Paulig alustab uue kestliku tortiljatehase ehitust Belgias

Report this content

Pauligi uude tootmishoonesse Belgias Roeselares investeeritakse 45 miljonit eurot. Investeering aitab Pauligil tugevdada oma turuliidri positsiooni Tex Mex toidu valdkonnas Euroopas. Uus Belgia tortiljatehas saab olema süsinikuneutraalne - see toetab Pauligi ambitsioonikat sihti vähendada oma tegevusest tulenevate kasvuhoonegaaside heitmeid 2030. aastaks 80% võrreldes 2018. aastaga. Santa Maria ja Poco Loco tortiljade tootmist on plaanitud uues tehases alustada 2022. aasta kevadel.

„Pauligi eesmärk on olla toiduaine- ja joogitööstuses üks Euroopa kiiremini kasvavaid ettevõtteid ning jätkusuutlikkuse eestvedaja. Uus tehas Belgias võimaldab meil kasvada Tex Mex toitude valdkonnas ning suurendada innovatsioonivõimekust. Usume, et äritegevuse kasv ja kestlikkus saavad käia käsikäes ning seetõttu on meie siht, et uus tehas oleks juba algusest peale süsinikuneutraalne. Tahame panna aluse uuele kestlikule toidukultuurile, mis on hea nii inimestele kui ka planeedile,“ ütleb Pauligi kontsernijuht Rolf Ladau.

Tex Mex on üks kõige kiiremini kasvavatest toidukultuuridest kogu maailmas ja suure kasvupotentsiaaliga ka Baltimaades, kus Santa Maria Tex Mex kategooria kasv jae- ja Out-of-Home sektoris kokku on 2021. aastal olnud 22%.

Uus süsinikuneutraalne tortiljatehas

 „Uues tehases kasutame oma olemasolevate tehaste parimaid praktikaid – see aitab uues tehases suurendada energiatõhusust ja vähendada mõju keskkonnale. Tehase asukoht võimaldab optimeerida logistikat ning vähendada kaubavedude mahtu. Tootmishoonet ühendab kõrval asuva jaotuskeskusega sild, mistõttu ei ole kaubavedu mööda teid ladustamise jaoks enam vajalik,“ ütleb Thomas Panteli, Pauligi tarneahela- ja ostudirektor.

Pauligi eesmärk on muuta kõik ettevõtte kümme tehast kuues eri riigis 2023. aastaks süsinikuneutraalseks. CO2-neutraalse hoone sertifikaadi CarbonNeutral® on saanud juba Soomes Vuosaaris asuv Pauligi kohvitehas ning Järvenpääl tegutsev Gold&Green Foodsi tehas, samuti Mölndali ja Landskrona tehased Rootsis, kus toodetakse Santa Maria maitseaineid ja tortiljasid ning Risenta müslit. Santa Maria tehasele Sauel on plaanis taotleda süsinikuneutraalse hoone sertifikaat 2022. aasta lõpus.


 

Kontakt: Aire Raud, kommunikatsioonijuht, aire.raud@paulig.com ja +372 512 0115

Paulig on toidu- ja joogivaldkonnas tegutsev pereettevõte, mis arendab jätkusuutlikku toidukultuuri – sellist, mis on hea nii inimestele kui ka planeedile. Paulig pakub maitseelamusi: kohvid ja joogid, Tex Mex ja vürtsid, suupisted ja taimsed valikud. Ettevõtte kaubamärgid on Paulig, Santa Maria, Risenta, Gold & Green ja Poco Loco. Pauligi müügitulu 2020. aastal oli 920 miljonit eurot. Ettevõttes on kokku üle 2000 töötaja 13 riigis, kes töötavad selle nimel, et elu oleks täis maitseid – For a life full of flavour. Loe rohkem: www.pauliggroup.com/et    

Subscribe

Media

Media