Metsä Wood: Building D(emountable) – kiire ehitustöö hübriidstruktuuri abil

Report this content

Hollandi arhitektuuribüroo cepezed tahtis ehitada neljakorruselist kontorihoonet, mida saaks vajadusel uude asukohta liigutada. Selle tulemusena sündis Building D(emountable) (eesti keeles demonteeritav hoone). See on hübriidstruktuuriga hoone, mille ehitamisel on teraskonstruktsioon ühendatud puitelementide ja klaasfassaadiga. Kerto® LVL-ist (lamineeritud vineerpuidust) elementide kasutamine muutis projekti jätkusuutlikumaks ning kergete elementide kokkupanemine käis hämmastavalt kiiresti.

Puidust põrandaelemendid valmistati De Groot Vroomshoopi tehases. Kergeid puitelemente oli Delfti kesklinna kitsastel tänavatel lihtne käsitseda. Kandekonstruktsioonide kokkupanek käis väga kähku.

„Töö kiirus oli muljetavaldav,“ ütleb cepezedi asutaja ja arhitekt Jan Pesman. „Kogu kandekonstruktsioon monteeriti kokku kõigest kolme nädalaga. Kerto LVL-ist elemendid on praktilised ja sobivad hästi tehases toodetud kokkupandavatest elementidest ehitamiseks.“

Liitekohad on disainitud nii, et neid ja kogu hoonet saaks lihtsasti uuesti lahti monteerida. Puitelementide kasutamine tähendab seda, et kogu ehitusprotsessi saab ümber pöörata:

„Hoone saab alati lahti monteerida ja teises kohas uuesti kokku panna. Kui on vajadust või tahtmist, saab selle hoone lihtsalt ükskõik kuhu ümber paigutada,“ ütleb ehitusinsener Elise van Westenbrugge-Bilardie insenertehniliste konsultatsioonide büroost IMd.

Kiire, kerge ja roheline koos Kerto LVL-iga

Building D(emountable) on terase, puidu ja klaasi elegantne kombinatsioon. Tehases valmistatud elementide kasutamine oli cepezedi arhitektuuribüroole tulevasteks hübriidehitusprojektideks hea prototüüp.

„Üks eesmärk oli teha hoone nii kergeks kui võimalik,“ selgitab van Westenbrugge-Bilardie. „Cepezed andis meile idee kasutada hoone disainis puitelemente. Ka tahtsime kasutada väikeseid elemente, et hoone juppe oleks lihtne ehitusplatsile transportida ja seal kokku panna.“

„Ootame väga, et saaksime Kerto LVL-ist elemente uuesti kasutada,“ ütleb Pesman.

Loe Building D(emountable)’i hübriidkonstruktsioonist lähemalt.

Hybrid City (eesti keeles hübriidlinn) väljakutse: 10 000 eurot kõige uuenduslikumale hübriidkonstruktsiooni ideele

Metsä Woodi väljakutse Hybrid City kutsub ehitusinsenere ja -ettevõtteid ühinema algatusega, et avastada koos paremad lahendused tõhusamate, jätkusuutlikumate, modulaarsemate ja praktilisemate ehitusmeetodite välja töötamiseks. Ülesanne on luua hübriidehituseks sobiv lahendus, kasutades põhimaterjalina Kerto LVL-i. Töid saab esitada kuni 31. maini 2020 ja kõige uuenduslikum lahendus võidab auhinnaks 10 000 €. Teine ja kolmas koht saavad kumbki 5000 €.

Loe algatusest lähemalt siit Plaan B: Hybrid City väljakutse.

Pildid: https://databank.metsagroup.com/l/5b9MJqRRTQfb

Lisainformatsiooniks võtke ühendust: 

Viivi Kylämä, Marketing Manager, Metsä Wood
tel: +358 40 820 9850, viivi.kylama@metsagroup.com

Metsä Wood

www.metsawood.com

Metsä Wood on üks Euroopa juhtivaid töödeldud puidust toodete valmistajaid. Metsä Wood on pühendunud ehitus-, tööstus- ja turustusklientidele konkurentsivõimeliste ja keskkonnasõbralike toodete pakkumisele. Metsä Woodi toodete hulka kuuluvad Kerto® LVL, vineer ja muud puidutooted.

2019. aastal oli Metsä Woodi müügitulu 0,4 miljardit eurot, ettevõttes töötab praegu ligikaudu 1500 inimest. Metsä Wood kuulub Metsä Groupi kontserni.

Jälgige Metsä Woodi: Twitter | Facebook | LinkedIn | Instagram | Pinterest

Subscribe

Media

Media