Wybierzcie się na wycieczkę pełną odkryć

Report this content

Całkiem duzi mali globtroterzy – natura i kultura w Hanowerze!

Jesienią, gdy dni stają się coraz krótsze, temperatura spada do przyjemniejszych wartości, a natura zmienia powoli kolor swoich szat, Hanower pozostaje pełen niespodzianek zarówno dla dużych, jak i małych gości. Śródmieście urzeka atmosferą dużego miasta, ceglane gotyckie budowle przypominają o czasach minionych, a muzea zapraszają entuzjastów odkryć i niespodzianek. Dużo dzieje się także poza granicami miasta: jednodniowe piesze lub rowerowe wycieczki pozwalają zatracić się w zapierającej dech w piersiach naturze, a wodne krajobrazy zapraszają do odprężenia się. Wyruszcie w podróż pełną odkryć do Hanoweru, gdzie mali globtroterzy odkrywają naturę i kulturę!

Muzeum regionalne w Hanowerze (niem.: Landesmuseum Hannover) zaskakuje tej jesieni urozmaiconą stałą wystawą: W Muzeum Światów (niem.: WeltenMuseum) prezentowane są różne oblicza naszej ziemi. Eksponaty skamielin i dinozaurów dają interesujący wgląd w historię Ziemi, mieszkańcy wodnego świata zaskakują małych biologów morskich, a początkujący badacze uczą się, jakie skutki niesie za sobą tektonika płyt. W Światach Powietrza badacze nieba wzlatują pod chmury, natomiast w Światach Ludzi poznać można historię ludzkości. W Hanowerze znajduje się także Muzeum Historyczne (niem.: Historisches Museum), które zajmuje się historią miasta, a także regularnie organizuje w weekendy zabawy i zajęcia kreatywne. Kolejnym muzeum jest Wilhelm Busch – Niemieckie Muzeum Karykatury i Sztuki Rysowania (Wilhelm Busch – Deutsches Museum für Karikatur und Zeichenkunst). W tym muzeum swą kreatywność odkrywać mogą w szczególności dziadkowie z wnukami, zarówno podczas warsztatów, jak i podczas rodzinnego zwiedzania. Tam mali odkrywcy stają się całkiem duzi! Mali piloci i pilotki odwiedzają Muzeum Lotnictwa w Hanowerze-Laatzen  (niem.: Luftfahrtmuseum Hannover-Laatzen) lub Świat Przygód Lotniska w Hanowerze (niem.: Erlebniswelt Hannover Airport), gdzie znajduje się taras widokowy i oferowane jest zwiedzanie z przewodnikiem i możliwość skorzystania z symulatora lotu. Można tam odbyć powietrzną podróż z przeszłości w teraźniejszość. Szczególną atrakcją jest natomiast możliwość zorganizowania tam imprezy urodzinowej dla dziecka oraz uroczystości rodzinnych!

Z muzeum prosto do miejskiego życia. Długa na 4200 metrów Czerwona nić Hanoweru (niem.: Der Rote Faden Hannover) prowadzi małych i dużych odkrywców do najważniejszych zabytków miasta. Namalowana na chodniku czerwona linia będąca przewodnikiem po mieście pozwala poznać na własną rękę i we własnym tempie 36 najważniejszych miejsc w mieście.

Jeśli nie kultura, to może natura? Podczas złotej jesieni można radośnie rozkoszować się dniami spędzonymi na łonie natury. Jezioro Maschsee ma powierzchnię około 0,8 kilometra kwadratowego, a zatem jest większe od 100 boisk do piłki nożnej. Zachęca ono do przechadzek, przejażdżek rowerowych lub uprawiania sportów wodnych. Liczne kawiarnie i restauracje wzdłuż jego brzegów kuszą pysznymi ciastami i smacznymi daniami. Las miejski Eilenriede, czyli zielone płuca miasta, jest jednym z najważniejszych lasów miejskich Europy i jest większy nawet od londyńskiego Hyde Parku. 640 hektarów powierzchni leśnej oferuje wygodną sieć ścieżek i liczne ławeczki, a także stawy, zachęcające do położenia się na trawie łąki, place zabaw dla dzieci oraz leśne restauracje mogące zaspokoić zarówno duży, jak i mały głód. W stacji leśnej Eilenriede mali i duzi odkrywcy uczą się rozumieć naturę i namacalnie jej doświadczać. Tylko dla odpornych na zawroty głowy: Wysoki na 36 metrów leśny wieżowiec zabiera małych badaczy natury na pełną odkryć wycieczkę przez różne piętra drzewa. Pozwala to bliżej poznać jego rozmaitych mieszkańców, od korzeni drzewa aż po jego koronę. Ponadto, podziwiać można imponujący widok rozpościerający się na cały miejski las. Badacze płacą 1 € za osobę – odkrywcy poniżej 3. roku życia eksplorują bezpłatnie.

Wokół Hanoweru znajduje się wiele popularnych celów wycieczek, organizowane są także jednodniowe wycieczki - na rowerach, piesze i wodne. Deister jest świetnym regionem dla rowerzystów - przed bramami miasta swój początek mają liczne szlaki turystyczne. Na końcu takiej urozmaiconej wędrówki pokusą jest piknik dla całej rodziny. Jezioro Steinhuder Meer choć w nazwie ma „Meer”, czyli morze, nie jest morzem w klasycznym tego słowa znaczeniu. Wrażenia zapewnia jednak zbliżone. Idealnym celem wycieczki w drodze z Hanoweru jest park przygody Seatreee Abenteuerpark Steinhuder Meer, gdzie atrakcjami są leśny park linowy i trasy wspinaczkowe dla dużych i małych. Trzy parki parkour o różnych poziomach trudności zapraszają do podjęcia walki ze swoim wewnętrznym leniem. Przeszkody są przeznaczone dla każdej osoby o normalnej sprawności fizycznej i z odrobiną odwagi (od 8 lat). Chłodna woda jeziora Steinhuder Meer zaprasza do przejażdżek rowerami wodnymi oraz pluskania się na wysepce Badeinsel.

Na co jeszcze czekacie? Wybierzcie się na wycieczkę pełną odkryć do urozmaiconego turystycznego kraju związkowego, jakim jest Dolna Saksonia. Oddalony tylko o rzut kamieniem Hanower i jego okolice oferują idealny urlop dla dużych i małych turystów.

TourComm Germany GmbH & Co KG im Auftrag der TourismusMarketing Niedersachsen GmbH

Sina Schwarz

Olbrichtstraße 21

69469 Weinheim

+49 6201 60208 15

sina.schwarz@tourcomm-germany.com

www.lowersaxony-tourism.com

Tags: