Sportovní charakter a prvotřídní přilnavost na sněhu: Nová zimní pneumatika Nokian WR A4 zkrotí českou zimu

Nová sportovní zimní pneumatika WR A4 od nejsevernějí položeného výrobce pneumatik na světě nabízí vyváženou kombinaci sportovně laděné jízdy a přilnavosti v zimním období. Technologie Functional Performance Siping a pryžová směs Performance Traction Silica jsou jedinečné inovace, díky kterým se zimní pneumatiky neskloní před žádnými nástrahami středoevropské zimy a nezaskočí je ani prudké změny teplot. Pneumatiky nabízí dokonale vyvážené vlastnosti při jízdě ve vánici, rozbředlém sněhu, hustém dešti, ale i na vysušeném asfaltu, který svádí k ostřejší jízdě. Lamely Centipede Siping na středovém žebru představují nejnovější vylepšení přilnavosti v zimě. Tato inovace je inspirována přírodou a vznikla v rukách mistrů vývoje výrobků společnosti Nokian Tyres. Členité trojrozměrné lamely, které připomínají stopy stonožky, zajišťují stabilní ovladatelnost a maximální přilnavost na sněhu.

Škála rozměrů této prémiové zimní pneumatiky pro vysoce výkonné vozy zahrnuje rozměry od 16 do 21 palců a rychlostní indexy od H (210 km/h) do W (270 km/h). V široké nabídce rozměrů najdete i pneumatiky pro moderní elektromobily, mezi které patří třeba vůz Tesla Model S. Některé vybrané výrobky ze sortimentu nabízejí dojezdovou technologii Flat Run. Mnoho výrobků nese také označení XL, jež značí nejvyšší možnou nosnost pro daný rozměr.

Už minulou zimu si mohli čeští řidiči vychutnávat jízdu na pneumatikách z předních příček testů: na úplně první zimní pneumatice Nokian WR D4 s bezkonkurenčním hodnocením přilnavosti za mokra a na celoroční pneumatice Nokian Weatherproof s koncepcí All-Weather. Nová zimní pneumatika WR A4 na českém trhu doplňuje nabídku zimních pneumatik společnosti Nokian Tyres , která patří k nejširším a nejmodernějším v celém odvětví. Tato nekompromisní zimní pneumatika je představitelem nové generace, která nastupuje po pneumatice Nokian WR A3, vítězi srovnávacích testů v motoristických magazínech. Kompletní nabídka rozměrů této nové prémiové pneumatiky bude zákazníkům k dispozici na podzim roku 2016.

*********************************************************************
Read more: The press release in full-length with inserted photos see word and pdf file as attachments below.
Photos see as attachments below.

Všechny soubory jsou zkontrolovány nejnovějšími antivirovými programy z hlediska přítomnosti virů.

Nokian Tyres Europe
Nokian Tyres s.r.o
V Parku 2336/22
148 00 Praha 4
Czech Republic
Managing Director Central Europe Hannu Liitsola, Tel. +420 605 236 440
E-mail hannu.liitsola@nokiantyres.com
Technical Customer Service Manager CE Sven Dittmann, Dipl.-Ing., Tel. +49 160 908 944 04
E-mail sven.dittmann@nokiantyres.com
Marketing Manager Lukáš Líbal, Tel. +420 222 507 759
E-mail lukas.libal@nokiantyres.com

Kontakt pro tisk:
Dr. Falk Köhler PR
Dr. Falk Köhler
Tel. 0049 40 54 73 12 12
E-Mail Dr.Falk.Koehler@Dr-Falk-Koehler.de
www.Dr-Falk-Koehler.de
Ödenweg 59
22397 Hamburg
Německo

Nokian Tyres is the only tyre manufacturer in the world that focuses on customer needs in northern conditions. The company supplies innovative tyres for cars, trucks and special heavy machinery mainly in areas with special challenges on tyre performance: snow, forests and harsh driving conditions in different seasons. Nokian Tyres’ product development is consistently aiming for sustainable solutions for safety and the environment, taking into account the whole life cycle of the tyre. A part of the Nokian Tyres group, the tyre chain Vianor has 1,475 outlets in 26 countries. In 2015 Nokian Tyres had approx. 4,400 employees and net sales of approx. 1,4 billion euros. Nokian Tyres’ share is listed on the Nasdaq Helsinki. Further information: www.nokiantyres.com

Tags: