ESIMENE ELEKTRISÕIDUKITE KIIRLAADIJA LÕUNA-EESTIS

Eesti elektromobiilsuse programm kogub hoogu ning meie tänavatele ilmub üha rohkem elektrisõidukeid. Esimesed Nissani elektrisõidukid jõudsid Tallinna tänavatele juba aasta alguses ning nüüd võib neid seoses Nissani elektrisõidukite müügivõrgu laienemisega näha ka Tartu linnapildis. Tartu on küll suuruselt teine linn Eestis, kuid ühe asja poolest esimene: Tartust sai üks esimesi linnu maailmas, kus on võimalik tellida Nissan LEAFi elektritakso.

Kütusehinnad järjest tõusevad. Kuidas teile meeldiks tankida oma auto vähem kui kahe euro eest? Täiselektrilise sõidukiga on see võimalik. Sellega on kuus korda odavam sõita kui bensiiniautoga. Eks see ole üks põhjustest miks Tartus tegutsev Elektritakso sõidab just Nissan LEAFidega“.

Elektritaksol on juba praegu kasutusel viis Nissan LEAFi ning peagi on kavas nende arvu veelgi suurendada.

Viis Nissan LEAFi pakuvad klientidele võimalust sõita Tartu linna piires heitgaase tekitamata.

Et rõhutada heitgaasivaba transpordi eeliseid ja näidata oma toetust sellistele ettevõtetele nagu Elektritakso, kingib Nissan Nordic Europe OY firmale Nissani kiirlaadimisjaama. Sellest Nissan Nordic Europe’i kingitud jaamast saab esimene omataoline Lõuna-Eestis. Jaam paigaldatakse 7. septembril.

„Me ei tea ühtegi transpordivahendit, mis oleks energiatõhusam kui elektrisõiduk, seepärast otsustasime anda firmale Elektritakso tasuta ühe kiirlaadija. Kiirlaadija projekteeris Nissan ja valmistas DBT. Nissan toetab heitgaasivaba transporti ja soovib näidata, et suhtub sellesse väga tõsiselt,” lausus Nissan Nordic Europe’i Baltikumi regiooni juht Margus Mikk.

ELMO projekti poolse elektrisõidukite laadimise infrastruktuuri arendamise projekti raames paigaldatakse Tartusse 11 spetsiaalset kiirlaadimisjaama, mis muudavad elektrilise Nissan LEAFi omanike elu palju mugavamaks.

Laadimise infrastruktuuri projekti eesmärk on luua üle-eestiline laadimispunktide võrgustik. Et tagada elektrisõiduki omanikele piisav liikumisvabadus, paigaldatakse kõikjale üle Eesti elektrisõidukite kiirlaadijad. Elektrisõidukite kiirlaadimisjaamade võrgu rajab Eestisse ABB ning see antakse käiku hiljemalt 31. oktoobril 2012.

Kiirlaadimisjaamas kulub LEAFi 24 kWh aku laadimiseks 80% ulatuses 30 minutit. Tavalistes laadimispunktides, mis paigaldatakse kõigi Nissan LEAFi omanike koju, saab sõiduki ööseks laadima panna.

Möödunud aastal võitis Nissan New Yorgi ühe miljardi dollarilise hankelepingu. Lepingu kohaselt hakkab Nissan alates 2013. aastast linna taksodega varustama. Mõned nendest on täiselektrilised Nissan LEAFid. Nissan LEAF on juba praegu kasutusel mõnes Suurbritannia erataksofirmas.

Väikeste jooksvate kuludega heitgaasivaba Nissan LEAF sobib suurepäraselt taksoks. Ärge kõhelge – avastage enda jaoks heitgaasivaba transpordi võlud.

Lisainformatsioon:

Mindaugas Plukys, PR & Communication Manager, Nissan Nordic Europe Oy - Baltics

370-5-2653299, mplukys@nissan-europe.com

www.newsroom.nissan-europe.com/ee

Nissan in Europe

Nissan has one of the most comprehensive European presences of any overseas manufacturer, employing more than 12,500 staff across locally-based design, research & development, manufacturing, logistics and sales & marketing operations. Last year Nissan plants in theUK,SpainandRussiaproduced more than 528,000 vehicles including mini-MPVs, award-winning crossovers, SUVs and commercial vehicles. Nissan now offers 24 diverse and innovative products for sale in Europe today, and is positioned to become the number one Japanese brand inEurope.

Nissani kohta

Nissan Motor Co., Ltd. on Jaapani suuruselt teine autotootja peakorteriga Jaapanis Yokohamas. Nissan on partner Renault’-Nissani alliansis. Nissan, kellel on üle maailma enam kui 248 000 töötajat, tootis 2011. aastal üle 4,8 miljoni sõiduki ning ettevõtte müügitulu oli 9,4 triljonit jeeni (118,95 miljardit USA dollarit). Nissan on pühendunud põnevatele uudistoodetele ning pakub seepärast Nissani ja Infiniti kaubamärkide all tervelt 64 väga erinevat sõidukimudelit. Heitmevabade transpordilahenduste teerajajana tegi Nissan oma LEAFiga ajalugu – see on esimene taskukohane seeriatootmisse jõudnud täiselektrisõiduk, mis on võitnud arvukalt rahvusvahelisi tiitleid, sealhulgas 2011. ja 2012. aasta „Jaapani aasta auto” ning 2011. aasta „Maailma aasta auto” tiitli.

Lisateavet meie toodete, teenuste ja säästvate transpordilahenduste arendamise kohta leiate meie veebilehelt aadressil http://www.nissan-global.com/EN/.

Nissan Nordic Europe Oy

Nissan Nordic Europe OY põhitegevuseks on Nissani sõidukite ja varuosade import ning hulgimüük Nissani edasimüüjatele Eestis, Lätis, Leedus, Soomes, Rootsis, Norras ja Taanis. Nissan Nordic Europe Eesti kontor asub Tallinnas Osmussaare tee 10 ning haldab Baltimaade edasimüüjaid. www.nissan.ee

http://newsroom.nissan-europe.com/ee

Tags:

Subscribe

Media

Media