szarafinski@liqui-moly.de
LIQUI MOLY GmbH | Jerg-Wieland-Straße 4 | 89081 Ulm | GERMANY

O společnosti LIQUI MOLY
LIQUI MOLY nabízí celosvětově jedinečně široký sortiment chemie pro auta s přibližně 4 000 výrobků: motorové oleje a aditiva, maziva a pasty, spreje a autokosmetiku, lepicí a těsnicí materiály. Společnost LIQUI MOLY, založená v roce 1957, vyvíjí a vyrábí výhradně v Německu. V oblasti aditiv je zde nespornou jedničkou na trhu a je stále znovu volená jako nejlepší značka olejů. Firma řízená majitelem Ernstem Prostem prodává své produkty ve více než 120 zemích a v roce 2016 docílila obratu ve výši 489 milionů eur.

Media

Media