Uvolněně v neschůdném terénu

Společnost LIQUI MOLY představuje nový motorový olej pro vozidla UTV

Květen 2017 - Všechna terénní vozidla, zkráceně UTV, jsou vyrobena pro použití v jakémkoliv terénu. Německý výrobce, který se specializuje na motorové oleje a přísady, společnost LIQUI MOLY, vyvinula pro vozidla UTV, čtyřkolky a vozidla třídy Side by Side motorový olej ATV 4T 5W-50. Je to speciální mazivo, protože motory mnohých vozidel jsou mimo silnici daleko více namáhané.

Vozidla UTV, čtyřkolky a vozidla třídy SxS (Side by Side) jsou vhodná také pro provoz na silnici. Ale daleko více zábavy si užijete při jízdě přes pařezy a kamení. Až když to pořádně práší, tak si jízdu terénním vozem skutečně vychutnáte. A přesně toto je kouzlo celé věci, říká David Kaiser. U společnosti LIQUI MOLY vede tento odborník celou oblast výzkumu & vývoje a oddělení aplikační techniky: „Prach a písek mohou zvyšovat znečištění, které zase zvyšuje opotřebení motoru.“

Proud vzduchu za jízdy je dalším kritériem, které hraje roli při vývoji daného oleje.  Mimo silnice nedosahuje vozidlo takových rychlostí. A také proud vzduchu za jízdy je daleko mírnější. „Proto je chlazení daleko horší, než při provozu na silnici a tepelná zátěž motoru je daleko vyšší“, objasňuje David Kaiser.

Extrémní požadovaný profil, dle kterého vyvinula společnost LIQUI MOLY motorový olej ATV 4T 5W-50. Aditiva motoru jsou například sladěna takovým způsobem, že chrání motor před opotřebením i při extrémní zátěži a udržují ho v tom nejlepším možném stavu. Tak je stroj připraven celou dobu pro nasazení do terénu.

Uvolnění
API SN; JASO MA2

Peter Szarafinski
Leiter Öffentlichkeitsarbeit Ausland
Head of Media Relations International
 
Phone:     49 731 1420-189
Mobil:     49 151 16207701
Fax:     49 731 1420-82
Peter.Szarafinski@liqui-moly.de

LIQUI MOLY GmbH
Jerg-Wieland-Straße 4 | 89081 Ulm | GERMANY

O společnosti LIQUI MOLY
LIQUI MOLY nabízí celosvětově jedinečně široký sortiment chemie pro auta s přibližně 4 000 výrobků: motorové oleje a aditiva, maziva a pasty, spreje a autokosmetiku, lepicí a těsnicí materiály. Společnost LIQUI MOLY, založená v roce 1957, vyvíjí a vyrábí výhradně v Německu. V oblasti aditiv je zde nespornou jedničkou na trhu a je stále znovu volená jako nejlepší značka olejů. Firma řízená majitelem Ernstem Prostem prodává své produkty ve více než 120 zemích a v roce 2016 docílila obratu ve výši 489 milionů eur.

Media

Media