MÜÜGISAALIDESSE SAABUB TÄIUSTATUD NISSAN NOTE DIG-S

Report this content

Nüüd on Note'i mootorivaliku tipus ülelaadekompressoriga 1,2-liitrine bensiinimootor, samas kui väliskujundusele lisab omapära spoilerpakett

•DIG-S-mootorit iseloomustab väike heitkogus ja ülim kütuseökonoomsus

•Raami on täiustatud mudelivaliku tippversiooni jaoks

•Tehases paigaldatud lisavarustusse kuuluv spoilerpakett rõhutab Note'i dünaamilist kujundust

•Kujundus, uudsed tehnoloogiad ja hinnapoliitika suurendavad Note'i müügiedu

Nissan Note'i uudne ja omapärane mudelivalik sai suurepärase täienduse - müügisaalidesse saabus DIG-S. Peale jõulise kujunduse ja nutika tehnoloogia tõotab DIG-S, millel on Nissani täiustatud ülelaadekompressoriga bensiinimootor, klassi parimat energiatõhusust ja väikseid kasutuskulusid.

Uus otsesissepritsega mootor tagab korraga nii diiselmootori ökonoomsuse ja madala heitgaasitaseme kui ka 1,6-liitrise nelja silindriga bensiinimootori rafineerituse ja reageerimisvõime, seda olenemata asjaolust, et väikse hõõrdeteguriga, kerge ja ülimalt ökonoomse kolme silindriga DIG-S-mootori töömaht on vaid 1198 cm3.

Vaatamata kompaktsetele üldmõõtudele on DIG-S-i (lühend nimest Direct Injection Gasoline - Supercharged/ otsesissepritsega bensiinimootor - ülelaadekompressoriga) võimsus 98 hj ja pöördemoment 147 Nm, kusjuures CO2 heitkogus on vaid 99 g/km ja kütusekulu 4,3 l / 100 km. Need numbrid annavad õiguse kanda Nissan Pure Drive'i märki, mis näitab Nissani praegust ettevõttesisest eesmärki, et CO2 heitkogus peab jääma alla 120 g.

Sellel täiustatud mootoril on hulk uudseid omadusi, mis tagavad, et see vastaks klientide ootustele ja isegi ületaks neid. Kui nihkega väntvõlli rihmaratta vastukaal tasandab kolmesilindrilisele mootorile omase tasakaalutuse, siis Milleri tsükli põlemisprotsess koos täiustatud ülelaadekompressoriga suurendab tõhusust.

Ameerika inseneri Ralph Milleri poolt 1950. aastate lõpus patenteeritud Milleri tsüklis kasutatakse kaheetapilist sissevõtukäiku (mis seeläbi tekitab viienda käigu), mis on võimalik tänu asjaolule, et sissevõtuklapp hoitakse kauem lahti kui tavapärastes mootorites. Koos suurema surveastme ja ülelaadekompressori suurema võimsusega mootori madalatel pööretel on tulemuseks täielikum põlemistsükkel.

Et ökonoomsust veelgi suurendada, on ülelaadekompressoril elektrooniline sidur, mis võimaldab selle mootorist lahutada, kui seda vaja pole. See omakorda vähendab hõõrdumisest tulenevat energiakadu.

Nii nagu kolme silindriga 1,2-liitrine Note, mille võimsus on 80 hj, ja 1,5-liitrine dCi turbodiisliga mudel, mille võimsus on 90 hj, on ka DIG-S varustatud Nissani Start / Stop süsteemiga, mis lülitab mootori täielikult välja, kui auto seisab. Tänu süsteemi täiustustele vähenes müra ja vibratsioon taaskäivitamise ajal, tagades süsteemi võimalikult sujuva talitluse.

DIG-Si mudelid on saadaval 5-käigulise manuaalkäigukasti või lisavarustusse kuuluva CVT käigukastiga. Väikse hõõrdeteguriga tehnoloogia tagab, et Note'is kasutatud CVT on tõhusam kui kunagi varem ja CO2heitkogus on vaid 119 g/km.

Mudelivaliku tippu kuuluvate DIG-Si mudelite standardvarustuses on 16-tollised valuveljed ja täiustatud vedrustus, mis tagavad suurema sõidumugavuse ja veelgi parema juhitavuse. Muudatuste hulka kuuluvad uued vedrud, summutid ja põikstabilisaatorid, täiustatud roolisüsteem ning ette ja taha lisatud jäikusribid, mis muudavad kere veel jäigemaks. Peale selle on täiendatud ka VDC ja ESP tarkvara, et tagada ideaalne sobivus täiustatud riistvaraga.

Mudel DIG-S on suurepärane täiendus Note'i jõuallikate valikule ja ootuste kohaselt peaks see moodustama 25% müügist Euroopas.

Samal ajal DIG-Si mudelite saabumisega müügisaalidesse tutvustab Nissan spoilerpaketti, mida pakutakse Acenta ja Tekna varustustasemetele.

Tehases paigaldatav spoilerpakett võimaldab omanikel muuta oma uue Note'i välimust veelgi omanäolisemaks ja dünaamilisemaks. Stiili täiustamiseks pakutakse kahevärvilisi teemandikujuga 16-tolliseid valuvelgi, tumendatud tagaklaasi, süsinikusarnase viimistlusega tagumist põrkerauda, lakoonilist tagumist katusespoilerit, küljeliiste ja läikiva musta esivõrega jõulisemat esipõrkerauda, mida ehivad musta värvi raamidega esituled. Salongis on eksklusiivne kolme kodaraga rool.

Nii DIG-S kui ka spoilerpakett täiustavad mudelit, mis on juba võitnud endale tugeva koha B-segmendi südames. Uus Note, mida toodetakse Euroopas, Nissani Sunderlandi tehases Ühendkuningriigis, toob turule täiustatud tehnoloogia ja tõelise esmaklassi tunde.

Note'i iseloomustavad ülimalt ökonoomsed mootorid ja sportlikud raamid, lisaks veel avar interjöör ja sektoris esimest korda kasutatud täiustatud tehnoloogia, sealhulgas Nissani turvakilp.

Käegakatsutavaid eeliseid pakkuv Nissani turvakilp ühendab endas mitmeid omadusi, tänu millele on Note nii turvaline ja mugav kui vähegi võimalik. Peale integreeritud kaamerate ja andurite, mis jälgivad kogu aeg auto ümbrust, kuuluvad Nissani turvakilpi pimeda ala hoiatussüsteem, sõidurajalt kõrvalekaldumise hoiatussüsteem ja liikuvate objektide detektor, mis hoiatavad sõidu ajal juhti võimalikest ohtudest.

Nüüd on Note'is ka Nissani paljukiidetud täisvaatemonitor, mis tagab manööverdamise ajal 360-kraadise panoraamvaate ümber auto.

2013. aastal turule tulnud Note'i suur müügiedu on nüüdseks rohkem kui kahekordistunud. Lõviosa müügist moodustavad lisavarustusega keskmise ja kõrgema varustustaseme mudelid. Näiteks peaaegu poolte mudelite standard- või lisavarustuses on Nissani turvakilp. Ligi 32% keskmise varustustasemega Acenta ostjatest valis turvakilbi ja 20% Acenta ostjatest NissanConnect'i. Note'i ostjad ütlesid, et otsustavaks teguriks auto valikul said selle kujundus, uudsed tehnoloogiad ja hinnapoliitika.

„Põhjamaades on Nissan Note juba suurt muljet avaldanud. Seda tõendab suur müügiedu nendel turgudel. Ülitõhus DIG-S-mootor ja kerekomplekt, mis võimaldavad kujundust täiustada, aitavad veelgi tugevdada selle mudeli positsiooni B-segmendis," ütles Nissan Nordic Europe'i suhtekorraldusjuht Taina Erkkilä.

###

Lisainformatsioon:

Mindaugas Plukys, PR & Communication Manager, Nissan Nordic Europe Oy - Baltics

370-5-2653299, mplukys@nissan-europe.com

www.newsroom.nissan-europe.com/ee

NISSAN EUROOPAS

Nissan on üks Euroopas paremini esindatud meretagustest tootjaist. Euroopas tegeleb disaini, teadus- ja arendustegevuse, tootmise, logistika ning müügi ja turundusega enam kui 14 500 inimest. Eelmisel aastal toodeti Nissani tehastes Suurbritannias, Hispaanias ja Venemaal üle 635 000 sõiduki, mille hulka kuuluvad väikesed mahtuniversaalid, auhindadega pärjatud crossover'id, linnamaasturid, kaubikud ja Nissan LEAF -  maailma populaarseim elektriauto, millel on 97% rahulolevaid kliente ja 95% kasutajatest soovitaks seda ka oma sõbrale. Praegu pakub Nissan Euroopa turul 24 erinevat ja uudset toodet ning on saamas siinseks juhtivaks Aasia automargiks.

Nissan Nordic Europe Oy

Nissan Nordic Europe OY põhitegevuseks on Nissani sõidukite ja varuosade import ning hulgimüük Nissani edasimüüjatele Eestis, Lätis, Leedus, Soomes, Rootsis, Norras ja Taanis. Nissan Nordic Europe Eesti kontor asub Tallinnas Osmussaare tee 10 ning haldab Baltimaade edasimüüjaid. www.nissan.ee

Tags:

Media

Media