Yeni Ford modelleri için yeni özel yağ

LIQUI MOLY, Special Tec F 0W-30'u piyasaya sürüyor

Ocak 2017 – motorlarda görülen gelişmeler, yağdan beklenen gerekliliklerin giderek daha da artmasına neden oluyor. Bu nedenle çoktandır, genel kullanıma yönelik yağların yerini, sadece belirli motorlara uygun, son derece uzmanlaşmış, sıvı "yedek parçalar" aldı. Alman motor yağı uzmanı LIQUI MOLY, Ford'un güncel TDCi dizel araçları için şimdi yeni bir yağı piyasaya sürüyor: LIQUI MOLY Special Tec F 0W-30.

Bu yağ Ford'un Ford WSS-M2C 950-A normuna uygun ve 2014 modelden itibaren olan TDCi dizel araçlar için özel olarak geliştirildi. 0W çok düşük sıcaklık viskozitesine sahip olan bu yağın son derece ince akışkanlıkta olması, yakıt tüketiminin düşmesini sağlıyor. Ama aynı zamanda otomatik marşlı arabalarda bile aşınmaya karşı son derece güçlü koruma sağlıyor.

LIQUI MOLY'nin Special Tec serisi, sadece belirli araç modellerine uygun motor yağlarını kapsıyor. Adındaki "F" harfi, bu yağın, Ford modellerine yönelik bir yağ olduğunu gösteriyor. Yeni Ford yağının yanı sıra, daha eski modeller için, Special Tec F 5W-30 yağı da var.

Peter Szarafinski
Leiter Öffentlichkeitsarbeit Ausland
Head of Media Relations International
 
Phone:   +49 731 1420-189
Mobil:   +49 151 16207701
Fax:   +49 731 1420-82
Peter.Szarafinski@liqui-moly.de

LIQUI MOLY GmbH
Jerg-Wieland-Straße 4 | 89081 Ulm | GERMANY

LIQUI MOLY hakkında
LIQUI MOLY yaklaşık 4000 ürünüyle, otomotiv kimyasalları alanında dünya çapında benzersiz derecede kapsamlı bir ürün yelpazesi sunuyor: motor yağları ve motor katkıları, gresler ve pastalar, spreyler ve otomobil bakım ürünleri, yapıştırıcılar ve sızdırmazlık maddeleri. 1957 yılında kurulan LIQUI MOLY bütün geliştirme ve üretim süreçlerini sadece Almanya içinde gerçekleştiriyor. Almanya'da motor katkıları alanında rakipsiz pazar lideri olan şirket, tüketiciler tarafından her yıl yeniden en iyi yağ markası olarak seçiliyor. Aynı zamanda sahibi olan Ernst Prost yönetimindeki şirket, ürünlerini 120'nin üzerinde ülkede satışa sunuyor. Şirketin 2015 yılındaki yaptığı ciro 441 milyon Euro.

About Us

With around 4,000 items, LIQUI MOLY offers a global, uniquely broad range of automotive chemicals: Motor oils and additives, greases and pastes, sprays and car care, glues and sealants. Founded in 1957, LIQUI MOLY develops and produces exclusively in Germany. There it is the undisputed market leader for additives and is repeatedly voted the best oil brand. The company led by Ernst Prost sells its products in more than 120 countries and generated 489m euros in sales in 2016.

Media

Media