Test celoročních pneumatik: Celoroční pneumatiky Nokian Weatherproof zvítězily v testu pneumatik magazínu L'argus

Vítězné pneumatiky Nokian Weatherproof prokázaly v testu celoročních pneumatik francouzského automobilového magazínu L'argus velmi dobrý výkon i vysokou bezpečnost. Nové celoroční pneumatiky značky Nokian Tyres předvedly velmi vyváženou kombinaci vlastností na mokré i suché vozovce a staly se také vítězem ve všech testech v jízdě na sněhu.

Pneumatiky Nokian Weatherproof zaznamenaly „dobré výsledky“ při brzdění na suché vozovce. Jejich brzdná dráha byla o více než metr kratší než u ostatních pneumatik prémiových značek. Díky vyvážené ovladatelnosti pak uspěly i v testech na mokrých vozovkách.

Na sněhu patří Finsku tradičně prvenství. Nejkratší brzdná dráha, nejrychlejší ovladatelnost, předvídatelné chování, snadné ovládání v extrémech, snadno rozpoznatelná ztráta přilnavosti a nejkratší doba v testu akcelerace. Tím se celoroční pneumatika Nokian Tyres kvalifikuje na pozici předního specialisty v jízdě na sněhu.

Pneumatika Nokian Weatherproof 2 v 1 – řešení na zimu i léto – poskytuje bezchybný výkon na suchu, mokru i na sněhu a doporučuje se jako kvalitní alternativa k zimním pneumatikám v oblastech, kde bývá méně sněhu. Pět nejlepších sad celoročních pneumatik 205/55 velikosti R16 v Evropě testoval magazín L'argus v roce 2015 na vozu Volkswagen Golf.

*********************************************************************
Read more: The press release in full-length with inserted photos see word and pdf file as attachments below.
Photos see as attachments below.

Všechny soubory jsou zkontrolovány nejnovějšími antivirovými programy z hlediska přítomnosti virů.

Nokian Tyres Europe
Nokian Tyres s.r.o
V Parku 2336/22
148 00 Praha 4
Czech Republic
Managing Director Central Europe Hannu Liitsola, Tel. +420 605 236 440
E-mail hannu.liitsola@nokiantyres.com
Technical Customer Service Manager CE Sven Dittmann, Dipl.-Ing., Tel. +49 160 908 944 04
E-mail sven.dittmann@nokiantyres.com
Marketing Manager Lukáš Líbal, Tel. +420 222 507 759
E-mail lukas.libal@nokiantyres.com

Kontakt pro tisk:
Dr. Falk Köhler PR
Dr. Falk Köhler
Tel. 0049 40 54 73 12 12
E-Mail Dr.Falk.Koehler@Dr-Falk-Koehler.de
www.Dr-Falk-Koehler.de
Ödenweg 59
22397 Hamburg
Německo

Nokian Tyres is the only tyre manufacturer in the world that focuses on customer needs in northern conditions. The company supplies innovative tyres for cars, trucks and special heavy machinery mainly in areas with special challenges on tyre performance: snow, forests and harsh driving conditions in different seasons. Nokian Tyres’ product development is consistently aiming for sustainable solutions for safety and the environment, taking into account the whole life cycle of the tyre. A part of the Nokian Tyres group, the tyre chain Vianor has 1,475 outlets in 26 countries. In 2015 Nokian Tyres had approx. 4,400 employees and net sales of approx. 1,4 billion euros. Nokian Tyres’ share is listed on the Nasdaq Helsinki. Further information: www.nokiantyres.com

Tags: