Wybierzcie się na wycieczkę pełną odkryć

Report this content

Zaczarowana kraina cudów w zimowej odsłonie – zapraszamy do Dolnej Saksonii!

Lato już za nami, jesień chyli się także ku końcowi, nadciąga zima. Miejsce okularów przeciwsłonecznych i letnich koszulek zajmują czapki wełniane i szaliki. Nie jest to jednak żaden powód, by wpadać w zimową depresję – wręcz przeciwnie! Zamiast zapadać w sen zimowy wyruszcie na wycieczkę pełną odkryć przez śnieżne krainy Dolnej Saksonii.

Jak co rokunajpiękniejsze jarmarki bożonarodzeniowe w Dolnej Saksonii

Pod koniec listopada także w Dolnej Saksonii swoje podwoje otwierają jarmarki bożonarodzeniowe. Dzięki nim możemy poczuć już magię świąt oraz unoszący się w powietrzu zapach grzanego wina i strucli bożonarodzeniowej. Ale co właściwie sprawia, że jarmarki bożonarodzeniowe w Dolnej Saksonii są takie wyjątkowe? Po prostu: różnorodność. Od fińskiej wioski bożonarodzeniowej w Hanowerze, po podróż w czasie do epoki renesansu na jarmarku bożonarodzeniowym w Lüneburgu. Tutaj każdy znajdzie swój świąteczny cud, a także idealny prezent pod choinkę dla swoich najbliższych.

Zimowa jazda na łyżwach – pozycja obowiązkowa dla dużych i małych

Każdy powinien zaplanować sobie coroczną wizytę na lodowisku. Plenerowe lodowisko w Bad Harzburg przyciąga urozmaiconym programem dla wszystkich kategorii wiekowych. Niekwestionowana atrakcja ma miejsce w sobotnie wieczory, gdy lodowisko w godzinach od 17 do 20 zmienia się w parkiet taneczny. Kolejny zimowy krajobraz znajduje się w LOKHALLE Göttingen. Wycieczka do tego miejsca jest godna polecenia nie tylko z uwagi na jego powierzchnię lodową rzędu 1 000 m², lecz także dzięki wyjątkowej strefie gastronomicznej, której atmosfera przypomina jarmark bożonarodzeniowy.

Tradycyjnie jazda na łyżwach ma swoje początki na wolnym powietrzu, jak np. na zamarzniętych jeziorach. W związku z tym idealnym miejscem jest naturalny lód w Hahnenklee w regionie gór Harz. Możecie ślizgać się po zamrożonym stawie pośrodku parku zdrojowego Hahnenklee – także bez łyżew.

Zimowe wędrówki w zaśnieżonym krajobrazie

♫ …walking in a winter wonderland. ♫ Dzięki Deanowi Martinowi i Michaelowi Bublé zimowe wędrówki także w górach Harz są popularne jak nigdy. Pokryte śniegiem drzewa i łąki tworzą czarującą panoramę. Tutaj także znajdziecie dwukilometrowy szlak turystyczny dla turystów z rakietami śnieżnymi odpowiedni dla każdej kategorii wiekowej. Zimowe spacery są możliwe także nad Morzem Wattowym na wybrzeżu Morza Północnego oraz na wyspach Fryzji Wschodniej. Wędrówka po opuszczonych plażach odsłoniętej podczas odpływu części wybrzeża, krótka przerwa w kawiarence przy regionalnych smakołykach, a na koniec relaks w Wellness – tak może wyglądać idealny dzień spędzony z rodziną.

Dziki mróz

Od 29 listopada kraina cudów Zoo w Hanowerze przypomina prędzej jarmark bożonarodzeniowy, niż ogród zoologiczny. Zarówno grzane wino, karuzele dla dzieci, ice stock (znany też jako curling bawarski) lub curling, jak i liczne zwierzęta zapewnią miłą atmosferę. Jest to atrakcja, która kusi przede wszystkim rodziny z dziećmi. Niezapomnianą przygodą jest karmienie dzikich zwierząt lub wycieczka trekkingowa z psami Husky. Romantycznych doznań może dostarczyć natomiast przejażdżka powozem konnym przez pełne spokoju śnieżne krajobrazy.

Zimowy świat Autostadt

Od 29 listopada do 5 stycznia świat motoryzacji zaprasza Was do przeżycia przygody szczególnego rodzaju. Dajcie się oczarować i poznajcie 28-hektarowy baśniowy świat lodu, śniegu i blasku świateł. Pospacerujcie przez kolorowo oświetlony rynek zimowy i bądźcie świadkami fascynującego pokazu na lodzie, który odbywa się każdego wieczoru.

Noworoczne pływanie

Cała rodzina jest już nieco zmęczona świątecznymi dniami? Brak wam niezbędnego bodźca, by zacząć nowy rok? W każdym razie noworoczne pływanie jest spektaklem, który budzi energię. Noworoczna kąpiel w miejscowościach nadmorskich Dolnej Saksonii ma długą tradycję. To popularne wydarzenie dopełniają gorące napoje i muzyka na żywo.

Kontakt (odpowiadamy na zapytania wyłącznie w języku angielskim lub niemieckim):

TourComm Germany GmbH & Co KG

im Auftrag der TourismusMarketing Niedersachsen GmbH

Sina Schwarz

Olbrichtstraße 21

69469 Weinheim

+49 6201 60208 15

sina.schwarz@tourcomm-germany.com

www.lowersaxony-tourism.com

Tags: