Vydechnutí pro vzduchový filtr

Program týkající se motocyklů LIQUI MOLY doplňují speciální čističe

Květen 2017 - Pro bezproblémový spalovací proces vyžaduje motor motocyklu mnoho čistého vzduchu. Vzduchový filtr to zajistí a odfiltruje veškeré částečky nečistot a prachu. Časem se však jeho kapacita snižuje. Je možné ji však opět zvýšit vyčištěním filtru. Německý výrobce, který se specializuje na motorové oleje a přísady, společnost LIQUI MOLY, nabízí nový čistič vzduchových filtrů pro motocykly.

Spolehlivý filtr je velice důležitý, protože nečistoty ve vzduchu působí v motoru jako smirkový papír a mohou vést k předčasnému opotřebení dílů v motoru. „Částečky nečistot a prachu nezpůsobují škody jen na motoru. Jsou ohroženy i další díly ve vzduchovém sacím kanálu, jako je např. měřič hmotnosti vzduchu“, říká David Kaiser, vedoucí oddělení výzkumu & vývoje u společnosti LIQUI MOLY.

Filtr má omezenou jímavost, stejně jako třeba houba. Vyčištěním je možné, dosáhnout opět optimálního průtoku vzduchu. Speciálním prostředkem, který je určen pro filtry z pěnové hmoty, je nový čistič vzduchových filtrů pro motocykly od společnosti LIQUI MOLY. Jedná se o koncentrát, který je možné ředit vodou. Je velice účinný, rychle rozpouští prach, olej a tuky, aniž by se poškodily pěnové póry.

Potřebujeme vůbec nějaký speciální čistič? Na internetu se často diskutuje o prostředcích, jako jsou benzín nebo nafta. Ani jeden z těchto přípravků David Kaiser nedoporučuje: „Benzín má sice čisticí schopnosti, ale může citlivé filtry zcela poškodit.“ V nejhorším možném scénáři pěna ztvrdne nebo se může zdeformovat. U nafty je dle šéfa vývoje problémem rozpouštění anorganických sloučenin z filtru. „Nafta zde není vůbec vhodná. Písek, sůl, prach a bláto je možné rozpustit pouze vodou.“ Kromě toho jsou nafta a benzín docela rizikové prostředky. Například vdechování jejich par je zdravotně závadné. Při styku s pokožkou může docházet k podráždění a tyto látky mohou být dokonce rakovinotvorné.

„Čistič vzduchových filtrů pro motocykly od společnosti LIQUI MOLY neobsahuje rozpouštědla, je biologicky odbouratelný a díky němu je filtr za krátkou dobu opět čistý“, říká David Kaiser. Důležitá informace: Nikdy filtr neždímejte. Tím ho můžete poškodit. Před montáží ošetřete filtr olejem na vzduchové filtry pro motocykly od společnosti LIQUI MOLY.

Peter Szarafinski
Leiter Öffentlichkeitsarbeit Ausland
Head of Media Relations International
 
Phone:     49 731 1420-189
Mobil:     49 151 16207701
Fax:     49 731 1420-82
Peter.Szarafinski@liqui-moly.de

LIQUI MOLY GmbH
Jerg-Wieland-Straße 4 | 89081 Ulm | GERMANY

O společnosti LIQUI MOLY
LIQUI MOLY nabízí celosvětově jedinečně široký sortiment chemie pro auta s přibližně 4 000 výrobků: motorové oleje a aditiva, maziva a pasty, spreje a autokosmetiku, lepicí a těsnicí materiály. Společnost LIQUI MOLY, založená v roce 1957, vyvíjí a vyrábí výhradně v Německu. V oblasti aditiv je zde nespornou jedničkou na trhu a je stále znovu volená jako nejlepší značka olejů. Firma řízená majitelem Ernstem Prostem prodává své produkty ve více než 120 zemích a v roce 2016 docílila obratu ve výši 489 milionů eur.

Media

Media