UUS NISSAN LEAF: JÄRGMINE PEATÜKK

Rõhutades oma pühendumist heitmevabale transpordile, valmistab Nissan LEAF’i tulevikuks ette

 • Peagi alustatakse tootmist Euroopas
 • Suurem valikuvõimalus tänu kolmele versioonile
 • Tehnilised täiustused tagavad pikema sõiduulatuse
 • Klientidelt saadud tagasiside põhjal on täiustatud mugavust, tulemuseks on: suurem pakiruum, paremad istmed, rikkalikum varustus
 • Euroopas Euroopa turu jaoks välja töötatud täiesti uus veermik, mis pakub paremat juhitavust ja veelgi suuremat sõidurõõmu
 • Tõhusam laadimine tänu võimalusele kasutada 6,6 kW laadijat

Nüüd, mil üle ilma sõidab teedel enam kui 50 000 LEAFi ja selja taga on kaks aastat reaalset heitmevaba sõidu kogemust, võib alata järgmine peatükk Nissan LEAFi loos.

Üldjoontes võib see mudel küll sarnaneda esimese täiselektriautoga, mis võitis Euroopa aasta auto auhinna, kuid tegelikult on uut LEAFi põhjalikult parendatud ja täiustatud.

Siiani toodeti seda maailma enim müüdud täiselektriautot ainult Jaapanis. Ent nüüd on tootmist laiendatud Euroopasse ja Põhja-Ameerikasse ning selle paljude auhindadega pärjatud auto juures on tehtud üle saja muudatuse.

Täiustused hõlmavad pikemat sõiduulatust, suuremat ümbertöötatavust, avaramat salongi, tõhusamat laadimist, rikkalikumat varustust ja võimalust valida lausa kolme versiooni vahel.

Väikesed muudatused ninaosas on parandanud sõiduki aerodünaamilisi omadusi, mis olid juba niigi muljetavaldavad.

Paljud muudatused on ajendatud vahetust tagasisidest LEAFi esimestelt omanikelt. LEAFi juhid, kelle internetifoorum on üks aktiivsematest kõigi autoomanike rühmade arvestuses, on heitmevaba transpordi ja selle automudeli entusiastlikud propageerijad. LEAFi kliendirahulolu tase on 93%, mis on Nissani mudelite hulgas parim tulemus.

Foorumis arutatakse LEAFiga seotud erinevaid aspekte, lisaks annavad auto omanikud nõuandeid ja soovitusi teistele kasutajatele ning teevad ettepanekuid selle autotööstust muutva mudeli täiustamiseks.

Jälgides tähelepanelikult saadud tagasisidet ja korraldades regulaarselt omanikele mõeldud üritusi, on Nissan paljusid soovitusi uue LEAFi puhul arvesse võtnud.

Peale inimestelt saadud tagasiside annavad Nissanile tagasisidet ka koondandmed, mida edastab LEAFi südames paiknev ainulaadne Carwingsi telemaatikasüsteem.

Selle suurte võimalustega funktsiooni abil saavad kliendid juhtida auto kütte- ja laadimissüsteeme kaugjuhtimise teel, lisaks registreerib see laadimisteavet, kasutusskeeme ja läbitud vahemaid. LEAF on olnud müügil üle kahe aasta, mille vältel on Nissani insenerid kasutanud kogutud andmeid auto optimeerimiseks, et see vastaks klientide tegelikele vajadustele.

Muudatused ulatuvad auto praktilisust oluliselt suurendavast uuest jõuallikast väiksemate täiustusteni, mille hulka kuulub ka laadimispesa varustamine LED-lambiga, mis hõlbustab pimedas laadimist.

„LEAFi omanikud suhtuvad kirglikult oma autodesse ning paljud muudatused, mida me uue LEAFi juures oleme teinud, on tõepoolest mõjutatud nende kommentaaridest ja kogemustest,” ütles Nissani Euroopa müügi- ja turundusosakonna viitsepresident Paul Willcox.

Alates mudeli ilmumisest Euroopa teedele on muutunud ka muud LEAFi omamise aspektid. Muutusi on võimaldanud viimase 12 kuuga oluliselt laienenud laadimistaristu ning mudelit müüvate ja hooldavate Nissani edasimüüjate arvu märkimisväärne suurenemine.

Näiteks oli 2012. aasta Genfi autonäituse ajal Euroopas 150 Nissan LEAFi edasimüüjat ja 195 kiirlaadijat, mis võimaldavad täita aku kuni 80% ulatuses ligi 30 minutiga. Täna, vaid 12 kuud hiljem, on 1400 edasimüüjat ja rohkem kui 600 kiirlaadijat, ka avalike laadimispunktide arv on suurenenud 12 000-lt enam kui 20 000-le.

Osaliselt kasvas kiirlaadijate arv järsult just tänu Nissanile, kes andis kohalikele omavalitsustele hulga kiirlaadijaid, et hoogustada kiirlaadimisvõrguga kiirteede rajamist Euroopa suuremate linnade vahele.

Tänaseks on Nissani algatusel paigaldatud 200 kiirlaadijat, seda nii edasimüüjate juurde kui ka strateegilistesse asukohtadesse, ja järgmise 12 kuuga plaanitakse see arv kolmekordistada.

Klientidele pakub meelerahu ka akude uus kõikehõlmav garantiiskeem. Peale materjali- ja töödefekte hõlmava garantii, mis kehtib 5 aastat / 100 000 km, kohaldub akudele ka tööseisukorra klausel „State Of Health”, mis katab mahu järkjärgulist vähenemist.

Aja jooksul kaotavad liitiumioonakud mõne protsendi oma mahtuvusest – ja see on täiesti loomulik. Kui peaks aga juhtuma, et sama garantiiaja jooksul väheneb aku tööiga eeldatavast kiiremini, siis aku kas parandatakse või vahetatakse välja.

2013. aasta Nissan LEAFi puudutav oluline muudatus on ka see, et seda mudelit toodetakse kolmes kohas: Põhja-Ameerikas, Euroopas ja Jaapanis.

Euroopas algab tootmine lähiaegadel Ühendkuningriigis asuvas Sunderlandi tehases, kus LEAFi valmistatakse samal tootmisliinil kui Qashqaidki. Selles Euroopa kõige suurema tootlikkusega autotehases toodetakse ka Note’i ja Juke’i. Seevastu kõrgtehnoloogilisi liitiumioonakusid valmistatakse juba uues tehases Sunderlandi tehase läheduses.

„Nissan LEAFi ja selle akude tootmisega Euroopas rõhutame oma usku Sunderlandi tehase võimekusse toota meie tehniliselt kõige täiuslikumat autot, aga ka veendumust, et elektriautosid võib tõepoolest pidada alternatiivseks lahenduseks tavapäraste jõuallikatega sõidukitele,” ütles Willcox.

„Praeguseks on Nissan LEAF olnud müügil kaks aastat, mille vältel on ta saanud üleilmse edu osaliseks. See näitab, et elektriautod sobivad hästi inimestele, kes teevad iga päev ühetaolisi edasi-tagasisõite.

„Ja tänu üha laienevale kiirlaadijate taristule, mis ühendab linnu kogu Euroopas, ja täiustustele, mida me oleme teinud nii akude tööea pikendamiseks kui ka LEAFi jõuallika tõhustamiseks, võib mõnede elektriautode vastaste väiteid traditsioonilise sõiduulatuse kohta pidada peagi asjakohatuks,” lisas ta.

Kuna summutitorust ei tule heitgaase, puuduvad ka CO2, NOx-i ja osakeste heitmeid. Kõik need on tervisele kahjulikud ning paljud omavalitsused teevad nende vähendamise ja ELi trahvide vältimise nimel pingsalt tööd.

Uus LEAF, mida hakatakse Euroopas müüma aasta keskel, märgib olulist verstaposti Nissani juhtimisel kulgevas üleilmses heitmevabas transpordis. Peagi liitub sellega auhindu võitnud NV200 täiselektriline mudel e-NV200, mida pakutakse nii väikekaubiku kui ka seitsmekohalise universaalina. Käimas on ka arendustööd täiselektrilise takso väljatöötamiseks mudeli e-NV200 baasil. Infiniti EV esmaesitlus peaks plaanide kohaselt toimuma 2015. aastal.

-------

UUE LEAFI ÜKSIKASJAD

Tehnilised omadused

 •       Täielikult integreeritud uus jõuallikas
 •       Täiustatud sõiduomadused ja parem juhitavus tänu spetsiaalselt Euroopa turu jaoks välja töötatud veermikule
 •       Suurem reaalne sõiduulatus
 •       Kiirema laadimise võimalus
 •       Täiustatud tehnoloogia ja rohkem sõidurežiime

Välimus

 •       Uue kujundusega esivõre, mis vähendab tuuletakistust
 •       Uus veljevalik
 •       Laiendatud värvipalett

Salong

 •       Toetavamad istmed
 •       Uus keskkonnasäästlik istmekangas
 •       Valikusse kuulub ka nahkviimistlus
 •       Suurem pakiruum
 •       Rikkalikum varustus, sh täisvaatemonitor
 •       Kolm viimistlustaset

Esmapilgul võib tunduda, et paljude auhindadega pärjatud originaaliga võrreldes ei ole uus LEAF palju muutunud. Kuid muudatuste ulatuslikkust arvestades on praktikas tegemist siiski uue autoga.

See on varasemast mugavam ja avaram, ka juhitavust on täiustatud. Ühe laadimiskorraga saab läbida pikemaid vahemaid ja olenevalt turust on aku laadimine kuni kaks korda kiirem.

„Muudatused, mida me oleme teinud selle teedrajava auto juures, rõhutavad sõiduki ainulaadset olemust: LEAF on ootamatu, nutikas, taskukohane ja tulevikule orienteeritud,” ütles Paul Willcox.

Koos rõhutavad ja võimendavad need muudatused algselt versioonilt pärit uuenduslikkust ja põnevust.

Põnevuse eest hoolitseb suurim tehniline muudatus: täielikult integreeritud uus jõuallikas, mis esimest korda ühendab laadija, vaheldi ja mootori.

Uus jõuallikas, mis on nüüd ühte plokki koondatud, põhineb taas kord ülitundlikul 80 kW vahelduvvoolu sünkroonmootoril, millele annavad toidet Nissani konstrueeritud 48 moodulist koosnevad kompaktsed liitiumioonakud. Akud on paigutatud salongiala alla, et langetada raskuskeset ja tagada seeläbi optimaalne juhitavus.

Laadija viimine LEAFi tagaosast kapoti alla võimaldas suurendada pakiruumi koguni 40 liitri võrra – see jääb umbes samasse suurusjärku kohvriga, mida on lubatud lennuki salongi kaasa võtta. Pakiruum mahutab nüüd 370 liitrit.

Ja mis veel olulisem, laadija äravõtmine tagaistmete tagant suurendab LEAFi praktilisust veelgi. Istmete kokkuklappimisel ei ole pakiruumi keskel enam mingeid takistusi. Tänu uue kujuga istmepatjadele suurenes jalaruum ja nüüd saavad tagaistujad panna oma jalad esiistmete alla.

Kütte- ja ventilatsioonisüsteemi täiustuste keskmes on uus küttepumbasüsteem, mis vahetab välja algse PTC keraamilise kütteelemendi. See vähendab oluliselt elektrikulu ja suurendab reaalset sõiduulatust. Süsteemi hinnatakse esmajoones nendel turgudel, kus juhid peavad sageli lootma kütte- ja ventilatsioonisüsteemile.

Uue LEAFi reaalset sõiduulatust suurendavad ka pelgalt visuaalsed muudatused auto kujunduses: pisimuudatused esivõres võimaldasid vähendada tuuletakistust juba niigi muljetavaldavalt väärtuselt 0,29 väärtuseni 0,28.

Uue LEAFi sertifitseeritud sõiduulatus on uues Euroopa sõidutsüklis (NEDC) nüüd 199 km. Eelmise mudeli sama näitaja oli 175 km.

Uut LEAFi on ka mõnusam juhtida, seda tänu muudatustele veermikus, roolisüsteemis ja pidurites, mis on konstrueeritud Nissan Technical Centre Europe’is (NTCE).

Põhimuudatused hõlmavad vedrustuse seadistusi, et vähendada ujuvust ning tagada sportlikum ja dünaamilisem sõit, ilma et sõidumugavuses tuleks teha erilisi järeleandmisi. Roolisüsteem on nüüd raskem, et roolimistunnetus vastaks paremini Euroopa autojuhtide eelistustele. Tõhustatud on ka pidurite talitlust, et suurendada nende progresseeruvat jõudlust ja salvestatava energia kogust.

Muudatused puudutavad ka ökosõidurežiimi. Käigukasti uus B-seadistus tõhustab regeneratiivset pidurdamist aeglustamisel, samas kui roolil asuv eraldi ökonupp suurendab sõiduulatust, vaheldades töömaatriksit, et vältida järsku kiirendamist. Erinevalt LEAFi algsest mudelist saab neid kahte süsteemi nüüd kasutada teineteisest sõltumata.

LEAFi e-jõuallika veel üheks täiustuseks on väiksem sisehõõrdumine, samuti on tõhustatud aku- ja energiahaldussüsteemi.

Suuremat praktilisust lubab ka uus lisavõimalus, mis lühendab tavapärast laadimisaega poole võrra – kaheksalt tunnilt nelja tunnini. Autole paigaldatud uus 6,6 kW laadija võimaldab kasutada 32 A laadijat turgudel, kus see on kättesaadav (kodumajapidamises kasutatavad toiteallikad võimaldavad 10 A voolutugevust).

Kiirlaadijast soodsam võimalus on kasutada mõnede omavalitsuste paigaldatud avalikke laadimispunkte, mis võimaldavad 32 A väljundvoolu. 6,6 kW laadija abil saavad juhid akut oluliselt täita ka lühikeste peatuste ajal.

Tehniliste uuenduste hulka kuulub ka LEAFi jaoks spetsiaalselt välja töötatud uus Bose®helisüsteem.

Bose energiatõhusa seeria helisüsteem tagab võimsa, kvaliteetse helikogemuse, seejuures on seade sarnaste tippklassi süsteemidega võrreldes hoopis kompaktsem ja kasutab poole vähem elektrienergiat.

Esimest korda kasutatakse uues LEAFis Nissani paljukiidetud Carwingsi navigatsioonisüsteemi ajakohastatud versiooni. See uudne, LEAFile ainuomane süsteem võimaldab omanikel funktsioone hallata arvutist või nutitelefonist ning neid kaugjuhtimise teel kontrollida.

Carwingsi uuendatud versioonil on hulk uusi omadusi, sh kütte- ja kliimaseadme funktsioonide täiustatud kaugjuhtimine, paremini integreeritud nutitelefon, täiustatud häältuvastusfunktsioon, ökonoomse marsruudi valimise võimalus ja reaalajas teave lähimate laadimispunktide kohta.

Peale suure värvilise puuteekraani, satelliitnavigatsioonisüsteemi ja Bluetoothi ühilduvuse mobiiltelefonide ja muusikapleieritega hõlmab uus süsteem ka Google’i Send-To-Cari tehnoloogiat, mis võimaldab omanikul planeerida reisi arvutis või tahvelarvutis kas kodus või kontoris ning seejärel saata juhised autosse.

Süsteemil on ka muid täiustatud omadusi, sh juurdepääs Google’i huvipunktide otsingufunktsioonile ning kõige värskemale ilmateabele ja lennuinfole.

Navigatsioonisüsteemis on nüüd kiirteelt mahasõitmise vaade koos sõiduraja juhistega, mis hõlbustavad kiirteelt maha sõitmist. Lisaks kuvatakse ekraanile kehtivad kiiruspiirangud koos juhi seadistatud hoiatustega, mis annavad nähtavalt ja kuuldavalt märku, kui auto ületab lubatud kiirust.

Nissani uudne täisvaatemonitor on veel üks uue LEAFi tehniline uuendus. Täisvaatemonitor koosneb kaameratest, mis kuvavad kesksele ekraanile 360-kraadise vaate auto ümbrusest. See lihtsustab parkimist ja keerukate manöövrite tegemist.

Oluliselt on muudetud ka istmeid. Nende uus kuju tagab parema toestuse, lisaks on nüüdsest võimalik esiistmete kõrgust reguleerida. Esimest korda kasutatakse kattematerjalina biokangast.

Kui algse mudeli kangas oli valmistatud 39% ulatuses ümbertöötatud plastpudelitest, siis uus biokangas on 100% suhkruroost. See suurendab veelgi LEAFi üldist ümbertöötatavust ja keskkonnasäästlikkust. Nüüdsest on valikus ka nahast siseviimistlus, mis on tumedam ja praktilisem.

Auto ette paigaldatud laadimispesa on veel üks täiustus, millega Nissan teeb igapäevaelu mugavamaks. Kui autot on vaja pimedas vooluvõrku ühendada, siis tänu uuele LED-lambile ei pea juhid lootma ainult tänavavalgustusele.

Laadimispesa muudeti nii, et seda on mugavam ja turvalisem kasutada, ning selle vabastusmehhanismi on nüüd integreeritud ka elektriline lüliti. Laadimiskaablile on lisatud elektromehaaniline lukustusmehhanism, mistõttu ei ole kaablit enam vaja auto külge käsitsi fikseerida.

Teine pisitäiustus on uus i-Key, mis lihtsustab laadimispesa katte ja kaabliluku juhtimist.

Nende oluliste uuenduste integreerimine on üks osa mudelikuvaliku ulatuslikust laienemisest. Nimelt on LEAFil nüüd kolm viimistlustaset – Visia, Acenta ja Tekna –, et suurendada LEAFi meeldivust veelgi. Kui Visia põhiversiooni hind on soodsam, siis Tekna standardvarustus on isegi rikkalikum kui algsel mudelil.

Uus mudelivalik annab ostjatele suurema vabaduse teha stiili, kujunduse ja viimistlusega seotud valikuid. Näiteks on Visia mudelitel ilukilpidega 16-tollised terasveljed, musta värvi küljepeeglite katted ja halogeenesituled. Acenta versioonil on 16-tollised valuveljed, Suede kangast istmekatted, kerevärvi küljepeeglite katted ja toonitud tagaklaas.

Tekna standardvarustusse kuuluvad nahast istmekatted, 17-tollised valuveljed, LED-esituled, Bose helisüsteem ja täisvaatemonitor. Kõikide mudelite uues värvipaletis on nüüd seitse värvi, mida saab valida puhta, pärlmutter- või metalliktoonina.

Mudeli rikkalik standardne turvavarustus on peaaegu ainus, mis on uuel LEAFil sama, mis algsel mudelil. Uue LEAFi standardvarustuses on eesmised ja külgmised turvapadjad, turvakardinad, ABS ja EBD koos piduriabiga ning elektrooniline stabiilsusprogramm (ESP).

„Esmaesitluse ajal oli Nissan LEAFi näol tegemist sammuga tundmatusse. Kaks aastat hiljem on ta ennast tõestanud kui mõistlik lahendus maailma transpordi- ja keskkonnaprobleemidele. Uus LEAF on valmis sõnumit veelgi laiemalt edastama,” ütles Willcox.

###

Lisainformatsioon:

Mindaugas Plukys, PR & Communication Manager, Nissan Nordic Europe Oy - Baltics

370-5-2653299, mplukys@nissan-europe.com

www.newsroom.nissan-europe.com/ee

Nissan Euroopas

Mis muudab Nissani nii silmapaistvaks?

Oleme veendumusel, et kõik, mida me teeme, peab edendama uuenduslikkust ja pakkuma rõõmu: töötame välja ootamatuid nutikaid lahendusi, mis annavad klientidele uusi eeliseid ning ei väsi neid üllatamast ja rõõmustamast.

Luues Nissan Qashqai, leiutasime crossover'i. Luues Nissan Juke'i, muutsime väikeautod meelierutavamaks. Huvitume uuenduslikest ideedest ja püüame teha tulevikutehnoloogia juba täna kättesaadavaks. Selleks leiutasime Nissan LEAFi - esimese taskukohase täiselektrilise sõiduki, mida on pärjatud paljude rahvusvaheliste auhindadega. Kiiruse ja võimsusele mõeldes otsime võimalusi pakkuda neid laiemale publikule, et kõik saaksid nendest osa, ja seada senised dogmad kahtluse alla. Just seepärast oleme peale superauto Nissan GT-R töötanud välja ka Nissan DeltaWingi - kestussõitudeks mõeldud teedrajava mudeli, mis asub autospordi traditsioone ümber kujundama.

Nissan on üks Euroopas paremini esindatud meretaguseid tootjaid, kes pakub Euroopas disaini, teadus- ja arendustegevuse, tootmise, logistika ning müügi ja turunduse valdkonnas tööd enam kui 14 500 inimesele. Möödunud aastal toodeti Nissani tehastes Suurbritannias, Hispaanias ja Venemaal 677 000 sõidukit. Kokku toodab Nissan Euroopas kohapeal 24 uudset mudelit.

Nissanil on selge eesmärk -tõusta Euroopas Aasia kaubamärgiks number üks.

Nissan Nordic Europe Oy

Nissan Nordic Europe OY põhitegevuseks on Nissani sõidukite ja varuosade import ning hulgimüük Nissani edasimüüjatele Eestis, Lätis, Leedus, Soomes, Rootsis, Norras ja Taanis. Nissan Nordic Europe Eesti kontor asub Tallinnas Osmussaare tee 10 ning haldab Baltimaade edasimüüjaid. www.nissan.ee

http://newsroom.nissan-europe.com/ee

Tags:

Subscribe