Uvolněně v neschůdném terénu

Společnost LIQUI MOLY představuje nový motorový olej pro vozidla UTV

Květen 2017 - Všechna terénní vozidla, zkráceně UTV, jsou vyrobena pro použití v jakémkoliv terénu. Německý výrobce, který se specializuje na motorové oleje a přísady, společnost LIQUI MOLY, vyvinula pro vozidla UTV, čtyřkolky a vozidla třídy Side by Side motorový olej ATV 4T 5W-50. Je to speciální mazivo, protože motory mnohých vozidel jsou mimo silnici daleko více namáhané.

Vozidla UTV, čtyřkolky a vozidla třídy SxS (Side by Side) jsou vhodná také pro provoz na silnici. Ale daleko více zábavy si užijete při jízdě přes pařezy a kamení. Až když to pořádně práší, tak si jízdu terénním vozem skutečně vychutnáte. A přesně toto je kouzlo celé věci, říká David Kaiser. U společnosti LIQUI MOLY vede tento odborník celou oblast výzkumu & vývoje a oddělení aplikační techniky: „Prach a písek mohou zvyšovat znečištění, které zase zvyšuje opotřebení motoru.“

Proud vzduchu za jízdy je dalším kritériem, které hraje roli při vývoji daného oleje.  Mimo silnice nedosahuje vozidlo takových rychlostí. A také proud vzduchu za jízdy je daleko mírnější. „Proto je chlazení daleko horší, než při provozu na silnici a tepelná zátěž motoru je daleko vyšší“, objasňuje David Kaiser.

Extrémní požadovaný profil, dle kterého vyvinula společnost LIQUI MOLY motorový olej ATV 4T 5W-50. Aditiva motoru jsou například sladěna takovým způsobem, že chrání motor před opotřebením i při extrémní zátěži a udržují ho v tom nejlepším možném stavu. Tak je stroj připraven celou dobu pro nasazení do terénu.

Uvolnění
API SN; JASO MA2

Peter Szarafinski
Leiter Öffentlichkeitsarbeit Ausland
Head of Media Relations International
 
Phone:     49 731 1420-189
Mobil:     49 151 16207701
Fax:     49 731 1420-82
Peter.Szarafinski@liqui-moly.de

LIQUI MOLY GmbH
Jerg-Wieland-Straße 4 | 89081 Ulm | GERMANY

O společnosti LIQUI MOLY
LIQUI MOLY nabízí celosvětově jedinečně široký sortiment chemie pro auta s přibližně 4 000 výrobků: motorové oleje a aditiva, maziva a pasty, spreje a autokosmetiku, lepicí a těsnicí materiály. Společnost LIQUI MOLY, založená v roce 1957, vyvíjí a vyrábí výhradně v Německu. V oblasti aditiv je zde nespornou jedničkou na trhu a je stále znovu volená jako nejlepší značka olejů. Firma řízená majitelem Ernstem Prostem prodává své produkty ve více než 120 zemích a v roce 2016 docílila obratu ve výši 489 milionů eur.

About Us

With around 4,000 items, LIQUI MOLY offers a global, uniquely broad range of automotive chemicals: Motor oils and additives, greases and pastes, sprays and car care, glues and sealants. Founded in 1957, LIQUI MOLY develops and produces exclusively in Germany. There it is the undisputed market leader for additives and is repeatedly voted the best oil brand. The company led by Ernst Prost sells its products in more than 120 countries and generated 489m euros in sales in 2016.

Media

Media