Eckerö Line’i reisijate arv on taas kasvanud: Aasia turistid on avastanud Tallinnasse reisimise

Soome laevafirma Eckerö Line reisijate arv kasvas möödunud aastal hoolimata kahest dokis viibimisest. Nii Aasia kui ka Eesti turistide arv Helsingi-Tallinna liinil on suurenenud ja kliendid tunnevad, et Eckerö Line vastab üha paremini nende vajadustele. 

Eckerö Line’i reisijate arv 2016. aastal oli lausa 1 455 559. See tähendab jätkuvat kasvu võrreldes eelmise aastaga, seda isegi hoolimata kahest dokis viibimisest. Häid numbreid selgitab muuhulgas ka paranenud kliendikogemus.

Eckerö Line saavutas 2016. aasta juunis Soomes läbi viidud kliendirahulolu indeksi uuringus* teistest laevafirmadest selgelt paremad tulemused. Eckerö Line jäi kliendikogemuse osas 9. kohale, kui hinnati teenuse kasulikkust, kättesaadavust ja meeldivust. Ettevõte oli uuringus üks suurimaid tõusjaid.

Osaliselt on reisijate arvu kasvatanud Aasia turistid, kes on avastanud Tallinnasse reisimise.

„Aasia turistidel on kombeks külastada reisides võimalikult paljusid riike. Päevakruiis Tallinnasse on lihtne ja soodne viis uue linnaga tutvumiseks. Tallinn on niivõrd omanäoline, et ei võistle Helsingiga, vaid just soodustab Helsingisse reisimist,“ ütleb Eckerö Line’i tegevjuht Taru Keronen.  

Ka Eestist sõidab üha rohkem reisijaid Soome, eriti suusapuhkuste hooajal.

Noored muusikud ja uus Lääneterminal annavad hoogu juurde ka uuel aastal

Kasvu oodatakse ka 2017. aastal. Eckerö Line kolib juunikuus Helsingis uude, peagi valmivasse Lääneterminali, mis pakub reisijatele senisest mugavamat laevale minekut. Uus, suurepärase merevaatega Lääneterminal hoolib ka keskkonnast. Näiteks töötab valgustus täielikult päikeseenergial ja uutel kaidel on kaldavoolu valmidus.

Eckerö Line’i laeval MS Finlandia algab ka „Soome Vabariik 100“ raames ajalooline koostöö Sibeliuse Akadeemia muusikute ja tudengitega. Soome suurim kontserdikorraldaja, MS Finlandia, pakub noortele muusikutele esinemisvõimalust kogu juubeliaasta jooksul igal teisel nädalal. 100. juubeli kingitusega soovitakse soodustada Soome muusikute tööhõivet ja lahutada laevareisijate meelt täiesti uuel, eelarvamustevabal viisil.

„Vaatame lootusrikkalt uude aastasse, meie ootused on kõrgel. Tallinna ja Helsingi vahel reisimist tajutakse üha meelepärasemana, ning tänu koostööle Sibeliuse Akadeemiaga jõuame loodetavasti ka uute sihtrühmadeni,“ ütleb Keronen.

*Soome Otseturunduse Liidu ja Avaus Marketing Innovationsi kliendirahulolu indeksi uuringu jaoks andmete kogumise viis läbi Norstat 2016. aasta juunis. Küsimustikule vastas üle 2500 tarbija ja individuaalseid vastuseid koguti umbes 6800. Kliendirahulolu uuriti 55 ettevõttes ja 11 valdkonnas, millede jaoks on otsestel kliendisuhetel suur tähendus. 

Lisainfo:
Taru Keronen, tegevjuht
tel +358 506 6209
taru.keronen@eckeroline.fi 

Eckerö Line Ab Oy (asutatud 1994. aastal) on Helsingi ja Tallinna vahel regulaarset laevaliiklust korraldav Soome ettevõte, mis kuulub 1961. aastal asutatud Eckerö kontserni. Ettevõte pakub reisiteenuseid Helsingi-Tallinn liinil alates päevakruiisidest kuni kvaliteetsete hotellipakettideni ning samuti kaubaveoteenuseid. Ettevõtte laev MS Finlandia on Soome lipu all Tallinnasse sõitev reisilaev. Eckerö Line on ainus laevafirma sellel liinil, millel on õigus kasutada Soome Võtmelipu päritolumärki. Aastal 2015 oli Eckerö Line’i reisijate arv umbes 1 450 000 reisijat. Lisainfo www.eckeroline.fi.

Tags:

Subscribe

Documents & Links