Metsä Tissue współpracuje z funduszem WWF Finland oferując szkolenia z zakresu zrównoważonego rozwoju

Aby podkreślić Międzynarodowy Rok Lasów ONZ, firma Metsä Tissue oferuje swojemu personelowi szkolenia na tematy związane ze zrównoważonym rozwojem, zapewniając wszechstronne doradztwo w kwestiach leśnych. Szkolenie odbywa się na zasadzie współpracy firm Metsäliitto, Metsä Tissue z funduszem WWF Finland.

Grupa Metsäliitto na początku tego roku podpisała umowę o współpracy z funduszem WWF Finland. W ramach tej umowy firma Metsä Tissue, część grupy Metsäliitto oraz wiodącego europejskiego dostawcy bibuły i papieru do gotowania, zaoferowała szkolenie prawie 100 pracownikom w trzech różnych regionach, na tematy związane ze zrównoważonym rozwojem, takie jak współczynnik zużycia wody i emisji dwutlenku węgla, certyfikacja lasów, a także etykiety ekologiczne oraz systemy zarządzania środowiskiem naturalnym. Przedstawiciele funduszu WWF włączyli się do tego dialogu, oferując głównie możliwość poznania stanu lasów na świecie.

“Zorganizowaliśmy cztery całodniowe sesje szkoleniowe w trzech europejskich regionach w firmie Metsä Tissue. Czwarta sesja zostanie zorganizowana w styczniu 2012 w Skandynawii. Ponadto wśród pracowników firmy zostanie rozprowadzone za pośrednictwem firmowego intranetu oprogramowanie do samodzielnej nauki, przygotowane przez WWF,” mówi Riikka Joukio, St. Wiceprezes ds. zrównoważonego rozwoju i spraw korporacyjnych.

“Szkolenie podkreśla fakt, że zrównoważone metody pracy stanowią podstawę wszelkiej aktywności w grupie Metsäliitto oraz w firmie Metsä Tissue. Zrównoważony rozwój jest częścią codziennej pracy każdego pracownika,” mówi Hannu Kottonen, Dyrektor Generalny. “Cieszymy się również z dialogu między funduszem WWF a naszymi pracownikami. Najlepsze pomysły rzadko pochodzą od pojedynczej osoby albo z jednorodnej grupy ludzi. Potrzebna jest współpraca oraz różne kąty widzenia wspólnych problemów,” dodaje.

“Mamy wspaniałą historię do przekazania. Nasz surowiec, włókno drzewne, jest odnawialny, pochodzi z lasów gospodarowanych w sposób zrównoważony lub z odzyskanego papieru. Nasze działania są efektywne ekologicznie, a wszystkie nasze produkty papierowe można kompostować lub spalić. Dziś wielu z naszych udziałowców chce usłyszeć tę historię w wersji bardziej szczegółowej – popartą liczbami, certyfikatami i etykietami. Dlatego chcemy wzmocnić wiedzę naszych pracowników na temat kwestii związanych ze zrównoważonym rozwojem,” dodaje Kottonen.

“Podczas rozmów z klientami i kolegami, wszyscy mamy wrażenie, że jesteśmy w równym stopniu zainteresowani i zatroskani naszym oddziaływaniem na środowisko,” mówi Mark Dewick, Dyrektor sprzedaży AfH w Wielkiej Brytanii i Irlandii, który brał udział w szkoleniu zorganizowanym w październiku. “Wierzę, że możliwe jest wprowadzanie udoskonaleń w całym łańcuchu wartości. Aby polepszyć zrównoważony rozwój całego łańcucha, potrzebne jest głębokie zrozumienie kluczowych kwestii, dobry dialog oraz naturalnie silna wola. Szkolenie z całą pewnością dało nam narzędzia do pogłębienia naszych dyskusji z naszymi udziałowcami.”

Dodatkowych informacji udziela:

Hannu Kottonen, Dyrektor Generalny
Tel.: +358 (0) 1046 54959
E-mail: hannu.kottonen@metsatissue.com                                          

Marja-Leena Dahlskog, Kierownik ds. Komunikacji
Tel.: +358 (0)1046 55149
E-mail: marja-leena.dahlskog@metsatissue.com


Metsä Tissue jest głównym dostawcą wyrobów higienicznych dla gospodarstw domowych i dużych konsumentów w Europie. Firma jest też największym na świecie dostawcą papierów do pieczenia i gotowania. Jej marki to Lambi, Serla, Mola, Tento, Fasana, Katrin i SAGA. Zatrudnia ona około 3200 osób w dziesięciu fabrykach w Finlandii, Niemczech, Polsce, na Słowacji i w Szwecji. Obroty Metsä Tissue przekraczają 940 mln euro. Firma należy do grupy Metsäliitto.

 

About Us

Metsä Tissuewww.metsatissue.com Metsä Tissue creates a cleaner every day. We are a leading tissue paper supplier to households and professionals in Europe and the world’s leading supplier of greaseproof papers. Our brands are Lambi, Serla, Mola, Tento, Katrin and SAGA. With production units in five countries, we employ around 2,700 people. In 2019, our sales were EUR 1 billion. Metsä Tissue is part of Metsä Group, a forerunner in sustainable bioeconomy.

Subscribe