• news.cision.com/
  • Paulig/
  • Kohvi teekond ei pea lõppema tassis – kogume aasta lõpuni kohvipaksu kokku ja toodame sellest rohelist energiat!

Kohvi teekond ei pea lõppema tassis – kogume aasta lõpuni kohvipaksu kokku ja toodame sellest rohelist energiat!

Report this content

Rahvusvahelisel kohvipäeval, 1. oktoobril, kutsusime ettevõtteid ja eraisikuid üles kasutatud kohvipuru kokku koguma, et sellest rohelist energiat toota. Kohvipuru kogumine kestab aasta lõpuni. Osale Sinagi! Keskkonda hoidev mõtteviis on oluline, sest soovime, et ka järgmised põlvkonnad saaksid head kohvi nautida.

Kasutatud kohvipuru projekt kestab 3 kuud. See algas 1. oktoobril ja lõpeb 3. jaanuaril. Projekt läks hoogsalt käima ja soovime, et kogumine jätkuks sama jõudsalt.

„Oleme rõõmsad, et iga päev liitub algatusega uusi inimesi ja ettevõtteid, kes soovivad oma panuse anda. Tore on näha, et ka mitmetes koolides ja kogukondades kogutakse aktiivselt kohvipuru,“ räägib Pauligi turundusjuht Keily Volkov. „Veel on aega kohvipuru kogumisega algust teha ja oma panus anda. Kutsume kõiki üles detsembrikuu jooksul ja kindlasti ka jõululaua katmisel tekkivat kasutatud kohvipuru kokku koguma ja Pauligi Tallinna kontorisse või Tartu kontori juures asuvasse konteinerisse tooma. Täpsem info on Pauligi kodulehel: https://www.paulig.ee/ee/kohvipuru-projekt-2019,“ lisab Keily Volkov.

Kasutatud kohvipuru on orgaaniline jääde. Vinni Biogaasijaamas toodetakse sellest biogaasi, mis muundatakse roheliseks elektrienergiaks ja elekter annetatakse Haiba Lastekodule. „Biojäätmete kogumine annab võimaluse nende taaskasutamiseks. Vastasel korral jõuavad jäätmed lihtsalt prügimäele ja on koormaks keskkonnale,“ räägib Vinni Biogaas OÜ juhatuse liige Kristjan Stroom.

Paulig soovib kasutatud kohvipuru kogumise algatusega juhtida tähelepanu keskkonna hoidmise lihtsatele võimalustele ja sellele, et ka väike muudatus igapäevastes kodustes tegevustes võib viia suurte tegudeni. Kliimamuudatuse tõttu väheneb araabika kohvi kasvatamiseks sobiv põllumaa prognooside järgi oluliselt juba aastaks 2050. Igaüks meist saab keskkonnasõbralikult tegutsedes kaasa aidata sellele, et ka järgmised põlvkonnad saaksid head kohvi nautida.

Iga inimese panus loeb. Ühe kohvitassi valmistamiseks kasutatud kohvipurust toodetud energiaga saaks laelamp põleda 2 tundi; laadida täis ühe mobiiltelefoni; blender töötada 1 minuti ja 20 sekundit või arvutis tööd teha 50 minutit.

Aire Raud, Pauligi kommunikatsioonijuht 

aire.raud@paulig.com ja +372 512 0115

Pauligi kontsern on aastal 1876 asutatud rahvusvaheline toiduainetööstuse valdkonnas tegutsev perefirma, mis on tuntud oma tugevate kaubamärkide poolest - Paulig, Santa Maria, Risenta, Gold&Green ja Poco Loco. 2018. aastal oli Pauligi kontsernis kokku 2 130 töötajat 13 riigis ja 2018. aasta müügikäive oli 907 mln eurot. Pauligi kohvitehased asuvad Soomes ja Venemaal. Helsingi kohvitehases toodetakse igal aastal umbes 100 mln pakki ehk ligikaudu 45 mln kilogrammi kohvi. Pauligi kohv on turuliider Soomes ja Baltimaades. Paulig pakub tooteid ja teenuseid jaekaubandusele ja HoReCa sektorile ning kontoritele. Rohkem infot: www.pauliggroup.com, www.paulig.ee ja www.pauligprofessional.ee

Subscribe

Media

Media