• news.cision.com/
  • Metsä Board Oyj/
  • Konkurs na projekt opakowania „Better with Less” stawia projektantom wyzwanie – opracowanie rozwiązań bardziej przyjaznych dla środowiska

Konkurs na projekt opakowania „Better with Less” stawia projektantom wyzwanie – opracowanie rozwiązań bardziej przyjaznych dla środowiska

Report this content

Informacja prasowa Metsä Board Corporation z dnia 6 listopada 2017 r.

Codziennie na świecie zużywane są miliardy opakowań konsumenckich, a ich liczba wciąż wzrasta.Konkurs Better with Less – Design Challenge rzuca projektantom opakowań wyzwanie, którym jest opracowanie jeszcze bardziej przyjaznych środowisku, funkcjonalnych rozwiązań opakowaniowych dla towarów codziennego użytku.W skład międzynarodowego jury konkursu wchodzą uznani specjaliści od projektowania opakowań.

Konkurs Better with Less – Design Challenge rozpoczyna się 6 listopada 2017 r. Zorganizowany przez Metsä Board międzynarodowy konkurs na projekty opakowań ma na celu znalezienie nowych rozwiązań dla niektórych z najczęściej używanych i najszybciej zwiększających popularność opakowań konsumenckich.

Codziennie na świecie zużywa się miliardy opakowań konsumenckich, a wraz ze wzrostem liczby ludności wciąż rośnie liczba opakowań.Duża ilość tworzyw sztucznych stosowanych w opakowaniach stanowi przedmiot troski na skalę międzynarodową, ponieważ globalnie każdego roku prawie dziewięć milionów ton odpadów tworzyw sztucznych trafia do oceanów.

Opakowania będą w przyszłości dalej odgrywały ważną rolę w ochronie i promocji produktów, ale wobec wzrostu konsumpcji, jeszcze ważniejsze staje się rozwijanie rozwiązań opakowaniowych wykorzystujących odnawialne materiały, niewytwarzane z paliw kopalnych, oraz rozsądniejsze korzystanie z zasobów.Metsä Board wie o tym, że projektanci opakowań mają do odegrania decydującą rolę, a obciążenie dla środowiska można zmniejszyć, na przykład, dzięki obniżeniu wagi opakowań, korzystaniu z odnawialnych materiałów i recyklingowi.

„Projekt opakowania może mieć duży wpływ na środowisko.Musimy znajdować nowe rozwiązania, pamiętać o przyszłych pokoleniach i poszukiwać sposobów tworzenia opakowań, które są bardziej atrakcyjne dla konsumentów, ale w mniejszym stopniu obciążają środowisko.Celem konkursu jest wsparcie innowacyjnego i zgodnego z zasadami zrównoważonego rozwoju projektowania

opakowań, na całym świecie” – powiedział przewodniczący i członek jury – Cyril Drouet, Design & Innovation Director, Metsä Board.   

Ocenę prac konkursowych wykona międzynarodowe jury, z udziałem znanych ekspertów w dziedzinie projektowania opakowań:Terri Goldstein – specjalistka w zakresie promocji marek i projektowania opakowań.Peter Désilets – strateg i specjalista w zakresie stosowania zasad zrównoważonego rozwoju do opakowań.Marianne Rosner Klimchuck – ekspert w dziedzinie projektowania opakowań i kierownik katedry metod projektowania w komunikacji w Fashion Institute of Technology.Lars G. Wallentin – projektant opakowań współpracujący ze znanymi na całym świecie markami i John B. Mahaffie – futurolog, którego podstawową dziedziną specjalizacji są przyszłościowe rozwiązania opakowaniowe.  

Rejestracja trwa od 6 listopada 2017 r. do 31 marca 2018 r. i jest dostępna pod adresem:www.betterwithless.org.Projekty nowych rozwiązań mogą dotyczyć opakowań konsumenckich, na przykład do posiłków na wynos, handlu internetowego, preparatów do odnowy biologicznej, kosmetyków i suchej żywności.

Nagrodą główną w konkursie Better with Less – Design Challenge jest 10 000 euro.Konkurs jest otwarty także dla studentów, a dodatkową nagrodą jest możliwość odbycia stażu przez jednego studenta lub jedną studentkę w zespole usług opakowaniowych Metsä Board w Szanghaju.Finaliści i zwycięzcy zostaną przedstawieni na wiosnę 2018 r.

Konkurs można śledzić w mediach społecznościowych, za pomocą hasztagu #betterwithless.

Link to photos

Dodatkowe informacje:
Marjo Halonen, VP Communications, Metsä Board
Tel. kom.:+358 (0)50 598 7046
Email: marjo.halonen@metsagroup.com
www.betterwithless.org

Metsä Board
www.metsaboard.com

Czołowy europejski producent wysokiej jakości tektur z pierwotnych mas włóknistych

Metsä Board jest czołowym europejskim producentem wysokiej jakości tektur litych, tektur dla gastronomii i białych kraftlinerów, które są wytwarzane z pierwotnych mas włóknistych. Nasze lekkie tektury zostały opracowane w celu uzyskania lepszych, bezpieczniejszych i bardziej zrównoważonych opakowań towarów konsumpcyjnych, a także opakowań stosowanych w handlu detalicznym i gastronomii. Współpracujemy z naszymi klientami w skali globalnej nad innowacyjnymi rozwiązaniami, które są bardziej atrakcyjne dla konsumentów, a mniej uciążliwe dla środowiska. Wykorzystywane w produkcji przez Metsä Board pierwotne masy włókniste są surowcem odnawialnym, który pochodzi w udokumentowany sposób z północnych lasów, zarządzanych zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju.

Globalna sieć sprzedaży Metsä Board służy na całym świecie potrzebom naszych klientów, którymi są właściciele marek, sprzedawcy detaliczni, przetwórcy i hurtownicy. Przedsiębiorstwo zatrudnia około 2500 pracowników, a w 2016 osiągnęło sprzedaż o wartości 1,7 miliarda euro. Metsä Board należy do Grupy Metsä i jest notowana na giełdzie NASDAQ OMX w Helsinkach.

Subscribe

Media

Media