Unustage jutuvada

Kohvikutest on hea vahepeal läbi astuda, kuid need ei ole mõeldud igapäevaseks töötamiseks,

nagu selgub 26 000 ettevõtte seas korraldatud Reguse uuringust

Eestis on isiklike asjade turvalisus, lärmakad külastajad ja kontorivarustuse puudumine kohvikus töötamise peamised miinused, väidab Reguse uus küsitlus, millele vastas 26 000 ettevõtet rohkem kui 90 riigist. See on kontrastiks eelmise Reguse uuringu tulemustele, kus 64% äriinimestest üle maailma pöördus professionaalsetesse ärikeskustesse, et pakkuda ettevõttele kohast produktiivset keskkonda.

Äriringkonna uus lemmik on „kohvikus töötamineˮ.  Ja see kõlab ahvatlevalt – tasuta Wi-Fi, suminat täis keskkond ja pidev ligipääs maitsvale cappuccino'le.  Kuid kas kohvik on tõesti täiuslik koht töötamiseks?  Regus esitab küsimuse äriinimestele üle maailma, et seda teada saada.  Vastuseks on korduvalt „eiˮ.  Me kõik teame, et liikvel olles on hea aeg-ajalt kohvikut külastada ja pisut tööd teha, paar e-kirja saata või kolleegiga kiirelt muljeid vahetada.  Siiski olid sellele küsitlusele vastajad üsna kindlad, et kohvik ei saa olla normiks, kuna need ei ole produktiivsed, turvalised ega professionaalsed.

Kohvikus töötamise puuduste seas nimetati teiste külastajate häirivaid telefonikõnesid ning muret dokumentide ja vestluste privaatsuse pärast – töötamine ei muutu sugugi lihtsamaks. Kohvikuid ei peeta sobilikuks ka klientidega kohtumiseks.  Üldiselt peavad beebibuumi ajal sündinud inimesed (60%) tõenäolisemalt kohvikut ebaprofessionaalseks kohtumispaigaks klientidega kui Y-põlvkond (48%) ning neil on sellises keskkonnas raskem keskenduda kui noorematel töötajatel. Uudishimulikud pealtkuulajad on probleem põlvkonnast olenemata.

Peamine statistika

 • Eesti töötajate jaoks on kohvikus töötamise peamised puudused järgmised.
  • Pidevalt peab isiklikel asjadel silma peal hoidma (70%)
  • Lärmakad külastajad segavad telefonikõnesid (70%)
  • Jutuvada segab ka produktiivsust (64%)
  • Juurdepääs kontorivarustusele puudub (64%)
 • 55% muretseb oma kõnede ja dokumentide privaatsuse pärast ning 52% peab puuduseks aeglast või ebausaldusväärset internetiühendust.
 • Pooled (49%) ei pea kohvikuid sobilikuks kohtumispaigaks klientidega.
 • Üldiselt peavad beebibuumi ajal sündinud inimesed (60%) tõenäolisemalt kohvikut sobimatuks kohtumispaigaks klientidega kui Y-põlvkond (48%).

Olivier de Lavalette, Vice President Europe , kommenteerib: „Moodsad äriinimesed väidavad, et kohvikutes töötamise populaarsus kasvab, ja me kõik teame, et aeg-ajalt tuleb tasuta Wi-Fi tassikese cappucino kõrval kasuks.  Siiski näitab meie viimane uuring, et kuigi kohvikus töötamine võib olla sobilik lühiajaliselt, siis pikemaajalisem töötamine võib tõsiselt produktiivsust mõjutada. Meie eelmine uuring näitas, et 72% inimestest üle maailma leiab, et paindlik töötamine muudab neid produktiivsemaks, kuid ainult professionaalses paindlikus töökohas. Seda tõendavad vastajate arvamused kohvikus töötamise vähese produktiivsuse kohta. Inimesed pöörduvad pidevalt sobiliku paindliku töökoha leidmiseks Reguse poole, kui nad on avastanud, et trendikad alternatiivid lihtsalt ei sobi neile. See uuring annab kindlad tõendid, mis toetavad meie kogemusi.  Produktiivset töökohta ei saa luua kohvi ja koogikese kõrval.

Media

Media

Documents & Links