• news.cision.com/
  • Metsä Group/
  • NAJNOWSZA ANKIETA: do osuszania rąk w publicznych toaletach najczęściej używa się papierowych ręczników

NAJNOWSZA ANKIETA: do osuszania rąk w publicznych toaletach najczęściej używa się papierowych ręczników

Report this content

Katrin, wiodąca marka w obszarze higieny w publicznych toaletach, już od kilku lat zleca niezależnym firmom badawczym przeprowadzanie ankiet mających na celu poznanie zachowań higienicznych ludzi w publicznych toaletach. Ostatnie badanie przeprowadził Kantar w styczniu 2021 r. na obszarze siedmiu europejskich krajów. Dzięki temu badaniu poznano zmiany w zachowaniach osób korzystających z publicznych toalet w przeciągu ostatnich 12 miesięcy, ze szczególnym uwzględnieniem zmian od poprzedniego badania przeprowadzonego jeszcze przed wybuchem pandemii.

„Jednym z kluczowych wniosków jest to, że bezpieczeństwo osobiste staje się ważniejsze niż kiedykolwiek, a 68% respondentów obawia się złapania infekcji w publicznej toalecie.  We wszystkich krajach liczba osób korzystających z publicznych toalet „na co dzień” spadła z 31% według ostatniego sondażu do 19% podczas trwania pandemii. Aby móc bezpiecznie korzystać z publicznych toalet należy wprowadzać bezpieczne rozwiązania w zakresie higieny, takie jak dozowanie mydła, papieru czy środków dezynfekujących” - przyznaje Toni Rikkonen, dyrektor ds. marki Katrin.

96% ankietowanych osób wychodząc z publicznej toalety myje ręce zawsze lub prawie zawsze. Oznacza to, że 4% respondentów wciąż nie myje rąk po skorzystaniu z toalety, jest więc pod względem praktyk higienicznych trochę do poprawy. Od kiedy przeprowadzono pierwszą ankietę dotyczącą higieny w toaletach na początku 2000 r. papier pozostaje najczęściej używanym środkiem do osuszania rąk. Najnowsza ankieta wskazuje, że procent osób korzystających z papieru wzrósł z 59% do 61%. Suszarki do rąk preferuje 29% badanych osób, a ręczniki tekstylne 10%.  Według 55% respondentów suszarki do rąk są niehigieniczne.

Środki dezynfekujące wyraźnie zadomowiły się w praktykach higieny rąk, a ich użycie znacznie wzrosło w ciągu roku - 64% respondentów stwierdziło, że używało środków do dezynfekcji jako sposobu mycia rąk. 

Na pytanie, jak respondenci zachowują się poza domem, aby uchronić się przed chorobą zakaźną, 71% odpowiada, że zachowuje dystans społeczny, 71% unika tłumów, a 70% często myje ręce.  69% respondentów potwierdziło korzystanie z maseczek poza domem.

71% ankietowanych uważa, że pandemia na stałe zmieni zachowania związane z higieną rąk.     

„Oto nasze spojrzenie: w publicznych toaletach do osuszania rąk najczęściej używa się papierowych ręczników. To oczywiste, ponieważ papier jest bardzo higienicznym środkiem do osuszania rąk - usuwa bakterie z mokrych dłoni i nie rozprzestrzenia ich dalej, gdy papier jest higienicznie wyrzucany po użyciu.  Nasze rozwiązania Katrin zapewniają najwyższe standardy czystości i higieny oraz są wytwarzane w sposób zrównoważony w całym łańcuchu wartości.  Łatwo dostępne i dobrze funkcjonujące rozwiązania w zakresie higieny spotykają się z uznaniem i mają kluczowe znaczenie dla bezpiecznego korzystania z toalet publicznych” - podsumowuje Rikkonen.

Badanie przeprowadzono w Europie, w krajach takich jak Polska, Niemcy, Wielka Brytania, Finlandia, Szwecja, Norwegia oraz Dania, na 3501 osobach reprezentujących wszystkie grupy wiekowe (powyżej 18 lat).  Powyższe wyniki odnoszą się do średnich europejskich.

Źródło: Ankieta dotycząca higieny w toaletach, przeprowadzona przez Kantar/Metsä Tissue w 2021 r.
https://www.katrin.com/en/about-katrin/news/Pages/paper-hand-towels-preferred-for-drying-hands-in-a-public-washroom.aspx

Dodatkowych informacji udziela:
Toni Rikkonen, dyrektor ds. marki Katrin, tel. +358 50 526 9226
Monika Grzebalska, Menadżer marketingu, tel. + 49 151 463 709 79, monika.grzebalska[at]metsagroup.com
Joanna Linnermo-Kumpuoja, kierownik ds. komunikacji, tel. +358 4 555 5868 lub joanna.linnermo-kumpuoja[at]metsagroup.com

 

Metsä Tissue
www.metsatissue.com
 

Metsä Tissue sprawia, że codzienne życie staje się wygodniejsze. Jesteśmy jednym z wiodących dostawców bibuły w Europie dla gospodarstw domowych i profesjonalistów oraz jednym z wiodących dostawców papieru tłuszczoodpornego na świecie. 

Nasze marki to Lambi, Serla, Mola, Tento, Katrin i SAGA. Firma posiada jednostki produkcyjne w pięciu krajach i zatrudnia około 2 500 pracowników. W 2020 r. nasza sprzedaż osiągnęła wartość 1 mld EUR. Firma Metsä Tissue należy do Metsä Group, prekursora zrównoważonej biogospodarki. 
 
Firmę Metsä Tissue można obserwować w mediach społecznościowych: Twitter LinkedIn 

Subscribe

Media

Media